שאלה קלה וחשובה

oren30506

New member
שאלה קלה וחשובה

אני רוצה לרכוש דירה שתירשם בבעלותי. האם אבא שלי או מישהו אחר יכול לקחת את המשכנתא במקומי? חוזה המכר יקבע כי הדירה תירשם על שמי אך השאלה אם יש צורך במתאם עם נטילת המשכנתא (שאני אקח ולא מישהו אחר)? תודה על תשובותיכם המלומדות. אורן

rmortgage

New member
תשובה קלה וחשובה

שלום רב ראשית כל בירכותי על העיסקה המסתמנת. ועכשיו לתשובה: אם הדירה רשומה על שימך אביך יכול לקחת את ההלוואה כנגד מישכון הנכס שלך כערובה להלוואה, כלומר בכל מקרה הנכס שלך יהיה ממושכן כנגד ההלוואה והערת האזהרה הראשונה תהיה לבנק שנותן את ההלוואה. אין צורך במתאם עם נוטל ההלוואה אך יש לציין שקיים סיכוי מסויים שתנאי הלוואה שאתה תקבל יהיו טובים יותר משיקבל אביך בגלל יכולת החזר שונה ,פער גילאים שנוטה לטובתך מן הסתם וכו. יש אפשרות נוספת שלוקח המשכנתא ממשכן נכס אחר לגמרי שבבעלותו כנגד ההלואה שלך ואז על הנכס שלך אין הערת אזהרה לטובת הבנק. לסיכום באפשרות א למרות שמי שמשלם את ההלוואה הוא אביך עדיין בפועל הנכס שלך הוא הממושכן ולכן אתה לוקח ההלוואה בפועל ולכל בעיה בפרעון התשלום אתה תהיה ערב. באפשרות ב אתה מנוטרל מכל ערבות על פירעון ההלוואה כי מי שנטל אותה מישכן נכס אחר תמורתה והנכס שלך נטול הערת אזהרה לטובת הבנק בנסח הטאבו. אשמח לעזור בחפץ לב איציק- 0547122111

oren30506

New member
קודם כל, כל הכבוד על הבקיאות המרשימה!

ציפיתי לתשובה פחות מרשימה... שאלה נוספת אם יורשה לי- דירה שרכשתי בקבוצת רכישה ובקרוב יבוצע חיתום מול הבנק המלווה- 1) האם גם כאן אבי רשאי לחתום על מימון בנקאי (בגובה 60 אחוזים משווי הנכס) כאשר בפועל הנכס יירשם במלואו בבעלותי? או שפה אני אצטרך לחתום כי יש אולי גזירה שונה לקבוצות רכישה? 2) האם יחלו לגבות ממני כסף מדי חודש (משכנתא...) אחרי החיתום ובטרם משכתי כסף ממסגרת האשראי (רק בשלב מאוחר יותר אזדקק למשוך כסף ממסגרת האשראי)? מתוך סקרנות- אתה יועץ משכנתאות? בנקאי? תודה רבה על עזרתך. אורן

rmortgage

New member
תשובה נוספת

בקבוצת רכישה הסיפור שונה בתכליתו. יהיה עליך לקחת את ההלוואה כביכול פעמיים כלומר בשלב ראשון תקבל הלוואה שהיא כביכול הלוואה עסקית במחיר יחסית גבוהה כלומר ממש לא הרביות שהתרגלת לשמוע ולפגוש בתמחור המשכנתאות הרגילות וזה בגלל שהבנק מתיחס לקבוצה כאל עסק בעל סיכון מסויים.השלב השני יהיה בתום הבנייה וקבלת טופס 4 כלומר רישום הנכס על שמך בשלב זה תצתרך למחזר את ההלוואה שלך ושם כבר תפגוש מחירים (ריביות) שתואמים את מצב השוק הרגיל. בקשר למי שלוקח את ההלוואה: בגלל שאתה זה שרשום כחבר בקבוצת הרכישה אתה זה שתצתרך לקחת את ההלוואה (ניתן יהיה לתת הוראת תשלום חודשית מחשבון אחר)כלומר כל חברי הקבוצה ממומנים יחד ע"י הבנק כל זאת בשלב א בשלב ב כאשר הנכס יהיה רשום על שמך אותו כנ"ל לגבי מה שהשבתי בתשובה הקודמת. אני יועץ פיננסי בהשכלתי וגם יועץ משכנתאות מוסמך(במקרה מורי ומסמיכי הוא גם מנהל הפורום הזה) אשמך לעזור איציק-0547858535 0547122111

למעלה