שאלה על פק"ם

מצב
הנושא נעול.

ctiam

New member
שאלה על פק"ם

שאלה על פק"ם
אהלן. אז ככה, בדקתי באתר הבנק שלי את האפשרויות לפק"ם שלהם.(בריבית קבועה) לסכום של 10,000 אם אני לא טועה. לשנה כתוב 2.94% ולחודש 2.4% . אף פעם לא התעסקתי בפק"ם ומשהו פה לא ברור לי אם אני מפקיד 10,000 לשנה אז אני מקבל 294 ש"ח, זה מה שזה אומר? ולחודש 240? כי זה לא ממש הגיוני כי אז אני יכול לעהפקיד את אותם 10K מחדש כל חודש ולקבל כל פעם 240 ש"ח (240*12=2880) ??? לא הגיוני... אני חדש בכל הנושא של להתעסק בכסף בכלל , לא ממש היה לי
ואין לי ספק שיש לי חוסר הבנה בסיסי של משהו פה (המושג ריבית אולי?) תודה רבה.

כנראה הכוונה לפק"מ חודשי

שאלה על פק"ם
אהלן. אז ככה, בדקתי באתר הבנק שלי את האפשרויות לפק"ם שלהם.(בריבית קבועה) לסכום של 10,000 אם אני לא טועה. לשנה כתוב 2.94% ולחודש 2.4% . אף פעם לא התעסקתי בפק"ם ומשהו פה לא ברור לי אם אני מפקיד 10,000 לשנה אז אני מקבל 294 ש"ח, זה מה שזה אומר? ולחודש 240? כי זה לא ממש הגיוני כי אז אני יכול לעהפקיד את אותם 10K מחדש כל חודש ולקבל כל פעם 240 ש"ח (240*12=2880) ??? לא הגיוני... אני חדש בכל הנושא של להתעסק בכסף בכלל , לא ממש היה לי
ואין לי ספק שיש לי חוסר הבנה בסיסי של משהו פה (המושג ריבית אולי?) תודה רבה.
כנראה הכוונה לפק"מ חודשי
כלומר, על פק"מ שסגור לשנה תקבל ריבית 2.94 ועל פק"מ עם תחנות יציאה חודשיות תקבל ריבית מצטברת של 2.4 לשנה

ctiam

New member
ריבית מצטברת

כנראה הכוונה לפק"מ חודשי
כלומר, על פק"מ שסגור לשנה תקבל ריבית 2.94 ועל פק"מ עם תחנות יציאה חודשיות תקבל ריבית מצטברת של 2.4 לשנה
ריבית מצטברת
ריבית מצטברת זה אומר שכשאני שבפרעון אני מקבל את החלק היחסי מהריבית לפי התקופה שאחריה יצאתי? כלומר 4 חודשים, הם שליש משנה ואם אני יוצא אז אני מקבל 2.4*0.33= 0.97% ? כי אם ככה הכל ברור תודה.

בפעם האחרונה שלמדתי מתמטיקה

ריבית מצטברת
ריבית מצטברת זה אומר שכשאני שבפרעון אני מקבל את החלק היחסי מהריבית לפי התקופה שאחריה יצאתי? כלומר 4 חודשים, הם שליש משנה ואם אני יוצא אז אני מקבל 2.4*0.33= 0.97% ? כי אם ככה הכל ברור תודה.
בפעם האחרונה שלמדתי מתמטיקה
שליש מ-2.4 יצא 0.8, אבל בגדול אתה צודק - תקבל את הריבית שנצברה עד למועד הפרעון. ממליץ לך לחשוב לכמה זמן אתה רוצה לסגור את הכסף. לתקופה קצרה של כמה חודשים זה פחות קריטי, אבל לתקופות ארוכות יותר של שנה ויותר, יש חלופות טובות יותר מפק"מ.

ctiam

New member
כן, התכוונתי 0.79 ולא 0.97

ריבית מצטברת
כן, התכוונתי 0.79 ולא 0.97

מצב
הנושא נעול.
למעלה