שאלה תאורטית בעניין הארקה

שאלה תאורטית בעניין הארקה

אם יש לי מזגן שמקפיץ פחת...רציתי לדעת מדוע לא ניתן לנתק לו את הארקה ולחבר את הארקה שלו לפס האפסים..אחרי הפחת כמו כמובן??? שוב,,,, ברור לי שזה לא תקין ואולי אפילו מסוכן השאלה שלי רק מדוע....ואני אסביר...למרות שהארקה מנותקת עדיין הפחת יקפוץ במקרה התחשמלות או נגיעה בפזה כי עדיין יווצר זליגה כתוצאה ממסלול הזרם דרך האדם לאדמה....ב,,,, במקרה של זרם קצר שיתפתח על הגוף...המאמת יקפוץ עקב התנגדות נמוכ של האפס....וזרם קל גם לא יופיע מכיוון שהמכשיר מוארק בסופו של דבר דרך האפס...אז מה הבעיה???

רשר

Well-known member
מנהל
תשובה מעשית - בבאר שבע זה הרג אדם!

אבל בכל מקרה זה לא יפתור את בעית הזליגה כי היא תגיע לארקה אחרת ועדיין הזרם לא יחזור דרך האפס דרך הפחת ולכן הוא ישמח לקפוץ,
זרם דרך גוף אדם לא מספיק כדי להפעיל מאמ"ת - לכן מתקינים פחת!

הפתרון הנכון והיחיד במקרה כזה - לתקן את הזליגה ע"י הזמנת טכנאי מזגנים שיאתר ויפתור את הבעיה

לא מובן

אם אפשר יותר להסביר...הפחת ישאר להגן במקרה של נגיעה בפזה של המזגן ואז הוא אמור לקפוץ למרות שהמזגן לא מוארק כי האדם מוארק...במקרה של נגיעת פזה בגוף המכשיר יקפוץ המאמת מכיון שהמכשיר מאופס...ואיך בדיוק אמור להגיע זליגה דרך הארקה אחרת אם המזגן מנותק בפס הארקות....??????שוב אני רק רוצה לדעת איפה הטעות

רוני1955

Active member
הארקה ופחת

בוא נגיד, סתם לצורך הדיון, שמסיבה זאת או אחרת הפחת נדפק, ואתה לא יודע את זה. אני כבר נתקלתי במצב שבו לחצתי על כפתור הבדיקה של הפחת, והוא לא קפץ.
להמשיך?

רשר

Well-known member
מנהל
פחת סוכם את הזרם בפזה ובאפס

אם יש זליגה במזגן הפחת לא יאפשר חיבור ולא משנה לאיזה ארקה תחבר את המזגן

למעלה