שאלה על מקלדת הונגרית, אולי ג'ורג' ידע לענות.

evike

Active member
מנהל
התכתבתי עם מישהי בפייס, שניסתה להוסיף הונגרית למקלדת בנייד שלה, סמסונג גלקסי S10+, והצליחה חלקית.
ניסיתי אצלי, S20, והצלחתי כמוה. כלומר, הצלחתי להוסיף את ההונגרית, אבל כשרציתי להקליד אותיות "ניקוד" (áé וכו') הצלחתי רק ע"י לחיצה חזקה על האות שרציתי "לנקד". זה מאד מסרבל ומאט את קצב הכתיבה. מפריע לגברת ההיא, כי היא מתכתבת הרבה בהונגרית בנייד.
במכשיר הקודם שלי LG G6, ובמכשיר הקודם שלה סוני, הכתיבה הלכה חלק ובמהירות, מבלי הצורך על לחיצות חזקות.
ההשערה שלי היא, שזה לא קשור למכשיר, אלא לגירסת האנדרואיד.
למעשה, לא משנה הסיבה. השאלה אם יש אפשרות לפשט את התהליך.
אשמח לתגובה @z1george , או כל מי שיודע.

תודה ושבוע טוב.

evike

Active member
מנהל
למה לנהוג כיהודי מצוי, שעונה בשאלה לשאלה?...:p
כי מי ששאלה, כנראה נוח לה הקשר דרך הנייד. לא נכנסתי לסיבות, אני רק מנסה לעזור לה.

ctzn99

Member
אם להסתמך על איך שזה עובד במכשיר שלי (שיומי ומקלדת ספרדית), זו הדרך לקבל את מה שאתה קורא "אותיות ניקוד". בספרדית למשל, מי שמתעצל יכול לוותר על "הניקוד" ולשים אות לא "מנוקדת". הקורא כבר יבין. האם זה יעבוד כך גם ההונגרית? Nem tudom

z1george

Member
מנהל
אני כותב בהונגרית בפורומי סלולר של הוואוי. אני אישית כותב בלי ניקוד. הקוראים שם מבינים גם בלי הניקוד.
לכן לא נאלצתי להתמודד עם זה. לדעתי המקלדות של גוגל ושל מיקרוסופט (SWIFTKEY נרכשה על ידם) תומכים אפשר להוריד ואפשר להגיע לכל אות בשילוב של שיפט ו/או ALT ו/או לחיצה ארוכה.
aki olvassa az elnezi az ilyen nyelvtani huszarsagokat - akit zavar, hat kerem, ne olvassa
הבנת גם בלי הניקוד, נכון?

evike

Active member
מנהל
בהחלט אפשר להבין בלי ניקוד, רק שזה לא הכי נוח, ולפעמים לרגע צריך מחשבה נוספת כדי להבין. אני מסתדרת עם הלחיצות הארוכות, כי אני ממעטת לכתוב בהונגרית (לצערי כבר אין כל כך עם מי) במיוחד בנייד. הגברת ששאלה, מתכתבת הרבה בהונגרית, ולה זה די מפריע.
köszönöm szépen

ctzn99

Member
לא מעוניין לדעת את גיל הגברת ששאלה, אבל העובדה "שצריך לרגע מחשבה נוספת" הינה מתכון בדוק לדחיית דמנסיה

evike

Active member
מנהל
הגיל שלי מופיע בכרטיס האישי, לכל מתעניין...
יש הרבה פעולות למוח כדי לדחות דמנסיה, וזו רק אחת מהן, וזה תמיד מומלץ. ובכל זאת, כשנמצאים בהתכתבות, העצירה הזאת, גם אם ריגעית, לפעמים מפריעה.

למעלה