שאלה שנותרה פתוחה :חבלבל מאוריטני

marcelle hadar

New member
שאלה שנותרה פתוחה :חבלבל מאוריטני

החבלבל בגינתי בן שלוש. בשנתיים הראשונות יצר מרבד כחלחל נהדר בקוטר של מטר לערך. מדי שנה גזמתי אותו והוא הגיב נפלא. השנה - הקוטר הצטמצם משמעותית, והפריחה התדלדלה. החבלבל שתול בשמש מלאה. מוזן באמצעות מערכת השקייה ומדשנת. האם ידוע לכם על אורך חיים מוגבל? האם יש טיפים לחידושו, או שמא עלי להיפרד ממנו כידידים?

צפנתי

New member
תחפור לידו בור, תערבב קומפוסט

ותשתול אחד חדש. הכי טוב! אני לא יודעת על תופעות הזדקנות בחבלבל הנ"ל, אבל על ניוון בפינות חמות במיוחד.

טסונמי1

New member
איזה גשם טוב יורד אצלנו..........

גשם איטי קבוע ללא רוחות שופרא דשופרא- ניספג לאט לאט באדמה-סוף כל סוף השיחים והעצים ירוקים שוב ולא מאובקים..ולי יש יום חופש בימים חורפיים שכאלה כשאני לא יוצאת לעבוד-אני עושה פעמוני רוח- קניתי חרוזים וזכוכיות בכל הגדלים וכל מה שאספתי במשך הקיץ - ובמשך החורף אני מכינה אותם-בערב ליד השולחן של פינת האוכל על האש מרק טוב חברים ניכנסים ויוצאים כלבים רובצים מיסביבי והחתולים מריצים בכל הבית חרוזים-אח..........חורף

totaIos

New member
יש לך אולי תמונה של אחת היצירות?

בכלל, יכול להיות נחמד לעשות שירשור של רעיונות לקישוט הגינה (אולי פיספתי אחד כזה?)

Rוני

New member
בגלריה יש תמונות מגינתי המקושטת

כמו טיפות הזכוכית הללו שתלויות על העצים

Rוני

New member
ושעון שמש

ושברי כדים בינתיים הערוגות נראת לגמרי אחרת, כמובן

טסונמי1

New member
כרגע צילצלה אלי בת אחותי ממושב

בצת- עץ פילפלון ענק בין 22 קרס להם על גג הבית בדיוק לפני חודשיים כשהייתי שם אמרתי להם שחייבים ליגזום אותו לפני החורף חבל מאוד חבל זה היה עץ מדהים- פילפלון בכות ענקי- אנסה לגשת לשם מחר ולצלם

Rוני

New member
הפעמונים מדהימים - ולא פלא, אני

חולה על פעמוני רוח מאיפה את משיגה את ריבועי הזכוכית הקטנים? ובאיזה חוט את מחברת? חייבת לומר שלא ראיתי פה בסביבה פעמוני תכלת רק כחולים

טסונמי1

New member
רבועי הזכוכית קניתי בחנות הזכוכית

של אנדריאס מאייר-אומן נהריני מהותיקים אני מישתמשת בחוטי דיג -ככל שהחומר כבד יותר החוט עבה יותר

צפנתי

New member
הגננים היום עצובים, אבל האיכרים

מברכים על הגשם...." תגידי,טסונמי,גם הגננים שמחים! לא ככה?!

צפנתי

New member
כל המילים של השיר הנפלא:

הגננים היום עצובים מילים: לאה גולדברג לחן: יהודית רביץ הגננים היום עצובים אבל האיכרים מברכים על הגשם ואנחנו שנינו אובדי עצה מסתירים זה מזה את עינינו נהיה נבונים: אל תשאל מה צמח, מה קמל ומה נעקר מלב הסערה הזאת תחלוף עוד מעט השאלה הזאת תשכח עוד מעט הנה מעל למגדל כבר עומדת הקשת

טסונמי1

New member
הגננים עצובים? נהפוך הוא-

קודם כל יש לנו{לי} סוף סוף יום חופש והגשם ברכה לגינות- לכינרת-גשם עושה פלאים בעיקר בתחילת החורף

מוטי בר

New member
אם אין לגננים גשם יש מליחות ממיתה כ

מעט כל דבר יפה לעין, כך שבהחלט יש ברכה רבה גם בחופש וגם בשטיפת המלחים הרבים שנאגרים במשך כל הקיץ באדמה והכי חשוב. אם אין גשם, אין גאופיטים יפים ומי מוכן בכלל לחשוב על ויתור על רקפות, אירוסים, כלניות, בכורי אביב, נרקיסים, ויקינטונים והמון דברים רבים שרק בגלל הגשם אפשר להנות מהם בארץ???? שרק ירד כבר אבל במתינות מבלי להשחית עם ברד וסחף. בידידות, מוטי.

Lord bigfoot

New member
החקלאים מברכים!

כשעבדתי בקטיף אבוקדו, יום כזה היה ברכה כפולה. מצד אחד גשם, מים השקייה לעצים. מצד שני גשם, בוץ, עפרונים תקועים לא יוצאים מהפוך!

למעלה