שאלה

yaelyur

New member
שאלה

אומנם לא בתחום הזוגי אז עימכם הסליחה על הסטייה :)

קרה לכם שפתאום לא הבנתם מה עובר על האנשים שסביבכם? אנשים שתמכתם בהם, שהייתם שם בשבילם ברגעים הכי קשים, הקשבתם, ניסיתם לעזור, סיפקתם וינטלציה, שמתם את עצמכם במקום בלתי נראה כדי שלא תקחו אפילו טיפת זרקור מהם... שעכשיו, כשאתם קצת שפופים לא סופרים אתכם ממטר? שאתם עוברים תקופה מסויימת וציפיתם לסוג של תגובה מהם, חיבה, התעניינות, אכפתיות וקיבלתם...כלום?
אני מתחילה לחשוב שהבעיה בי, שאני נותנת יותר מידי מעצמי לאנשים שלא מגיע להם או שרק עסוקים בלראות את עצמם... אבל מדהים בעיניי איך שאנשים לא יודעים לתת מה שכל כך היה חשוב להם לקבל (לא בקטע של חייבים לי או משהו, פשוט מתוך הידיעה כמה טוב זה עשה להם...)
מצב רוח מלנכולי משהו...
סליחה.

צלוי

New member
אני מזדהה איתך חלקית...

לי יש רק חברים ז"א שאני לא ממש דופק חשבון בנוגע לדברים שאני עושה בשבילם. כאילו כשמישהו יכול לעזור אנחנו עוזרים...
בנוגע לידידות... טוב זה נושא ליום אחר...
אבל קורה לי המון בזמן האחרון שאני מנהל שיחות עמוקות עם נשים ואנחנו קובעים להפגש או לדבר בשעה כזו או אחרת... והן פשוט מבריזות, או לא מתקשרות וכו' ובאמת שזה קרה המון בזמן האחרון...
אז היום הבנתי בעצם שהבעיה היא לא בי שאני נחמד ובאמת יש לי כבוד לכל אדם ולא משנה מה מינו... אני כן מתעניין, כן שואל ודואג וכן דואג לא להפריז בכך או חס וחלילה לחפור לו. ואני מבין שיש אנשים עסוקים "שחיים 20 שעות ביממה ללא נחת ומעצורים" ואין להם 2 דקות ביום להרים תטלפון ולהגיד "סליחה" או "אני עסוק" או "לא בא לי לדבר"
אבל במקום זה הם פשוט בוחרים לסנן, או לענות אחרי כמה שעות בתירוץ מטופש שבכלל לא רלוונטי לסיבה.
אבל אני הפסקתי לקחת את זה קשה. אני פשוט אומר להם שהיה נחמד וכו' ושיפסיקו לדבר איתי ושימשיכו הלאה בחייהם. בסוף נמצא אנשים שיש להם את הכבוד המינימלי בין אדם לחברו וזהו...
מצטער על החפירה(באמת התעמקתי בנושא היום ביני לבין עצמי) :)

yaelyur

New member
תודה על ההתייחסות

זה לא שאני דופקת למישהו חשבון... פשוט הייתי מצפה מחברה שיודעת מה זו הקשבה וכמה היא חשובה ומשמעותית, שתיתן לי את זה כשאני אומרת שאני עצובה או מוטרדת ושרע לי, בדיוק כמו שאני ידעתי להיות שם עבור כולם.
וזה הקטע שהורג אותי, שאני כנראה הדפוקה כי זה קורה לי כל פעם מחדש... ממש גורם לי להרהר שוב אם חברות זה באמת דבר טוב...
וסינון הוא דבר דוחה בכל קנה מידה שהוא, לא רוצים לדבר? לא מתאים? עסוקים? תגידו.

orig429

New member
יש אנשים ויש אנשים....

צריך ללמוג להכיר כל אדם ולדעת איך להתמודד איתו ולא להתרגש ממנו
ובטח לא לאפשר לו להשפיע עלייך.
מי שלא מתייחס אלייך, תתייחסי אליו פחות, או שלא תתייחסי אליו בכלל.

תמיד תזכרי שאת לא חייבת להם דבר והם לא לך. מי שירצה לתמוך
בך ולהיות שם בשבילך בשעותייך הקשות יהיה שם ויתמוך ומי שלא
פשוט לא. זו דרך אחת ללמוד להכיר אנשים ולדעת איך להתייחס אליהם
בהמשך.

yaelyur

New member
זה משאיר אותי לבד

כי איכשהוא, זה קורה לי עם כל החברות שלי.
שהן מקבלות ממני מיליון אחוזים ואני מרגישה שאני בקושי מקבלת עשרה אחוזים...

צלוי

New member
תחליפי אותן בי

נשבע שאני יותר אטרקטיבי ומשעשע...
ואני גם יכול להכיר לך גברים נורמלים במידה ותרצי(בתקווה שאני נכלל בקטגוריה)

yaelyur

New member
אתה חמוד :)

ספר לי על עצמך...שאיווכח בעצמי כמה את אטרקטיבי ומשעשע :)

orig429

New member
אני לא חושב שיש לך על מה להצטער.

זו תכונה מאד מוערכת.
בכל מקרה אני לא חושב שאת צריכה לנתק קשרים עם אף אחד
ובטח לא לרדוף אחרי אף אחד. תתייחסי לכל אחד כפי שהוא מתייחס
אלייך. אגב למה שתשארי לבד?
אני מבטיח לך שחברה אמיתית תקבל אותך כפי שאת, גם אם זה אומר
לקבל ממך 900,000 , או 960,000 אחוזים פחות

ומי שלא, תביני שהיא לא באמת היתה חברה שלך.
בכל מקרה זו לא סיבה לנתק קשרים. אגב, אני מציע שבהזדמנות
שאת יושבת עם כל אחת מהן בנפרד, תוך כדי שיחה תעלי את זה
בפניהן.

yaelyur

New member
זה נכון מה שאתה אומר

אבל כרגע, זה משאיר אותי לבד כי אני רוצה לספר מה עובר עליי ואני רוצה לחלךוק אבל אין לי למי כי כולן ככה... אף אחד לא שואלת ולא מתעניינת

באיזה מקום אני מכירה את זה...

שאת למעלה איכשהו מתייחסים אלייך קצת יותר....
שאת למטה אישכהו קצת פחות מעניינת ...
מבינה את ההרגשה הזאת.
אבל תמשכי להיות את ותדעי להבא מי באמת היה שם לצידך תדעי לתת לו יותר או לספר לו יותר ולשתף.
ומי שפחות היה שם תהיי את פחות שם.
ודרך אגב אם רוצה לשתף והכל אני במסרים בדברים פחות טובים יותר טובים:)
אני כמוך נותנת הכל בשביל אנשים שצריכים אוזן קשבת וכאלה.
יהיה בסדר

yaelyur

New member
תודה רבה מותק :) אני אקח בשמחה את הצעתך

ומה שמפריע לי, שזה ממש לא כשאני למעלה או למטה... גם כשאני למעלה לא מתעניינים בי מידי, פשוט כשאני למטה אני משדרת שאני זקוקה לזה וכאילו... זה הזמן הכי טוב שהיא בחרה להתנתק? להיעלם? להיות חסרת רגשות?

מבינה אתך...

אין מה לעשות אבל רק ככה רואה מי החבר האמיתי שלך ומי לא.
ופשוט לעייני החברה שאת לא למעלה פחות מעניין
למשל אי התחלתי עבודה חדשה , אני מאורס, אני עברתי דירה ואת כותבת אצלי הכל רגיל. אין חדש ואז זהו את בחוץ

yaelyur

New member
מה שעצוב זה שאת זה ניחא אני יכולה לשאת

שלא ישמחו בשמחתי...אבל לא להתעניין כשאני עצובה? כשרע לי?
כשכל מה שאני עשיתי בשנתיים האחרונות היה לתמוך, לשמח, להיות שם... מעליב.

קריסטה

New member
כתבת את התשובה בעצמך

נתת מעצמך יותר מדי, הפכת למובן מאליו.
אני מכירה את הנושא טוב טוב על בשרי, ולמרות שעדיין לא איבדתי תקווה שיש גם אנשים מסוג אחר מהאנשים שהוכיחו מאיזה חומר הם עשויים התרחקתי ומאחרים אני נזהרת טוב טוב.
ממליצה לך ללמוד להיות אגואיסטית. סתם עושים לתכונה הזאת יחסי ציבור רעים, היא שומרת עלינו יופי.

לא מסכים לפי המחשבה הזו

כולם צריכים להיות לא אנושיים אגואיסטים וכן הלאה
לדעתי מי שלוקח אותה כמובן מאליו אז לא שווה אותה ואת היחס שלה אז בו ספציפית לא צריך להשקיע ...
זה שאתה נותן מעצמך יותר מדי זה לא רע מי שלא יודע להעריך או להיות שם בשבילך אז תדע להבא שאיתו ספציפית תנהג דומה ואם אינך יכול תחתוך או תקבל אותו כמו שהוא...
לבוא ולהשליך את זה הלאה לא רעיון טוב לדעתי לא חכם ולרוב מי שבעל אופי טוב גם לא יוכל לעשות תשינוי המקובע באופי שלו..

supersonic777

New member
חברים אמיתיים נמדדים בשעת צרה!

אולי תבדקי מיהם חברייך/חברותייך...

turangaleela

New member
איך שאני רואה את זה

יכול להיות שאנשים לא רואים את מה שאת עוברת.
אנחנו כל הזמן רוצים שאנשים סביבנו יעזרו לנו בשעת משבר, אבל לא מסוגלים להביע את הנזקקות שלנו. משום מה יש לנו כל הזמן את המחשבה שמי שאנחנו צריכים ממנו את התמיכה כבר ישים לב לבד למה אנו זקוקים.
וזה לא כך.

אם את זקוקה לתמיכה ממישהו, אל תחששי לבקש. אם אחרי שאת מביעה צורך כזה עדיין לא קיבלת מענה, אז יש לך מה להתלונן.
לפעמים נדמה לנו שאנשים סביבנו יכולים לראות דרכינו, כאילו שאנחנו שקופים וישר רואים עלינו מה עובר עלינו בלי צורך במילים, אבל זה לא כך ואולי האנשים שסביבך פשוט לא מבינים שאת זקוקה לתמיכה ולעזרה.
אני בטוחה, סגורה על זה, שרובם ברגע שתביעי את הצורך שלך מולם- ייענו לדרישה ויהיו שם עבורך.

turangaleela

New member
וגם אם לא, לפחות את יודעת שניסית ואת יכולה

לעבור הלאה בלי לחשוב יותר מדי על ההספד, כי אם את מביעה צורך והקרובים אליך לא נענים לו- את בהחלט יכולה למחוק אותם מחייך.

למעלה