שאלה

im mitzi

New member
שאלה

שלום לכולן,
הסיפור שאני אעלה בפניכן קצת קשה ואני מקווה שתצליחו להאיר את עיניי בנושא.
חברה טובה שלי נפטרה לפני כשנתיים מסרטן, לפני טיפולי הכימותרפיה היא עברה שאיבת ביציות, זאת כדי לשמר ביציות בריאות לפני הטיפולים הקשים.
חברה שלי היתה בת יחידה. בשנה האחרונה גם אביה נפטר, ואמה נשארה לבדה.
כעת היא ביקשה ממני לבדוק האם זה אפשרי (וחוקי) לנסות למצוא מישהי שתקבל את הביצית של ביתה.
היא לא רוצה על כך תשלום, היא רק רוצה המשכיות וכמובן במידת האפשר והרצון גם קשר עם הילד/ה.
האם מהכרותיכן עם הנושא, דבר כזה אפשרי וקביל? ובמידה וכן איך עושים זאת?
אני מעלה את השאלה מבעוד מועד, במידה וזה באמת אפשרי היא תברר שהביציות תקינות ושניתן להשתמש בהן.
המון תודה

אשרת 1972

New member
לא מכירה מקרים כאלה יש מקרים בנוגע לביציות

אבל יש מקרים בנוגע לזרע של גבר , כיון יש החלטות תקדימיות לעניין שימוש בזרע מוקפא של מנוחים , אני הייתי מנסה לנהל הליך משפטי , האם האמא היא היורשת של החברה ?

im mitzi

New member
כן

היא היתה בת יחידה ואביה נפטר, היא לא היתה נשואה או בזוגיות.
השאלה אם יש צורך לנהל הליך משפטי לפני מציאת מישהי שמחפשת תרומה או שעדיף קודם שתהיה האפשרות ואח"כ לחפש?

אשרת 1972

New member
מדובר בהליכים לא פשוטים

במקרים של זרע המת נתנו לבני משפחה להשתמש בזרע של מנוח כאשר הוכח שהוא רצה להביא ילדים לעולם , במקרים שהיו בארץ נתרם הזרע ליחדיניות על מנת שביאו לעולם נכד להורי המנוח כאשר הורי המנוח יהיו עמו בקשר , משפחה חדשה אכן הובילו את המאבק בשימוש בזרע , ומקבדמים היום את עניין הצוואה הביולוגית , העניין מחוייב הליך משפטי .

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון
בנוסף לכל הפרוצידורה...
שהמדע על הצלחת הפריית ביציות מופרות הוא די חדש, לעומת השימוש בזרע מוקפא כך שכדאי לברר גם מה הסיכויים לפני שמתחילים בהליך המשפטי
ומשתתפת בצערך על מות חברתך...
איילת

למעלה