שאלה קטנה...

אמא נט

New member
שאלה קטנה...

קודם כל תתחדשו על הפורום
הבת שלי בת שנתיים ושמונה חודשים ולאחרונה שמתי לב שהיא לא לועסת. היא מכניסה את האוכל לפה, מועכת אותו קצת עם החייך ו... בולעת. מעבר לחששות שלי שיום אחד היא תחנק מזה, אני חושדת שהדבר מכביד מאוד על מערכת העיכול שלה, היא סובלת לא מעט מארועים של שילשולים ולפחות פעמיים בשבוע מתלוננת על כאבי בטן. עברנו בדיקות צואה שהראו שאין שום טפיל או וירוס, מה שמחזיר אותי לנושא האכילה הלא נכונה שלה. אני מנסה להסביר לה שדרך האכילה שלה, היא זאת שמביאה לכאבים, אבל היא לא ממש מפנימה. איך אפשר בגיל הזה ללמד אותה מחדש איך ללעוס?

מה שאני הייתי מנסה לעשות זה לשבת

איתה ולנסות *לשחק* איתה את עניין הלעיסה. ז"א שאת תלעסי והיא תחקה אותך, ולהפוך את זה למשהו מצחיק ומשעשע עם פרצופים וצחוקים. מעבר לזה אני לא בטוחה שאוכל שאינו לעוס היטב גורם לכאבי בטן, אולי בכל זאת יש משהו שלא נבדק, ואולי (רק אולי), זו איזו שהיא דרך שלה למשוך עוד תשומת לב כי היא שמה לב שאת מגיבה אחרת לתלונה כזו (תבדקי עם עצמך). הרבה פעמים אנחנו מגיבים באופן לא מודע לסיטואציות מסויימות, ובכך מעניקים יותר תשומת לב לילד. הילד, מצידו, תמיד יחפש עוד תשומת לב, וכך אנו נכנסים למעדל קסמים.

האם שאר תפקודי הפה תקינים?

איך ביתך הוגה הברות ומילים? האם הפה נוטה להיות פתוח? אם את רואה קשיים נוספים כדאי להסב את תשומת לב הרופא ולבקש הפניה לאיש מקצוע לקבלת הדרכה.

למעלה