שאלה שאלתית נשאלת

מצב
הנושא נעול.

pokomoko1

New member
שאלה שאלתית נשאלת

שאלה שאלתית נשאלת
האם יועץ השקעות יכול להשקיע ולסחור במניות מכספו ולטובתו האישית?

../images/Emo196.gif מה אסור, מה מותר

מה בדיוק אסור לו?
מניות? כתבי אופציה? תעודות סל? קרנות נאמנות? אופציות מעו"ף? מק"מ?
מה אסור, מה מותר
אסור לו לקנות או לסחור עבור עצמו כמעט באף נייר ערך, למעט סוגים מאד מסויימים ולמעט מקרים בודדים. אם אתה רוצה את הפירוט המדויק של מה מותר, קרא בעצמך בדיוק את לשון החוק כאן (קפוץ מיד לסעיף מספר 4 ): http://www.isa.gov.il/download/hokim/aC11_Yiutz01.pdf

conundrum3

New member
לא בדיוק מקרים בודדים

מה אסור, מה מותר
אסור לו לקנות או לסחור עבור עצמו כמעט באף נייר ערך, למעט סוגים מאד מסויימים ולמעט מקרים בודדים. אם אתה רוצה את הפירוט המדויק של מה מותר, קרא בעצמך בדיוק את לשון החוק כאן (קפוץ מיד לסעיף מספר 4 ): http://www.isa.gov.il/download/hokim/aC11_Yiutz01.pdf
לא בדיוק מקרים בודדים
1. ני"ע ממשלתיים. 2. קופות גמל וקרנות נאמנות (פתוחות בארץ). 3. תעודות סל. 4. מניות בחו"ל של חברות בעלות שווי שוק גבוה מכ-200 מיליון דולר. 5. מניות שהנפיק תאגיד לעובדיו. 6. נאמנות עיוורת. סעיפים 1-4 מאפשרים לא מעט פעילות.

לא הבנת

לא בדיוק מקרים בודדים
1. ני"ע ממשלתיים. 2. קופות גמל וקרנות נאמנות (פתוחות בארץ). 3. תעודות סל. 4. מניות בחו"ל של חברות בעלות שווי שוק גבוה מכ-200 מיליון דולר. 5. מניות שהנפיק תאגיד לעובדיו. 6. נאמנות עיוורת. סעיפים 1-4 מאפשרים לא מעט פעילות.
לא הבנת
כתבתי: סוגים מסויימים, מקרים בודדים, מקרים הכוונה למקרים בהם המחוקק מרשה לו בכל זאת לסחור בניירות ערך מסויימים (למשל אם החזיק בהם טרם קבלת הרשיון וכו'). לפני שאתה מתקן מישהו תשתדל לקרוא בעיון מה הוא כתב.

כן ולא...

איזה בעסה...
הוא צובר ידע, אבל הוא לא יכול לנצל את זה לטובתו.... אפשר דרך חברים, לא?
כן ולא...
צריך לזכור שמצד שני הוא מרוויח גם בתקופות שהתיקים שלו מפסידים, וצריך לזכור שהוא מנהל כמות גדולה של כסף שכנראה שלא היה יכול לנהל בעצמו. בכל מקרה, מטרת החוק היא כמובן להגן על האזרחים ועל המשקיעים אצל מנהלי התיקים.

רק בזמן שהוא עוסק בזה אסור

כן ולא...
צריך לזכור שמצד שני הוא מרוויח גם בתקופות שהתיקים שלו מפסידים, וצריך לזכור שהוא מנהל כמות גדולה של כסף שכנראה שלא היה יכול לנהל בעצמו. בכל מקרה, מטרת החוק היא כמובן להגן על האזרחים ועל המשקיעים אצל מנהלי התיקים.
לפי מה שאני יודעת אם יש לו תעודה בזמן שהוא לא עוסק ביעוץ השקעות וניהול תיקים, מותר לו להשקיע בשביל עצמו, תקנו אותי אם אני טועה.

conundrum3

New member
הוא יצטרך להתלות את הרשיון

לפי מה שאני יודעת אם יש לו תעודה בזמן שהוא לא עוסק ביעוץ השקעות וניהול תיקים, מותר לו להשקיע בשביל עצמו, תקנו אותי אם אני טועה.
הוא יצטרך להתלות את הרשיון

cogito

New member
לפי לשון החוק

לפי לשון החוק
לפי לשון החוק, האיסור הוא על "בעל רשיון" בלי קשר אם הוא כרגע עוסק בייעוץ השקעות. זה לא נראה לי ממש הגיוני. יש משפטנים באיזור? ארז

כנראה

כן ולא...
כנראה

simba32

New member
אפשר לשלב בין שניהם

עוד שאלה שאלתית
אני מעוניין ללמוד ניהול תיקי השקעות ואני רוצה גם לעשות תואר בכלכלה. השאלה היא מה לעשות קודם? אשמח לקבל תגובה ממביני עניין.
אפשר לשלב בין שניהם
לעשות תואר בכלכלה עם התמחות במימון. הבעיה שמהשנה הבאה הרשות לא נותנת פטור ממבחנים כמו: דיני ני"ע, ניהול תיקים ועוד מס' מבחנים. מה שיקרה שתצטרך לגשת גם למבחנים של הרשות (עד עכשיו היה צריך לגשת רק לאתיקה כי היה מתקבל פטור מכל שאר המבחנים)

pokomoko1

New member
מה זה שנה הבאה?

אפשר לשלב בין שניהם
לעשות תואר בכלכלה עם התמחות במימון. הבעיה שמהשנה הבאה הרשות לא נותנת פטור ממבחנים כמו: דיני ני"ע, ניהול תיקים ועוד מס' מבחנים. מה שיקרה שתצטרך לגשת גם למבחנים של הרשות (עד עכשיו היה צריך לגשת רק לאתיקה כי היה מתקבל פטור מכל שאר המבחנים)
מה זה שנה הבאה?
אם אני מתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב, זה עדיין תופס?

מצב
הנושא נעול.
למעלה