שאלה עקרונית לצפוניות שביננו

גילילי2

New member
שאלה עקרונית לצפוניות שביננו

הי בנות, זהירות, ארוך... אני גרה בחיפה ונקלתי בבעיה עקרונית עם המטפלת. הסידור הרגיל שלנו הוא שהיא עובדת אצלינו בבית 4 פעמים בשבוע. במהלך השבועיים האחרונים ובגלל המלחמה המטפלת לא רצתה להגיע אלינו למרות שיש לנו בבית ממ"ד ומקלט ואפילו הצענו לה לאסוף ולהחזיר אותה הביתה כל יום. כמובן שהבנתי אותה ולא לחצתי עליה - למרות שגם אני וגם בעלי נאלצנו להמשיך ולעבוד מהבית ובחלק מהימים נסענו מחוץ לעיר...ע"פ הנחיות פיקוד העורף לגבי חיפה מי שמקום עבודתו מספק לו "מרחב מוגן" צריך להגיע לעבודה או שימי ההעידרות הם על חשבון ימי החופש שלו. לאחר חישוב וספירת הימים החלטנו שלא לשלם למטפלת עבור 4 ימים בהם אנחנו נשארנו בבית והיא לא הסכימה לבוא. היום כשנתנו לה את הצ'ק היא פנתה אלינו בצורה לא הכי יפה ואמרה שע"פ החוק מגיע לה 80% מהשכר עבור כל הימים שבהם היא לא עבדה ושאנחנו צריכים לשלם לה כי גם מטפלות אחרות שהיא מכירה מקבלות את כל השכר עבור ימי המלחמה וזה החוק. בררתי מול ההסתדרות וכמובן שהם אומרים שאנחנו צודקים ובמידה ויש מרחב מוגן בבית, ימי ההיעדרות של המטפלת הם על חשבונה. רציתי לשמוע איך אתן נוהגות לגבי המטפלות שלכן? האם אתן משלמים למטפלת עבור כל הימים למרות שהן לא עבדו? המון תודה.

ברמת החוק אתם כנראה צודקים

ואני מסייגת בכנראה כי אני לא ממש בקיאה בפרטים. אבל-אם אתם מרוצים ממנה בלי קשר להיעדרות מהעבודה,אם הבן שלכם אוהב אותה ובס"כ מדובר ב 4 ימים בלבד -אני הייתי מנסה להגיע לפשרה שתהייה מקובלת על כולם (אולי תשלמו על יומיים והיומיים האחרים יתקזזו מימי החופש שלה). מקווה שהמצב הלא נעים יסתיים מהר (גמני חיפאית ולשמחתי אני לא עובדת אז אין לי בעייה להישאר בבית)

למעלה