שאלה על סוללה והמלצה

boriska1

Member
בתאריך 5 לאפריל 2020 (קצת מעל 20 חודש ) החלפתי מצבר. קניתי מצבר שנפ , תוך ידיעה שהמצבר נחות, מדובר על מצבר 70 וואט עצור וסע. אחרי כשנה הלך המצבר, שמו לי חדש. האחריות היא 20 חודשים. עד כה הנתונים.
עכשיו יש הודעה כתובה שהמצבר חלש. באתי למוסך , לפני שספרו את החודשים, אמרו לי "אין אחריות על אחריות" דהיינו , אם השתמשת פעם באחריות, לא תוכל להשתמש שוב.
יש דברים בגו? למרות שלי זה לא רלוונטי.

ועכשיו שאלה מהותית: אני מאוד מרוצה מ"אוטו דיפו". מבדיקה באתר יש להם במבצע מצבר שנפ במחיר מבצע "כמעט חינם", 872 ש"ח כולל התקנה ו24 חודשי אחריות.מצבר ווארטה כ1.060 ש"ח
האם מצברים עם 24 חודשי אחריות שונים ממצברים עם 20 חודשי אחריות?
אני, מנסיוני יודע, לפני שהם מחליפים מצבר, בודקים שיש טעינה תקינה והבעיה במצר. זה בערך כחצי מחיר ממצבר ווארטה בחברה. מה אתם אומרים?

ובשוליים:
לפני כשנה, כאשר הלך המצבר, עשיתי במוסך החברה (לא זה שמכר לי את המצבר, אחר) דיאגנוסטיקה על מערכת החשמל. הכל היה תקין. לא נתגלו שום דליפות
חשמל.

נערך לאחרונה ב:

חן 1111

Active member
נכון שאין אחריות על אחריות, אבל זה לפי זמן. כלומר יש לך אחריות 20 חודש מאז שקנית את המצבר. זה שבאמצע החליפו לך, לא מאריך את האחריות. בתוך התקופה, יחליפו לך גם יותר מפעם אחת אם צריך.
בדרך כלל תקופת האחריות מגולמת במחיר. כלומר מצבר עם 12 חודש אחריות ומצבר עם 24 חודש הם זהים, רק שהיצרן מתמחר את תוספת העלות הממוצעת שתהיה לו בגלל האחריות הארוכה.
לי יש ניסיון טוב עם מצברי שנפ. כמעט לא מכיר אחרים. מה שכן, שווה לבדוק למה פעמיים הלך לך המצבר תוך זמן די קצר.

boriska1

Member
תודה חן על ההתייחסות
סיום מוזר.
בירושלים היו שני מוסכים מורשים של וולוו. אחד מהם בשם דוידוב, מלפני כמה חודשים הוא כבר איננו מוסך מורשה של וולוו . גנב ורמאי גדול, עשיתי אצלו כמה טיפולים,
כיוון שזה שקניתי אצלו, טיפל אצלו. יש מוסך אחר, בשם "ארתור", גם מוסך מורשה, לדעתי הוא ישר. המחירים שלו גבוהים, בדומה לחברה.
התקשרתי למוסך "ארתור" וביקשתי הצעת מחיר. חזרו אלי ואמרו שהמצבר עדיין בתקופת אחריות. באתי להחליף ואז הסתבר שאותו דוידוב, שם לי איזשהו מצבר
בלתי מזוהה. בקיצור אין אחריות . קיבלתי הצעת מחיר למצבר חדש, וורטה , ביקשתי יפה ובנימוס 10% הנחה וגם נעניתי. ואז הנזק הוא 1.330 ש"ח, לעומת 1.060
באוטו דיפו. ערך מוסף שקיבלתי, זה דיאגנוסטיקה של מערכת החשמל, איפוס תקלות (לא יודע מה זה) וסיבוב באוטו של בעל מקצוע , ששם לב אם יש תקלות.
לדעתי שווה.
לטענת מוסך "ארתור" המצבר היחיד שמאושר ע"י החברה היבואנית - "מאיר", הוא מצבר וורטה תוצרת גרמניה.

ככל הנראה, אותו דווידוב, ביודעו שתוך זמן קצר פגה האחריות שם לי איזה מצבר נחות, המצבר שלי מכוסה במכסה, כך שאני לא יכול לראות אותו.
ככל הנראה, גם המצבר המקורי היה אמנם שנפ, אבל יד שניה. למה אני חושד? הדלקתי את האוטו, עוד לפני שיצאתי מהמוסך, מצב "עצור וסע" לא פעל.
הסבתי תשומת ליבם, אמרו לי תסע קצת , זה יסתדר. ואכן כך היה. היום מצב "עצור וסע" עבד מיידית.

בעוד כמה חודשים אצטרך להחליף פלאגים, בדקתי כמה עולה בחברה, במטרה לבדוק אפשרות רכישה דרך הרשת, המחיר כ400 ש"ח ל4 פלאגים, לא אתעסק
בזה, לפי הקילומטרז" שלי, זה פעם ב4 שנים. כנ"ל פילטר מזגן, לא שווה לי להתעסק.

נערך לאחרונה ב:

חן 1111

Active member
קיבלתי הצעת מחיר למצבר חדש, וורטה , ביקשתי יפה ובנימוס 10% הנחה וגם נעניתי. ואז הנזק הוא 1.330 ש"ח, לעומת 1.060
באוטו דיפו. ערך מוסף שקיבלתי, זה דיאגנוסטיקה של מערכת החשמל, איפוס תקלות (לא יודע מה זה) וסיבוב באוטו של בעל מקצוע , ששם לב אם יש תקלות.
לדעתי שווה.
מסכים איתך. גם לדעתי שווה. אני מעדיף לעבוד עם מוסך מורשה (שאני מכיר ויש לי ניסיון טוב איתו), בדיוק מהסיבות שציינת. אתה מקבל בדיקה יותר מקצועית ויש יותר הקפדה על איכות החלקים והחומרים.
ככל הנראה, אותו דווידוב, ביודעו שתוך זמן קצר פגה האחריות שם לי איזה מצבר נחות, המצבר שלי מכוסה במכסה, כך שאני לא יכול לראות אותו.
קשה לי להאמין. האחריות ניתנת על ידי יצרן המצברים, והם קובעים את המדיניות. המוסך לא מרוויח ולא מפסיד כלום, אלא אם הוא רמאי כזה שהוא מדווח להם שהוא שם לך מצבר חדש, ולמעשה מוכר את המצבר החדש למישהו אחר.
מה שכן, כמו שכתבתי קודם, האחריות היא לפי זמן, כך שאם למשל הלך לך מצבר חודש לפני סוף האחריות, הם יכולים להתקין לך איזה מצבר משומש אפילו, שיחזיק לך חודש. אבל לא נראה לי שהם טורחים לעשות את זה. כשהלך לי מצבר באחריות, החשמלאי החליף אותו באחד חדש בלי לחשוב פעמיים (ואחר כך התברר שהיתה תקלה אחרת באוטו, המצבר היה בסדר).
ככל הנראה, גם המצבר המקורי היה אמנם שנפ, אבל יד שניה. למה אני חושד? הדלקתי את האוטו, עוד לפני שיצאתי מהמוסך, מצב "עצור וסע" לא פעל.
הסבתי תשומת ליבם, אמרו לי תסע קצת , זה יסתדר. ואכן כך היה. היום מצב "עצור וסע" עבד מיידית.
זה משונה. אולי המצב לא פעל בגלל ניתוק המצבר, כמו שלפעמים לחלונות חשמליים לוקח זמן להתאפס. אם זה היה בגלל מצבר חלש, אז ייתכן שאתה צודק כי מצבר חדש צריך להיות טעון 100%.
בעוד כמה חודשים אצטרך להחליף פלאגים, בדקתי כמה עולה בחברה, במטרה לבדוק אפשרות רכישה דרך הרשת, המחיר כ400 ש"ח ל4 פלאגים, לא אתעסק
בזה, לפי הקילומטרז" שלי, זה פעם ב4 שנים. כנ"ל פילטר מזגן, לא שווה לי להתעסק.
אם אתה ממילא עושה טיפול במוסך מורשה, אז אתה צודק, תחליף אצלם, לא שווה להתעסק. אם לא, אז תבדוק מחירים. הפלגים הם מוצר גנרי שלא בעיה לקנות בחנות חלקים או להזמין ברשת.

em28

Well-known member
מוסך דוידוב היה אחת הסיבות שאחרי 18 שנה עזבתי את הונדה.
היום לא מוכרים מצבר, מוכרים אחריות - במחיר הנכון ימכרו לך גם אחריות ל-5 שנים, לא בטוח שתסכים לשלם.
אבל למה כל כך יקר ? החלפתי לספןרטאז' מצבר 65A של שנפ ב-400 ש"ח

למעלה