שאלה על משמעות

hachtvcv

New member
שאלה על משמעות

כבר זמן רב מאוד אני מנסה להכניס לחיים שלי משמעות ועניין. מה שאבד לי איפשהו בדרך. אני לא מצליחה למצוא את אותו הדבר שגורם לי לניצוץ, להתרגשות, לציפייה. מאוד הייתי רוצה אפילו תחביב שיגרום לי למשהו אבל אני לא מצליחה למצוא כזה דבר. אשמח לרעיונות מעוררי השראה על איך אפשר להגיע להבנה כזו.

מזדהה איתך

מה הטעם של כל זה? מה כבר יש לעשות? הכל כבר הומצא, הכל כבר נכתב. יש אנשים ששואפים שיהיה להם הרבה כסף ומה הם כבר יעשו עם הכסף? כשיושבים בג'קוזי פעם בשנה בבית מלון בתורכיה אחרי שנה של עבודה קשה זה תענוג, אבל כשיש לך ג'קוזי בבית אז זו סתם אמבטיה מעצבנת עם בועות. יש אנשים ששואפים לכבוד, אבל בעולמנו הציני והאכזר המכובדים ביותר בעיני קבוצה גדולה של אנשים הם גם המאוסים ביותר בעיני קבוצה אחרת, ולדוגמה הפוליטיקאים שלנו. הם מכובדים? מאוד... ומאוסים? לא פחות. יש אנשים ששואפים לדעת הרבה, אבל ככל שאתה יודע יותר ככה אתה מבין כמה מעט אתה יודע עד שאתה מגיע למסקנה של סוקרטס, ששיא הידע הוא להבין כמה מעטה חוכמת בני האדם. אז מה? ניצוץ, התרגשות, ציפייה...בסופו של דבר חוזרים לבסיס: לשיחה נעימה עם חברים על כוס קפה, לחוף הים, לשמש, לאוכל טוב, לסקס. ואחרי שגם זה נמאס...אבל בכל זאת חייבים לחיות...מה אז? אני מצאתי בסוף איזו תשובה בחוכמת הקבלה ובמידה מסויימת אני עדיין חושש שאולי זו איננה אלא עוד חוכמה, שכמו כל החוכמות האחרות גם בה אני אמאס. בינתיים זה לא קורה. אוי, חיפשת רעיונות מעוררי השראה, ולי כבר אין השראה כבר חודשיים. אפילו לא כתבתי בבלוג שלי. הנה אולי היא חזרה...

מוטי, זה באמת לא בסדר

שכבר חודשיים לא כתבת בבלוג שלך! ומה על קהל הקוראים הנאמן שלך? אז הנה... מאחר והעדת על עצמך כי יתכן וההשראה- רוח המוזה שלך- שבה אליך, מרשה לעצמי לצפות או-טו-טו לרשומה הבאה בבלוג שלך...
שיהיה לך יום נהדר ופורה, גילת

lili 87

New member
הרגשתי צורך עז לענות לכם..

איני נוהגת לרשום כאן, בכל זאת.. מוטי, מאוד הזדהיתי עם דבריך בנוגע ל- הכל נרשם, הכל נכתב, הומצא,נעשה. כך גם אני האמנתי פעם, גם חיפשתי משמעות ואולי אלה לא המקומות הנכונים להסתכל בהם. נכון, אולי "הכל" הומצא, נעשה, נרשם. אז מה? אנשים ששואפים בהכרח לכבוד מאחרים אינם נוהגים כראוי, לתלות את אושרך באישורים של אחרים? אוי ואבוי לאיש כזה.. כולי מלאה רחמים עליו ומקווה שיביט במהרה פנימה ויבין כיצד ניתן למצוא אושר. אנשים ששואפים לדעת הרבה? רוב האנשים אינם ברמת השכליות וההבנה של סוקרטס שחיפש מידע בעצמו וחיפש ונבר ושאל את עצמו שאלות. מרבית האנשים רצים ומנסים להשיג ולאכול כמה שיותר מידע על העולם הזה, כי הרגשת הידע הזו נותנת להם הרגשת כוח ועליונות. אנשים מחפשים ידע בחוץ. סוקרטס חיפש בפנים. ונכון, ים זה כייף. חברים. סקס. וברור שזה נמאס. כי זה אושר רגעי, לא עמוק. למרות שגם החוויות הכי שוליות בחיינו יכולות גם להיות הכי עמוקות וממלאות ומאשירות ומעצימות ליותר משני רגעים בלבד. אני חושבת ומאמינה שהאושר בא מבפנים, לא מפעילויות שתעשה בחוץ, לא מאוסף תחביבים מכובד, לא מעוד דרך שתעזור לך להעביר את הזמן בעולמינו עם חיוך קל על הפנים. אתה לא רוצה ושואף לחיוך ענק על הפנים? חיוך שכזה חייב להגיע מהבטן. מהבפנים. חיוך שנשאר על הפנים ולא יורד. אז תביט פנימה, וזאת משימה לא פשוטה כלל. ואולי אפילו מאוד מדכאת וקשה בהתחלה. וצריך לרכוש כלים כיצד להתבונן נכון. כשתתבונן ותבחן את עצמיך לעומק תגלה דברים נפלאים, אחרי שתעבור על הרחמים העצמיים ששוררים בתוכנו, אחרי שתשלים איתם ותגיד להם שלום, ומה עוד יש חוץ ממכם ואם תתחיל להבין דברים שאתה עושה, על עצמיך, תבין יותר טוב אנשים, תבין קצת יותר טוב את העולם הזה, וכמה הוא הרמוני ושליו ומעלה חיוך. וכשתחוש השלמה עם עצמיך, לא תהנה עוד לעשות סקס חפוז וסטוץ, אלה תחפש סקס עמוק שישאיר לך חיוך ענק ותדע כיצד לבחור את חבירך האמיתיים בצורה טובה יותר, כאלה שישאירו לך חיוך ענק ותדע להנות יותר בשלווה מהרוח המלטפת בים, והיא תגרום לך חיוך ענק. ואל תחשוב שאם תמציא משהו שעדיין לא הומצא, תכתוב שיר מרגש שעוד לא נכתב שזה משנה למשהו. אז מה, אז מה אם הכל נעשה ! אלה הדברים השוליים. אלו הדברים הגלויים. אל תיתן להם להסיח את דעתך מהאושר האמיתי שמצוי בהישג ידך, האם לא היית רוצה לחיות באמת ולא סתם בשביל להעביר את הזמן...?

שלום לילי... ../images/Emo13.gif

קודם כל שימי לב, שאני לא שאלתי שום שאלה ואת בכל זאת נתת לי תשובה. הגדלת לעשות וגם סיימת את התשובה בשאלה, אז אני אענה עליה. האם לא היית רוצה לחיות באמת ולא סתם בשביל להעביר את הזמן? השאלה שלך מעלה שאלות רבות, מה ההבדל בין לחיות באמת לבין סתם לחיות? מה זה זמן? האם אפשר להעביר אותו? וכמובן שאלת השאלות, מהו הרצון שלי מה זה לרצות. אבל את כמובן שאלת שאלה רטורית, מובן מאליו שאני חייב לענות לשאלה שלך. ב"כן", אבל תסתכלי על הנחות היסוד שמאחורי השאלה הזו וה"כן" האוטומטי. ראשית, ההנחה היא שאכן יש לי רצון, יכול להיות רצון ושאותו רצון משפיע בצורה מסוימת על החיים שלי. אולי, ואולי אני סתם מכונה שנפעלת על ידי כוחות חיצוניים, או בהמה. את באמת בטוחה שיש לי בכלל בחירה חופשית? שאני זה שמנהל את החיים שלי? אני בוחר אם לישון או לא לישון, אני בוחר אם לאכול או לא לאכול, אני בוחר אם לעשן או לא לעשן... לא בטוח. חלק גדול מאוד מהתפקוד שלי, וזה אומר המדע, הוא ביולוגי טהור. אני עושה דברים בתור נפעל מהטבע. אני חושב שזה השלב הראשון בהגעה להכרה כלשהיא של המציאות או של העולם, הכרה אמיתית אני מתכוון, להבין עד כמה מעטה הבחירה החופשית של האדם, אבל לא רק להבין את זה תיאורטית מדעית אלא לחוש את זה באמת בכל היישות שלך. בני אדם מתייסרים כל כך הרבה עם עצמם, אבל רוב התפקוד שלהם בלאו הכי לא בשליטתם. אז על מה הייסורים? 99% מהמטען הגנטי שלנו משותף לנו ולעולם החי. אבל אז נשאר ה-1%. רגע, יש משהו בכל זאת...אבל לפני שהאדם מיואש מכוחותיו עצמו ועדיין חושב את עצמו למלך העולם וחושב שהוא שולט בטבע אי אפשר להגיע להכרה של המציאות.

lili 87

New member
היי..

אני יודעת שלא באמת שאלת מפורשות משהו : ) התייחסתי לבחורה ששאלה שאלה והתייחסתי לדבריה ולדבריך גם. מה ההבדל בין סתם לחיות לבין באמת לחיות? מה ההבדל ביננו לבהמות? תנצל את המתנות שקיבלת. את יכולת החשיבה והרגשות. וככה תחייה באמת. כולנו חלק מהטבע, מונעים ע"י הטבע, מתחתנים ומביאים ילדים בכלל הטבע. הכל. זה באמת משנה לך אם אתה סתם מכונה? אולי. אבל מה זה עוזר לך? האם יותר קל לך לחיות במחשבה שאתה לא אחראי כלל לגורלך ולתת לחיים לזרום בלי שתנסה לנתב אותם. קל להפיל את אחריות גורלינו על משהו גדול מאיתנו. זה מוריד מאיתנו את ההתמודדות האמיתית. הכי קל לצוף ולא לשחות נגד הזרם.. האדם לדעתי אינו מלך הטבע, הוא לקח את המקום הזה בכח בכפייה והרס. ועדיין אנחנו חלק קטן מהייקום המחזורי. לא מלכים ולא נעליים. רק חלקיק מהטבע העצום שמשחק בנו. אולי כל החלטה שאקח נכתבה מלמעלה ונועדה לקרות. אבל אני עדיין לא אזרוק את עצמי ואזרום, אני כן אנסה לקחת את ההחלטה הנכונה , אני כן ייזום דברים, אעשה, אפעל. ולא אשב כל היום על הספה- כי זה מה שנכתב ואין לי בחירה. בני אדם מתייסרים הרבה, ולא בהכרח מסיבות "נכונות". חלק מהייסור נובע מבורות אפילו. להתייסר זה מילה גדולה וכללית מידי.. כמו שבני אדם מתייסרים הרבה, כך גם הם שמחים הרבה. כך הם גם חשים התעלות והגשמה (משפחה למשל וכו') אל תבחר להתמקד בשלילי. זה לא מוביל רחוק וסתם שורף לך אנרגיות. מה שתחשוב זה מה שיקרין על הנוכחות שלך, על העשייה שלך, עליך-הכי חשוב.

היי לילי

אכן כתבת יפה ואכן יותר קל לצוף מאשר לשחות נגד הזרם, אבל לפני שצפים ולפני ששוחים צריך להבין בכלל שאנחנו נמצאים בתוך זרם, וצריך להיות מודע עד כמה הזרם הזה חזק מאוד...

ברוכה הבאה ו... הזמנה ../images/Emo140.gif

נכון, אינך נוהגת לרשום כאן, אך... דבריך כנים, חכמים ומלאי חיוּת ואנרגיות טובות ונעימות... אנא המשיכי להנעים לנו בנוכחותך... יום נפלא, גילת

טריפל ח

New member
re

משמעות- 30 שנים אני מחפשת משהו עם משמעות,יש לי בעל ילדה משפחה,ועדיין אני מעיזה לחפש משמעות לחיי...מה ייעדי,מה גורלי. אני רוצה להשאיר חותם,אך פוחדת מהעשייה עצמה. אולי נסי לחשוב כשאת רגועה מה ייתן לך הכי הרבה משוב חיובי,איזו עשייה תיתן לך בסוף יום תחושה של,"עשיתי משהו". משם נסי לכוון את המשאבים שלך. אף רעיון שייתנו לך ולא בא מעצמך ייתפוס לאורך זמן,הנפש שלך צריכה למצוא את אשר ייתן לה משמעות בלי משים לב לצווי החברה או תוויות.

ועוד שאלה על משמעות

את מציינת, בעניין המשמעות והעניין, כי זהו דבר-מה שאבד לך איפה שהוא בדרך. אם אבד- משמע, היה וכעת איננו. ובכן, מהם אותם דברים שעוררו בך עניין ותחושת משמעות בעבר? יום טוב, גילת

שואלת43

New member
המשמעות בדברים הקטנים

א. אולי הסרגל שלך גדול מדי. הרווחים בו גדולים מדי ומה שנחשב בענייך כמשמעותי או מעניין אלה רק דברים בובסטיים וגדולים ולכן את מתקשה למצוא אותם. הייתי מציעה לך להחליט שכל יום את מוצאת דבר אחד חדש שלמדת או משהו מענין ששמת לב אליו ואפילו מנהלת יומן יומי כזה. זה יחדד את חושייך וילמד אותך לשים לב לדברים הקטנים המרגשים והמאתגרים שקורים לכולנו כל יום. אפילו אם זה להתכופף ולהסתכל על חרק מענין ולחשוב - אני סקרנית לדעת איך קוראים לו וללמוד עליו משהו ולגשת לאנטרנט ולחפש. ב. מה שמשמעותי זה מה שאת אומרת לעצמך שהוא משמעותי. תחליטי קודם כל מה משמעותי בעינייך ואז - תגבירי פעילות בכוון. למשל- אם משמעותי בעיני עזרה לזולת, אני אחפש הזדמנויות קטנות וגדולות לעשות זאת- למשל, להתקשר לסבתא זקנה שלא דברתי איתה מזמן או אתנדב באגודה מסויימת וכו'. ג. לרוב, מנסיוני- פעילות מספקת היא תמיד זו שדורשת מאמץ. הדוניזם- לא עוזר. לחפש ענין דרך סרט טוב או סטוץ וכו'- לא מחזיק מים לאורך זמן. אולם הרבה יותר מספק לעשות משהו שדורש מאמץ- לרוץ כמה ק"מ, לנקות את הבית, להתנדב. כשאני עושה משהו שהייתי צריכה לעשות כי זה משהו שמועיל לי אבל הוא דורש מאמץ והוא לא נעים- אני מרגישה שהשגתי משהו משמעותי. כי זה חשוב וזה שיפר בי משהו (רגשית, פזיית, את סביבת מגוריי) וזה דרש ממני להתגבר על קושי כדי להשיג. בהצלחה!

למעלה