שאלה על נקע והטיפול בו

• פותח הנושא odeia
  • פורסם בתאריך

odeia

New member
שאלה על נקע והטיפול בו

לפני כשבוע וחצי נקעתי את הרגל. הכאבים עדיין חזקים (כמו בהתחלה ואף יותר). אורטופד אמר חבישת הרגל, מנוחה, הרמה בלי לדרוך על הרגל ופיזיותרפיה. הגעתי לפיזיותרפיה, הפיזיותרפיסטית עשתה לי חהישה מרופדת, אמרה חמישה ימים עם החבישה, ללכת, לעשות הכל כדי להזרים דם, לא להוריד את זה ועוד 5 ימים לחזור לבדיקה אצלה. אז מה יותר נכון, דברי הרופא או דברי הפיזיותרפיסטית?

נקע בקרסול

צריך לברר מה הסיבה שבגללה הרופא אמר לא לדרוך. האם הוא ציין זאת רק בעל פה או גם כתב במכתב ההפניה לפיזיותרפיה. האם עשית צילומים? בדרך כלל אם אין חבלה מאד רצינית וללא הנחיות אחרות מאורתופד מקובל להתחיל לדרוך על הרגל לפי היכולת ואפשר גם להעזר בקביים. אם יש הנחיה ברורה מאורתופד יש צורך לבצע אותה.במקביל חשוב באמת לעשות הכל כדי לשמור על זרימת דם תקינה וזאת גם אם לא דורכים. אם הכאבים ממשיכים להחמיר אני ממליצה לפנות שוב לאורתופד ולבקש צילום אם עדין לא נעשו. בהצלחה.

odeia

New member
נעשו 2 צילומים בהפרש של שבוע

אמר לא לדרוך כדי לתת למקום לנוח. ראיתי שכתב במכתב לפיזיו לתת מנוחה לרגל. אני דורכת/מדדה/צולעת אבל מאוד מאוד כואב לי, בעיקר מדרגות (ירידה יותר). האם אפשר בצילום לראות נקע? האם יש רמות לפגיעה של נקע?

למעלה