שאלה על CMV

liatsh01

New member
שאלה על CMV

אולי זה לא המקום, אבל העליתי את השאלה בכל הפורומים שאני מכירה להריון בעלי גילה השבוע בבדיקת דם שערך שיש לו שאריות של CMV עכשיו אני אצטרך להיבדק (עשיתי בדיקות דם השבוע כלליות אבל לא בדקו את ה CMV) שוב רציתי לדעת מה זה CMV קודם כל ומה הסיכונים ואיך אני יכולה לדעת אם יש לי נוגדנים מבדיקות שערכתי לפני חודש אלה הם התוצאות: Toxoplasma IgM Nonreactive Viral Serology ---------------------- HB Core Ab IgG&Ig Nonreactive Hepatitis C Ab Nonreactive CMV Ab IgG 132.3 AU/mL Nonreactive: <6.0 AU/mL Reactive: >=6.0 AU/mL CMV Ab IgM Nonreactive Rubella Ab IgG 73.75 IU/mL תודה מראש

בבדיקת הדם שלך יש את כל הנתונים

אני לא יודעת לקרוא אותם אבל מי שכן יודע יכול להגיד לך בדיוק אם נדבקת ואם כן, מתי בערך. אם נדבקת במהלך או סמוך להריון- יש סיכוי של כ 10% לפגיעה בעובר. אפשר לעשות בדיקת מי שפיר כדי לדעת אם העובר נדבק- אם לא, הכל בסדר (50% סיכוי שלא נדבק) ואם נדבק- יש סיכוי שנפגע (כ-20%). חומרת הפגיעה יכולה לנוע בין ליקוי שמיעה קל לבין פיגור קשה. ב CMV יש הרבה סימני שאלה ואין הרבה דברים שאפשר לדעת בודאות. הרבה רופאים ממליצים על הפסקת הריון בגלל הסיכוי ללדת עובר פגוע. אם אכן נדבקת, ממליצה להפגש עם זיהומולוג שיסביר לך בפירוט את הסיכויים והסיכונים ולהחליט מה לעשות.

מבדיקת הדם שלך נראה כי

כבר חלית בעבר במחלה ויש לך נוגדנים אליה - את מחוסנת. אמנם תתכן גם הדבקה שנייה אך הסיכוי לכך נמוך וכך גם הסיכוי להדבקת העובר. בכל אופן בגלל העובדה שלבעלך יש שאריות , לא הייתי לוקחת סיכון ונבדקת לפי המלצת הרופא (כל תקופה מסויימת וגם עכשיו)... ואף נוקטת במניעה - לא ברור מדברייך למה הכוונה שאריות ? האם הוא חלה לא מזמן? האם הוא בסוף המחלה? תתייעצי עם הרופא והאו יגיד לך איך להמנע מהדבקות שנייה אם בכלל . תקראי כאן יש פה מידע

liatsh01

New member
עוד שאלונת- מותר לבעלול להתקרב לאחרים?

לילדים או מבוגרים? (נשיקות וכאלה)

אני לא רופאה

אני לא הבנתי ממך אם הוא חולה או לא.... אם הוא חולה ומדבק אז כן הוא יכול להדביק ילדים קטנים ונשים בהריון ולסכן גם אותן... אם היה חולה מזמן ויש עקבות - זה משהו שיכול להשאר גם שנה אחרי שנדבקים... תתייעצי עם רופא בהצלחה

liatsh01

New member
תודה רבה לך. צפירת הרגעה

קבעתי תור לרופא ביום רביעי תודה

למעלה