שאלה על פיטוצין בשלב השלישי

sonrisita

New member
שאלה על פיטוצין בשלב השלישי

אני מנסה לנסח תוכנית לידה, ומלכתחילה כתבתי שאינני מעוניינת בפיטוצין באופן אוטומטי אלא בהתאם למצב -אני רוצה מגע עור לעור עם התינוקת ולנסות להניק אז הבנתי שזה יכול לעשות את העבודה.....אבל אז שמעתי מבנות על סיבוכים בעקבות איבוד דם רב מידי, שהן היו חלשות מאוד והתעלפו ולקח להן זמן לשקם את עצמן ( הן גם בחרו מלכתחילה לא לקבל פיטוצין ואז המצב אילץ אותם לקבל רק באיחור ואחרי כל הסיפורים הללו) בקיצור, הבנות הללו בלידה שניה/שלישית כבר יודעות מראש לא להתנגד לפיטוצין כיזה עוזר להתאושש מהר יותר וחוסך איבוד מסיבי של דם....אז אני כבר מתלבטת האם לנסות בלי או דווקא לנסות לחסוך לעצמי סיבוכים ולא להתנגד לקבל.... אשמח לשמוע דעות....

סיפורים תמיד יש

זה לא באמת אומר משהו, המקרים של איבוד דם מסיבי הם לא סטנדרטיים וצריך לדעת מה היה בלידה ועוד הרבה גורמים שמשפיעים על זה.
אני בלידה הראשונה בבי"ח קיבלתי ולדעתי זה היה לחלוטין מיותר והאמת נורא הכעיס אותי כי בפירוש אמרתי שאני לא רוצה.
שתי הלידות הבאותהיו בבית ולא קיבלתי ופשוט הנקתי, לא היה שום איבוד דם.

אם יש איבוד שם כמובן שצריך לקבל משהו שיעזור לכווץ הרחם, בבתי חולים זה פיטוצין, אבל אני אישית מאוד מתנגדת לתת את זה באופן גורף, מתוך כסת"ח.

sonrisita

New member
בסוף ביקשתי בתכנית לידה

לא להתערב ביציאת השליה ללא רשותי....אני מכלילה בזה גם משיכות חזקות וגם פיטוצין.....נראה כבר לפי המצב....תודה

שאלתי בדיוק על זה לפני שבוע

אם תדפדפי קצת תוכלי לראות את התשובות.
בכל מקרה מה שאני החלטתי לעשות זה לזרום ולא לקבל החלטות או לצאת בהצהרות מראש, מצד שני זו הגישה שלי בלידה בכלל.
מכל הדברים שאני מתכננת לפתוח עליהם משא ומתן (זמן עד לחיתוך חבל טבור, ניטור רצוף, זירוזים, פקיעת מים) זה מאוד נמוך ברשימה.

הם אמורים לשאול אותך לפני כל פעולה ואם הכל יהיה בסדר תוכלי לבקש לחכות עם הזריקה עד אחרי ההנקה, אם בכלל.

תלוי בבית חולים

בלניאדו ממש לא. אני הייתי עם וריד פתוח בגלל GBS חיובי ולא הזריקו לי כלום.

buzhietta

New member
זה מאד תלוי בבית החולים וביולדת ובמעורבות שלה

אם יש דולה בחדר למשל - הם טורחים קצת יותר ומסבירים, מנסיוני.
אם אין - הם ינסו לדחוף כל מה שרק אפשר כדי לזרז אבל יולדת אסרטיבית ומלווה (בן זוג / אמא / אחות - לא משנה) ששואל שאלות, מביע עמדה ומגלה הבנה וידע - תמיד יאתגר קצת יותר, ושוב - מניסיוני - הצוות יהיה יותר זהיר ולבקשת היולדת יצטרך למצוא הסבר לכל פעולה.

greys

New member
מה הטיעונים נגד פיטוצין אחרי יציאת השיליה?

L A H

New member
גם אני אשמח ללמוד מה הטיעון

אף פעם לא הבנתי מה מפריע בפיטוצין חוץ מזה שזה עשה לי קצת כאבי מחזור.

buzhietta

New member
תראי, בגדול - אם לא מתערבים

אחרי יציאה השליה בשלמותה (וזה שלב קריטי בלידה, את השליה בודקת המיילדת, ובד"כ - תלוי בבית החולים - קוראת לעוד איש צוות לוודא) - הרחם אמור להתכווץ מעצמו. אם חס וחלילה נותרת חתיכת שליה בפנים - הרחם לא יתכווץ, כלי הדם שתיחזקו את השליה לא ייסגרו, ולמעשה הסכנה המיידית - היא דימום מאסיבי (שלא לדבר על זיהום וכל מיני צרות אחרות).
אם הלידה היתה פיזיולוגית, לא היו בעיות מיוחדות, השליה יצאה בשלמותה ללא חשד, לא היו דימומים מיוחדים בלידה וכו' - אין סיבה לתת פיטוצין, ויש מספר בתי חולים שלא לוחצים אם את מתעקשת.
הפיטוצין בעצם "מכריח" את הרחם להתכווץ.
אם תניקי מיד אחרי הלידה, במקסימום הזמן האפשרי -הגוף שלך יעשה את העבודה הזו נפלא גם בלי פיטוצין.

למעלה