שאלה על תזונה ושינה

figelmania

New member
שאלה על תזונה ושינה

שלום, שמי הדס ואני אמא לתאומות בנות שנה, אשר ניזונות מחלב אם ומזון מוצק (ללא תחליפים). להלן תפריט יומי: מתעוררות ב- 0600 לינוק וחוזרות מיד לישון עד 0800. ב- 0830 תאכלנה ארוחת בוקר (ביצה, לחם עם אבוקדו, טחינה, סלט ירקות), וב1030 בפארק תאכלה פרי, קצת יוגורט, ונשנושים יותר. ב- 1130 תינקנה שוב ותלכנה לישון צהריים עד 1400. ב- 1500 תאכלה ארוחת צהריים (ירקות עם קוסקוס, ספגטי בולונז, קציצות כו') ותקנחנה בפירות. ב- 1730 תינקנה שוב ועד ההנקה שלפני השינה (2030) תאכלנה עוד פרוסה כל אחת, יוגורט עם פרי, ביסקוויט אורז, ולעיתים גם דייסת קווקאר או סולת (לרוב תאכלנה חלק מהאוכל בחוץ, וחלק בבית סביב השולחן). כאמור, ב- 2030 הנקה אחרונה לפני השינה. באזור 0200 הן יקומו לינוק שוב, וימשיכו לישון עד 0600 וחוזר חלילה. באופן כלליי הן לא אכלניות גדולות של מזון מוצק אבל אוהבות לאכול ומשתפרות בזה כל הזמן. ולעניין אני מעוניינת לדעת האם ואיך ניתן לדלג על ההנקה של אמצע הלילה (0230) ועל ההנקה של אמצע היום (1130). אציין כי הן נרדמות טוב, ואם מתעוררות בפעמים אחרות במהלך השינה חוזרות לישון לבד או עם מוצץ, ולא צריכות את הציצי כדי להירדם. אני יודעת שיש גישות לכאן ולכאן (מחד יש האומרים שאם הילד רעב להניק, ואחרים שאומרים שילמד לאכול יותר במהלך היום, ושעלי לעבור כמה לילות קשים ללא הנקה ואז זה ישתפר). נטיית ליבי היא לדלג קודם על ההנקה של אמצע היום והייתי שמחה לדעת איזה אוכל לתת להן בשעה 1100 שהוא שומני ומשביע ויכול להחליף את החלב. האם שמנת חמוצה? קוטג'? יש לקחת בחשבון שמכיוון שכבר ב- 1145 הן נרדמות לצהריים אין לי מספיק זמן להאכיל אותן ארוחת צהריים חמה לפני השינה, אבל אם זה מה שצריך לעשות אשמח לקבל טיפים גם בעניין הזה. תודה הדס (ואלי ואביב כמובן)

דעתי שתינוקות בנות שנה לא צריכות לינוק בלילה

ובמהלך היום. כדאי לצמצם רק לשעת הקימה בבוקר ולפני שנת הלילה אם בכלל.

figelmania

New member
תודה. ועוד שאלה

איזה מזון מומלץ כתחליף להנקה. אני יודעת שחלב האם שמן ולכן אולי צריך משהו שיכול להשביע מהר ולספק את כמות השומנים הדרושה. אשמח להמלצות. תודה. הדס

למעלה