שאלה על תחום קיום של פונקציה

עינב1כ

New member
שאלה על תחום קיום של פונקציה

תחום קיום=תחום הגדרה.. תכף יתחילו לקרוא לזה מרחב מחיה.. :) ובכן השאלה היא מצא את תחום הקיום של הפונקציות הבאות: F של X שווה לLOG בבסיס 3 של (7X-5) וG של X שווה לשורש של F של X התשובות בספרף תחום הקיום של F הוא X גדול מ5/7 ותחום הקיום של G הוא X גדול שווה מ6/7 ובכן קיבלתי תחום הגדרה של F לאחר שעשיתי 7X-5 גדול מאפס לגבי שורש אני יודעת שתחום ההגדרה הוא גדול שווה מאפס, אך אני לא מקבלת 6/7 אשמח להסברים ודרך פתרון תודה רבה רבה רבה עינב

עינב1כ

New member
שאלה במשוואות מעריכיות:

השאלה: מצא את ערכי X שמקיימים: X בחזקת X ועוד 1 (מעריך) שווה ל(1 חלקי X) וכל זה בחזקת 2X-5 (מעריך) התשובה בספר היא: X1=1 וX2 שווה ל4/3 אשמח להסברים ודרך פתרון תודה רבה רבה רבה עינב

עינב1כ

New member
מישהו/י יודע/ת את הפתרון למ"מ?

למשוואה המעריכית? תודה רבה רבה רבה עינב

The6thAngel

New member
יוצא לי רק אחד

הפתרונות... אני לא מגיעה ל-x=1 אז רק כדי לוודא, המשוואה היא: x בחזקת (x+1) שווה [(1 חלקי x) בחזקת (2x-5)]???

עינב1כ

New member
אכן זו המשוואה.. ו...

שעת האפס מתקרבת.. שעה 3:00 בלילה.. והפורומים לבטח יסגרו את שעריהם כלפי הבאים ואותנו שבפנים יוציאו בחוץ כי המסיבה נגמרה.. טוב פורום יקר שיהיה לך אתחול נעים, מעניין מה קורה בתוך הקוד של התוכנה כאשר יש אתחול.. או שמא זאת חומרה כלומר מכבים את השרתים החזקים של תפוז, ומדליקים... לא יודעת.. ומלאך שישי יקר, לילה טוב לך ותודה, ואם לא יהיה אתחול , אז אוליי נמשיך.. תודה עינב

The6thAngel

New member
תראי

אני מעלה את מה שיצא לי אולי מישהו ימצא את הטעות שלי, לא יודעת...

הסבר ../images/Emo107.gif

פתרון נוסף של המשוואה הוא x=1 , כי 1 בחזקת כל דבר שווה ל 1 ! באופן כללי, את השתמשת בכלל שאם : xⁿ=xª אז n=a . זה כלל נכון, אבל הוא גם אומר שתמיד יש עוד פתרון ש x=1 !

The6thAngel

New member
נכון......

איך לא חשבתי על זה
בכלל לא חשבתי שההודעה נשלחה... בדיוק היה אתחול....

עינב1כ

New member
תודה רבה לנשר הנובח ולמלאך השישי

היקרים. הבנתי הכל. תודה רבה רבה רבה עינב

עינב1כ

New member
שאלה במשוואה לוגריתמית:

פתור את המשוואה: LOG בבסיס 5 של X ועוד 2 כפול LOG בבסיס X של 5 שווה ל3 התשובות בספר הן: X1 שווה ל5 וX2 שווה ל25 אשמח לפתרון גרפי כי בשינוי בסיסים אני בכלל לא טובה. תודה רבה רבה רבה עינב

עינב1כ

New member
מקווה שזה..

פתור את המשוואה: LOG בבסיס 5 של X כעת סימן חיבור 2 כפול LOG בבסיס X של 5 וכל המשוואה הזו שווה ל3 התשובות בספר הן: X1=5 וX2 שווה ל25 אשמח מאוד להסברים ודרך פתרון תודה רבה רבה רבה עינב

The6thAngel

New member
נראה לי שאני

יודעת מה הבעייה שלך. עשית לוג (7x-5) גדול שווה מאפס. עכשיו - איך "נפטרים" מהלוג? אנחנו צריכים שגם בצד השני יהיה לנו לוג ששווה לאפס. לוג בכל בסיס של 1 - נותן לך אפס. (כל מספר בחזקת אפס שווה ל-1) לכן לוג בבסיס שלוש של (7x-5) שווה ללוג בבסיס שלוש של 1. מכאן 7x-5=1 וזה נותן לך את התשובה שאת צריכה. אגב שימי לב שכאשר את עושה תחום הגדרה כזה, את צריכה לעשות וגם בין התוצאה כאן, לתוצאה של תחום ההגדרה של f(x). את יודעת למה?

עינב1כ

New member
ראשית כל תודה רבה, אך לא..

הבנתי, מדוע יש להכניס 1 לכאן? אם יש 7X-5 גדול מאפס, אני מקבלת X גדול מ5/7 וזו אכן התשובה שבספר הבעיה היא לגבי X גדול שווה מ6/7 ואינני יודעת מדוע עושים חיתוך בין הפתרונות (אשמח להסברים מדוע, האם תמיד תמיד עושים חיתוך בין התוצאות?) לגבי השורש עליי לעשות 7X-5 גדול שווה לאפס, ו.. אתן לך דוגמה מדוע זה נראה לי מוזר העניין של ה1 בשאלה אחרת: נתונה הפונקציה Y שווה לLOG של X בריבוע ועוד 4X ועוד 5 כל זה בסוגריים פחות 1 (הלוגריתם לפי בסיס 10) כאן שמתי רק את הסוגריים ועשיתי עליהם גדול מאפס, וכך קיבלתי את תחום ההגדרה שהוא יצא כל X בגלל דיסקרמינטטה שלילית.. אשמח להסברים ודרך פתרון תודה רבה רבה רבה עינב

The6thAngel

New member
דיברתי

על g איקס לא fx.... ניסיתי לצרף לך פתרון... בכל מקרה - למה וגם? כי בשני המקרים הפונקציה לא מתקיימת. הפונקציה לא מתקיימת כאשר מה שבתוך השורש שלילי וגם כאשר מה שבתוך הלוג אינו גדול מאפס... ולכן משתמשים בוגם...

עינב1כ

New member
תודה רבה רבה רבה, אני מנסה להבין

העניין של ה1 נראה לי חדש , לא נתקלתי בו בתרגילים, זו טכניקה שתמיד מבצעים? אשמח לדעת את המקרים שמשתמשים בטכניקה הזו כך שבתרגילים הבאים אדע לעשות זאת תודה רבה רבה רבה עינב

The6thAngel

New member
כשמגיעים

למשוואה לוג על בסיס a של x שווה למספר כלשהו יש שתי אפשרויות. אם זה אפס, מחליפים את האפס בלוג על בסיס a של 1. אם זה 1, מחליפים את האחד בלוג על בסיס a של a. אם זה כל מספר אחר, נגיד b, מחליפים את b בלוג על בסיס a של a בחזקת b. למה? כי זה שווה ל-b כפול לוג על בסיס a של a - שזה אחד!! ואחד כפול b זה b.... מקווה שהבנת...

למעלה