שאלה - TextBox ב-C#

BogN

New member
שאלה - TextBox ב-C#

היי, יצרתי לי TextBox, הגדרתי לו את הערך Right To Left כ-True הבעיה היא שכשאני מריץ את התוכנית אזי הסמן מופנה לשמאל ולא לימין... כתוצאה מכך כל פעם שאני צריך לקליד אני צריך לעשות ALT+SHIFT... מישהו יודע מה עושים?

BogN

New member
שאלה - ComboBox

יש לי ComboBox אני רוצה שכשהתוכנית שלי עולה ייבחר ערך ברירת מחדל... איך עושים זאת ב-C#?

gilad g

New member
שים את זה בתחילת התוכנית:

(Main או OnLoad הוא מקום טוב
)
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(CultureInfo.GetCultureInfo("he"));​

BogN

New member
הפקודה הזו נתנה לי את השגיאה הבאה:

C:\Nir\תיווך דירות\תיווך דירות\frmAddCostumer.cs(62): Argument '1': cannot convert from 'string' to 'System.Globalization.CultureTypes'

gilad g

New member
אוקיי, טעות שלי ../images/Emo9.gif

זה אמור לעבוד:
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(new CultureInfo("he"));​
אני ניסיתי את זה עם גרסה 2.0, אז כנראה זאת הסיבה שאצלי זה עבד ואצלך לא

gilad g

New member
רציתי להציע את זה,

אבל חשבתי ש-he זה כמו he-IL, רק שהוא culture invariant... תקן אותי אם אני טועה...

Justin Angel

New member
קה פרובלמה מואי צ'יקיטה?

יש הבדלים, he מתייחס רק לשימוש בשפה העברית כשפת משאב. הווה אומר, "אני אטען עכשיו את ה-Resource של עברית ואם אין אז את של השפה הדיפולטית". הכוונה במשאב היא שאלו הערכים של מחרוזות בתצוגת התוכנה. למשל המילה "שלום" שתופיע "שלום" במשאב העברי, "Hello" במשאב אנגלית, ו-"אולה" במשאב הספרדי. אבל שאתה מכוון תרבות כלשהי (למשל IL - ישראל) אתה מכוון לא רק שימוש במשאב, אלא גם את כל מה שבא מצורף לתרבות. הסידור של הטקסט, הפירמוט של תאריכים, הפירמוט של שעות, הפירמוט של מספרים, הלוח שנה (גרגוריני או עברי) וכך הלאה. הדרך הכי טובה לזכור את ההבדל זה ככה: Language קובע רק ואך ורק את המשאב של השפה, Cultare קובע את כל השאר.

gilad g

New member
אהה ../images/Emo13.gif

הייתי בטוח שהסידור של הטקסט (RTL/LTR) נקבע ע"י השפה ולא ע"י ה-culture..

BogN

New member
עוד שאלה - חיבור לSQL...

היי, רק היום התחלתי לעבוד עם SQL SERVER... הסתכלתי באתר www.connectionstrings.com אבל זה לא עזר לי... השאלות הן: עם איזה אובייקט בכלל להתחבר? OleDbConnection? מישהו יכול להגיד לי מה לא נכון בזה?
OleDbConnection myConnection = new OleDbConnection ("Provider=sqloledb;Data Source=Nadlan;InitialCatalog=pubs;Integrated Security=SSPI;" ); OleDbAdapter myCommand = new OleDbDataAdapter("SELECT * FROM tblUsers", myConnection);​

BogN

New member
למה לא לעבוד עם OleDbConnection?

הפקודות שאמרת קשורות ל-ADO.NET או לא? ואני מאוד אשמח אם תוכל לתת לי דוגמא מאיפהשהוא איך מתחברים ל-DB של SQL SERVER

TTTTIS

New member
תגובה

זה שייך ל-ADO.NET והנה דוגמא:
SqlConnection sqlConnection = new SqlConnection("CONNECTION_STRING"); //Fill DataSet DataSet dataSet = new DataSet(); SqlCommand selectCommand = new SqlCommand("SELECT QUERY", sqlConnection); SqlDataAdapter sqlDataAdapter = new SqlDataAdapter(selectCommand); try { sqlDataAdapter.Fill(dataSet); } catch (Exception) { throw; } finally { sqlDataAdapter.Dispose(); selectCommand.Dispose(); sqlConnection.Close(); } //ExecuteReader SqlCommand newSelectCommand = new SqlCommand("SELECT QUERY", sqlConnection); SqlDataReader sqlDataReader = newSelectCommand.ExecuteReader(); while (sqlDataReader.Read()) { object value = sqlDataReader["COLUMN_NAME"]; } //ExecuteNonQuery SqlCommand deleteCommand = new SqlCommand("DELETE QUERY", sqlConnection); try { int records = deleteCommand.ExecuteNonQuery(); } catch (Exception) { throw; } finally { deleteCommand.Dispose(); sqlConnection.Close(); }​

למעלה