שאלה (תדמיינו ששמתי פה תמונה של הדינוזאור

Miss Lavet

New member
שאלה (תדמיינו ששמתי פה תמונה של הדינוזאור

הפילוסופי של 9GAG)

קוסם/מכשפה ששני ההורים שלו הם חצויי דם מה סוג הדם שלו?

טוב, הארי בן לקוסם עם דם טהור ולאם בת מוגלגים

ואם אני לא טועה הוא בכל זאת נחשב "חצוי דם" בגלל השתייכותה של לילי. כך שכנראה בן לשני חצויים הוא חצוי בעצמו. מעניין מתי המעגל הזה נשבר, אם בכלל.

Miss Lavet

New member
לא זה מה ששאלתי...

שאלי מה קורה למכשפה/קוסם שההורים שלו הם חצויי דם.. לאיזה שוג דם הוא משתייך

Miss Lavet

New member
יכול להיות אבל...

זה אומר שגם הילדים שלו יהיו חצויי דם (אני לא מדברת על חצוי דם שמתחתן עם מוגל או בוצדם)... מתישהו המעגל הזה חייב להיגמר, לא?

זה העניין שעקרונית אי אפשר "להחזיר" את הדם

הטהור למערכת.. כך שאו שהמשפחה פשוט נהיית משפחה של חצויי דם או שאחרי כמה דורות במידה ומישהו מתחתן עם טהור דם והצאצא גם נישא לטהור דם אולי יש שבירה של המעגל... אבל שוב זה הכל תיאורטי, אפשר לנסות מתישהו ליצור מעין תרשים עם גורמים וזה אבל אין לי כח לזה עכשיו ממש

Miss Lavet

New member
למישהו יש כוח לזה?

אוח.. ג'יי.קיי את וסוגי ההשתייכות של הקוסמים

קראתי איפשהו, נראה לי בפוטרמור, שקוסמים בני

מוגלגים ירשו את תכונות הקסם שלהם מאב משפחה סקיב קדום. כך שבמידה מסוימת גם להם יש שורשים קסומים.

אבל אני חושב שהוא ייחשב חצוי-דם כי הסקיבים מעורים בעולם הקסמים.

hollypop girl

New member
זה נשמע הגיוני, אם סקיב

מקבל גנים קסומים אבל הם פשוט לא באים לידי ביטוי הוא יכול להעביר אותם לצאצאים שלו
ואולי באחד מהם זה יתבטא בצורה דומינטטית.

אני לא יודעת אם אפשר לקבוע בוודאות..

הרי, חצוי דם זה לא באמת קביעה "מדעית". זה לא קללה כמו בוצדם, אבל בשביל קוסמים מסוימים (המאלפויים) גם חצוי דם נחשב נחות מהם.
כלומר מספיק שאימא שלך תהיה חצוית דם.. או "בוצדמית".. בשביל שתהיה אתה בעצמך חצוי דם.

מה שאני ממנסה להגיד זה שזה לא משהו שמסווג אנשים - הוא טהור, הוא חצוי, הוא טהור 9 דורות אחורה (ארני מקמילןD:) וכו', אלא זה פשוט.. מילת גנאי כזאת שקוסמים טהורי דם משתמשים בה כדי לתאר מישהו שהוא לא כמוהו..

באותו נושא

האם הילדים של הארי נחשבים טהורי דם?
כלומר, הארי עצמו נחשב חצוי. כך שהילדים שלו הם שלוש רבעי טהורים. זה כבר נחשב טהור?
למשפחה של סיריוס (או אמברידג') היו עצי משפחה וחפצים שהראו שהיא טהורת דם כבר הרבה שנים, אולי מאות, אז זה באמת מעניין מתי מתחילים להחשיב אותך לטהור דם.

OKDeSign

New member
הארי לא חצוי דם..

גם לילי וגם ג'יימס הם קוסמים, לילי היא בת מוגלגית..
אם כבר הארי הוא רבע או ואטאבר...אני לא חושבת שהם מודדים ככה..

הילדים של הארי הם ילדים של שני קוסמים, שההורים שלהם קוסמים, שסבא וסבתא שלהם מצד אחד הם מוגליגים..לא חושבת שזה נחשב.

האמת, אני תמיד הנחתי שזה פשוט כמו תורת הגזע (כמה שזה נשמע מרושע..) ופשוט עד 3 דורות אחורה וכו'...

אבל...

בספר החמישי דמבלדור אומר שוולדמורט בחר להרוג את הארי ולא את נוויל, בגלל שהוא חצוי דם, כמוהו..

OKDeSign

New member
אהההה לא החשבתי את הארי כחצוי דם אפעם :S

כאילו, הוא לא "טהור" כמו מאלפוי לדוגמא..אבל זה מה שהתכוונתי ב3 דורות
שהוא לא חצוי דם כי ההורים שלי קוסמים שניהם, אבל הוא עדיין חצוי כי הסבא וסבתא שלו מוגלגים (?!)

כן, השושלת המשפחתית שלו היא מצד אחת בעלת דם

קסום ומצד שני בעלת דם מוגלגי. מעטים המקרים שקוסם מתחתן עם מוגלגית, כך שחצויי דם הם צאצאים של קוסמים טהורי דם ושל ילידי מוגלגים.

כנראה שזאת הכוונה

מבחינת תורת אוכלי המוות, הוא בן של בוצדמית, כך שזה לא מספיק בשביל להיות טהור דם...
אני החשבתי את הארי לחצי חצוי דם... אני מתכוונת, ההורים שלו קוסמים, אבל יש לו צד מוגלגי. וחוץ מזה הוא מתנהג כמו בן מוגלגים כשהוא מגיע להוגוורטס... למרות שזה לא באמת משנה לעניין הזה. :)

Mor L

New member
זו ההוכחה

אבל משום מה חשבתי שגם נוויל הוא חצוי דם...
אז למה שניהם היו פוטנציאלים לנבואה נגד וולדמורט?
מה המכנה המשותף שלהם חוץ מאותו תאריך יום הולדת?

למעלה