שאלה על תוקף חלב פנים ועל מקדם הגנה

טוטס

New member
שאלה על תוקף חלב פנים ועל מקדם הגנה

1. יש לי חלב פנים מסבון של פעם שקיבלתי במתנה לפני 3 שנים ולא השתמשתי בו מעולם. האם הוא עדיין בתוקף לדעתכם? קשה לי להגיד אם יש שינוי בריח שלו כי אני לא זוכרת במדויק מה היה ריחו כשהוא נקנה. המרקם שלו מעט מימי אבל מאידך - חלב פנים לא אמור להיות סמיך מאוד... בקיצור - אשמח אם למישהו יש תובנה בנושא
2. ידוע כי יש לשים מקדם הגנה כחצי שעה לפני היציאה מהבית, אך לא תמיד זה מתאפשר לי. האם במידה ועברו רק 10 דק' ממריחתו ועד היציאה מהבית הוא לא אפקטיבי? תודה!

tokit

New member
לגבי השאלה השניה -

לא כל מקדם צריך למרוח חצי שעה לפני היציאה. אלו עם המקדמים הפיסיקלים פועלים מיידית. אני לא יודעת איזה מקדם יש לך, אבל תסתכלי על ההוראות. בכל מקרה, 10 דקות עדיף על כלום..

טוטס

New member
הסתכלתי ולא כתוב כלום בנושא הזה

על הקרם...רק לחדש אחרי שהיה בשמש וכ'ו

tokit

New member
איפה אישה ממאדים כשצריך אותה??

או טיי?? הם יידעו להגיד לך אם המקדמים של הקרם שלך הם כימיים או פיסיקלים. נדמה לי שאת יכולה אפילו לעשות חיפוש על הודעות שלהם בנושא.

טיי 1

New member
לגבי 2,

תלוי איזה קרם הגנה זה . הם מתחלקים בגדול לשני סוגים , פיזיקלי וכימיקלי (פעם המדהרין היו מבדילים ביניהם כבין Sunscreen ל SunBlock.). בשפה פשוטה וציורית : פיזיקלי - נותן "חומת הגנה" מפני השמש, ומשפיע מרגע המריחה. כימיקלי - "מסנן" את הקרניים המזיקות, וצריך לשים אותו , לפי המומחים כחצי שעה לפני היציאה לשמש. איך מבדילים ביניהם. תלוי ברכיבים. כמו לשאול איך מבדילים אם עוגה כלשהי היא כשרה או לא. צריך לדעת מהי העוגה ומהם מרכיביה.

טוטס

New member
זה אולטרסול של ד"ר פישר

אם תגיד לי מה צריך לחפש במרכיבים אני אשמח

אם כי הופתעתי לגלות

שיש להם גם מסנני קרינה פיסיקליים, באריזות לבנות עם ירוק. מהמלבינים ביותר שראיתי (ואני מדברת כולה על SPF 16), עם ריח אולטרסולי אופייני, אבל פיסיקלי נטו - על טהרת הטיטניום דיאוקסייד.

טוטס

New member
דווקא לא שומני בכלל! ../images/Emo13.gif

יש לי את המקדם ללא השומן. נספג בשניות, שקוף לחלוטין והוא נהדר, נהדר, נהדר!!

muesli

New member
מצטרפת לבקשה

אם תוכל לפרט מה המרכיבים שמבדילים בין כימיקלי לפיסיקאלי

טיי 1

New member
בחיפוש, יכלתי להוציא ספר מאמרים

כמה פעמים שכתבתי את זה. תעשו חיפוש עם הכינוי שלי , ועם מילת מפתח, כמו "פיזיקליים" או "כימיים" וכו'.

ג יל י

New member
אגב, מה עושים עם חלב פנים?

אשמח באם יסבירו לקיבוצניקית שכמוני...

tokit

New member
הוא בעצם מסיר איפור

אבל לא מומלץ לעור שמן או מעורב.

אני חושבת

שאפשר להשתמש בו סתם כתכשיר ניקוי ללא מים, בלי קשר לאיפור. אבל אכן - הוא לא מיועד לעור שמן.

ToryMaster

New member
כע

אבל הוא מנקה מראות מעולה [בתור ילדה הייתי עושה ניסויים בתערובות של שמפויים למיניהם ומנקה איתם משטחים. התחלתי טיפול קוסמטי בכיתה ד', אז היו לי את החומרים]

למעלה