שאלה שאלתית

שאלה שאלתית

אני מרוויח 6,000 ש"ח (נטו) ורעייתי ההרה (תאומים) משתכרת מחצית מהסכום הזה. אנו מתכוונים לקנות דירה בעלות של 1.5 מיליון ש"ח (מחר סוגרים). יש לנו 300,000 ש"ח במזומן ודרושה לנו משכנתא של 1.25 מיליון ש"ח. נוכל לעמוד בהחזר של 4,000 ש"ח בחודש, אבל מעדיפים שההחזר לא יעבור את ה-3,000 ש"ח. והשאלה היא: מהו התמהיל המומלץ??? תודה מראש וטוב שיש אנשים טובים כמוכם באמצע שדה התפוזים

ab1729

New member
אמממ

קודם כל, בקורס תוכנה לימדו אותי שכפילות זה מיותר. מסקנה: את אחד מהתאומים מוכרים בכ30 אלף דולר ובכך מגדילים את ההון העצמי. את ה300K סוגרים בבנק של מוני לשנה (תשואה של 4% בחודש) - יגדיל את ההון ב180K. סה"כ הכסף ממכירת התינוק + ההשקעה מביא אתכם ל600K הון עצמי ומשכנתא של 950K. בשלב זה חייבים להיכנס למשטר של חיסכון - וזה אומר לוותר על מותרות: את המטרנה מחליפים ברסק תפוחים ביתי את החיתולים - בשקיות ניילון מהסופר תעריף המים עלה? ממלאים בחדר הזבל למטה ומשתמשים אינטרנט? טלוויזיה? מתחברים פיראטית לשכן את המשכנתא אתם מחלקים כ 500K פריים ל30 שנה - החזר של 1810 ש"ח 450K במשתנה כל שנתיים וחצי בריבית 1.5% - החזר של 1550 ש"ח בעזרת ניהול נכון של ההוצאות שלכם תוכלו להשיג סופסוף את הבית עליו חלמתם. תתחדשו!

meeir21

New member
../images/Emo243.gifלאביר נתזים

אני מציע שלפני שאתה הולך לבנק ולוקח משכנתא של 1.25M לבדוק שניה במחשבון כמה יוצא לך ההחזר החודשי. גם אם הריבית תהיה לאורך כל התקופה 1% התשלום החודשי יהיה כ-5,500 ש"ח לחודש עוד לפני ביטוחים. כמובן שזו לא הריבית שמקבלים היום על משכנתא, ניתן לקבל 3.5% בריבית קבועה וכ-1.9 בפריים, אבל זהו החזר הראשוני בלבד אם ההחזר החודשי על 1.25M היה 4K כל אחד היה לוקח סכום כזה לתקופה של 20 שנה. אם הכנסה של כ-9,000 ש"ח בחודש לא תוכלו לקחת משכנתא של 1.25M גם לא ל-25 שנה זוהי טעות חמורה לחשוב ש-1.25M נותן החזר של 4,000 ש"ח וגם אם אתם מחזירים 4,000 ש"ח למשכנתא יש לכם הוצאות של 2 ילדים, הוצאות רכב,מזון, חשמל, מים, ארנונה וכו' זה לא הגיוני אם שכר כזה לקחת הלוואה כל כך גדולה

אוג05

New member
אם עוד לא סגרת - ברח מזה מיד

אם כבר סגרת - התכונן לחטוף 'לא' מהבנק ואז תחשב למפר חוזה. אם הבנק עשה את הלא יאמן ואישר לך דבר הזוי כזה - התכונן לחודשים רבים וקשים ב10 השנים הקרובות - אבל - וזה אבל גדול - אחלה דירה יש לך
.

ab1729

New member
למי שלא הבין - מדובר בהודעה הומוריסטית

שמטרתה להציג את קלות הדעת ("מחר סוגרים") והניתוק מהמציאות ("דרושה לנו משכנתא של 1.25 מיליון ש"ח. נוכל לעמוד בהחזר של 4,000 ש"ח בחודש") של חלק מלוקחי המשכנתאות הפונים לפורום.

למעלה