שאלה של מתחיל לפני רכישה

saibuster

New member
יש לי מד וואטים על האופניים

המד וואטים יושב על הקראנק ומודד את הכח שאתה מוציא מהרגליים בצורה חד ערכית. בנוגע להספקים שאני מוציא... זה די נורמאלי בקטגוריה שלי, התאמנתי במשך שנתיים כ14 שעות בשבוע עם מאמן בצורה מסודרת ובאליפות ישראל האחרונה בקרוס קאנטרי הגעתי מקום שני... (בקטגוריית מאסטרס פרו שזו קטגוריה הכי חזקה מתחת לעלית).

לצורך השוואה, קריס פרום (מנצח התור דה פראנס האחרון) יכול להחזיק הספק כפול ממני עם יחס משקל לכח שאני יכול רק לחלום עליו. החברה האלו מחזיקים 250 וואט ממוצע כ4-5 שעות ואז בעליות לקראת הסיום כ400 וואט עם פיקים של 600. כל יום. במשך 21 יום....

המחשמל 64

New member
מנהל
תשמע אלה ערכים שאני לא מכיר באמת שלא. אני לא יודע

איך מבחני המאמץ שלהם וגם שלך אבל נאמר שאדם עם כושר מיטבי
לכמה METS מגיע במבחן מאמץ שלו? למיטב ידיעתי לסביב 20METS.
אז 90 וואט נותנים לך 8.5 מץ כמה יתנו 22 מץ? נאמר כפול ועוד קצת.
זה מה שאני מנסה לחשב במציאות בה אני חי זאת כל הזמן.
בכל מקרה את אוהד אתה בטח מכיר.

a c t i v e X

New member
אתם מוכנים לדבר על אופניים בפרטי?

אני כבר מתגעגע לטרקטורים וPTO של דן
מה הלאה? גילוח רגליים לשיפור האווירודינמיות? (חוץ מאצל יואי, חלק טבעי)

YellowBeta

New member
המחשמל .... אין קשר בין הארגומטריה שאתה עושה או

מה שנדרש "לרשיון ספורט מוטורי" לבין כושר של ספורטאים ....
כל ניסיון לחבר בינהם ולהשוות הוא לא רלוונטי .

המחשמל 64

New member
מנהל
ההספק לבניית כושר או הספק נמדד

במבחן כושר כזה או אחר הוא אותו הספק בדיוק.אתה יכול למדוד את ההספק גם בשיא מאמץ בתחרות אינדורו או וואט אבר.תעשה פעם נסיון ותמדוד בשיא מאמץ שכזה.

saibuster

New member
אני לא מכיר את המבחן הזה

*מתנצל מראש על חפירה שלא קשורה לפורום*

אבל יכול בוודאות להגיד שמדידיה לפי ערך חד ערכי כללי, כלומר 90 וואט מעיד על כושר כזה או אחר זה פשוט לא הגיוני. אסביר למה, אדם גדול מאד ללא שום כושר אבל עם כח פיסי גדול יותר כנראה שיוכל לדחוק חזה במשקל גבוה יותר מאד קטן יותר עם פחות או יותר אותו כושר. כלומר דחיקת חזה של 90 קילו עבור אדם בגובה 1.90 ששוקל 100 קילו תהיה הרבה יותר קלה מאשר לאדם בגובה 1.60 ששוקל 55 קילו. אותו דבר בדיוק לגבי וואטים, אדם גדול יותר יפיק הרבה יותר כח ברגליים מאשר אדם קטן יותר (אבל יחס משקל לכח הרבה יותר נמוך) ואפילו לא התחלנו לדבר על גיל... לכן השימוש במספר קבוע הוא לא הגיוני.

כושר ויכולות גופניות יכולים להמדד על ידי המון מדדים, חלקם גנטים כמו VO2MAX ׁ(ספיגת חמצן מירבית) וחלקם ניתנים לאימון, למשל סף חומצת חלב.
ניתן למדוד VO2MAX בעזרת בדיקה מאד ספציפית עם מסכה שבודקת כמה חמצן נכנס לגוף וכמה ממנו נוצל בנשיפה.סף חומצת חלב זו בדיקת דם שנעשת בזמן מאמץ.

בקיץ האחרון הדטהבייס של טים סקאי נפרץ והנתונים של המוביל שלהם נחשפו והולבשו על אחד הקטעים בעזרת GPS. כאן אתה יכול לראות איך נראים וואטים
של אלופי עולם. לרפרנס, זו עליה עם שיפוע ממוצע של 14% ופיקים של 20%+
והם עושים אותה ב20 קמש... זה פסיכי לגמרי.

https://www.youtube.com/watch?v=Qy6SCE9sMw8

המחשמל 64

New member
מנהל
לא חפירה בכלל, גם אם חלק מהשרשור הופך ל
אני מאשר!!

וגם אם מדובר לצורך הדיון ו/או כתוצאה ממנו על מומנטים של טרקטורים ו-PTO בהם, או שהובאו כדוגמא לתימוכין ,חוות דעת , דוגמא, או כל דבר אחר.
תרגיש בנוח

hananlv

New member
ומי שלא היה במונט ונטו לא יצליח להבין מהסרט

איזו עליה לא שפויה זו...
היייתי שם בכושר לא רע בכלל וזה לקח לי כמעט חמש שעות עם אופני הרים
על הפלטה השלישית עם מהירות ממוצעת של 4 קמ"ש
לדמיין מישהו טס את זה בפי 5 מהירות זה פשוט לא אנושי.

enigo

New member
זה כי אופני הרים מייצרים הרבה יותר התנגדות לגלגול מאשר

אופני ספורט והם גם יותר כבדים. עם אופני ספורט מקצועיים וקלילים היית עושה את זה בחמישה קמ"ש, לפחות!
וברצינות - לטפס חמש שעות רצוף? כבוד!

המחשמל 64

New member
מנהל
חזק הסרטון.ראיתי ,גם את ערכי ההספק והדופק מימין בצג.

ככה כאגב, אתמול על מכשיר אחר במכון, מדדתי כ- 150 וואט לאורך חצי שעת האימון.

למעלה