שאלה על פלאג אין לווינאמפ

maryuval

New member
שאלה על פלאג אין לווינאמפ

אני חייב להשיג פלאג אין שמחבר שני שירים כמו במיקסר.(בצורה יפה) השיר הבא מתחיל להתנגן לפני שהשיר הקודם ניגמר . אז אם מימשהו יודע איפה אפשר להשיג את זה אז תגידו לי (אם זה בכלל פלאג אין) נ.ב. אל תתינו לי את הכתובת של winamp תתנו לי כתובת מלאה. תודה רבה

סליידר

New member
זה הקובץ טקסט שקיבלתי עם הפלאג שלי

פשוט תכתוב את השם של הפלאג בחיפוש באתר של ווינאמפ. Nullsoft Crossfading Output Plug-in 0.95 for Winamp -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- NOTE: This plug-in is experimental and not for most users. Once you install this nugget, fire up Winamp, open up the preferences (CTRL+P), go to the Plugins/Output section, and select ´Nullsoft Crossfading Output´ as the new output Plug-in. Close the preferences, load up a few songs and watch it fade between them. To switch back to non-crossfading output, simply open up the preferences (CTRL+P), go to the Output section, and select ´Nullsoft waveOut Plug-in´. Additional options: If you configure this plug-in, you get a list of options including output buffer length, and all of the usual stuff. One of the options is ´No gaps on stop or next´. By checking this option, you will be able to crossfade between tracks when you hit the next or previous button, etc. Issues with this experimental release: * The display in Winamp does some weird things during the fade, because Winamp thinks it is on the next track while in fact it is still playing a different track. * The fade length is set to 3s. It is not adjustable. * The buffer length must be at least 3s and then some. 5000ms is the default. * If there´s not another track coming up to fade to, often the end of the last track will be truncated until another track comes on. * If you have the ´No gaps on stop or next´ option checked, you will have to restart Winamp in order to switch the output plug-in to something else. That´s about it for now, and enjoy. And stop e-mailing me about this damned thing, I know it´s really sucky. :) -Justin

למעלה