שאלה על ליקר קפה...

  • פותח הנושא 4667
  • פורסם בתאריך

4667

New member
שאלה על ליקר קפה...

היי אנשים, טעמתי לא מזמן משקה אלכוהולי בטעם קפה, זה הבקבוק הימני ביותר בקישור המצורף. http://www.dutyfree.co.il/hebrew/content/liquor3.html האםן מישהו יודע איך קוראים למשקה הזה , כי אני לא זוכר... האם זה שוט או ליקר ? תודה.
 
ליקר אמרולה - זה לא ליקר קפה...

ולא הבנתי את השאלה - האם זה שוט או ליקר. (שוט זו כוס, וליקר זה סוג של אלכוהול...) המוצר: קרם ליקר פרי האמרולה, 17% אלכוהול. מקום ייצור: דרום אפריקה. רקע: יוצר לראשונה בשנת 1989. מאז ועד היום הפך המשקה לפופולארי מאוד באפריקה ובעולם כולו. משווק ליותר מ-70 מדינות ברחבי העולם. תהליך הייצור: מיוצר מפרי עץ האמרולה, הגדל באופן טבעי על אדמת דרום אפריקה. הפרי עצמו נאסף, מנוקה מקליפתו, נסחט ועובר תהליך תסיסה. עם סיום תהליך התסיסה, עובר הנוזל זיקוק במכלי נחושת ומשם נכנס להתיישנות של כשנתיים בחביות עץ אלון. לאורך השנתיים ובאופן מבוקר, מועשר הנוזל בתמצית מרוכזת של פרי האמרולה. השלב האחרון הוא יצירת הקרם, שהוא למעשה ערבובו של הליקר עם שמנת משובחת. תהליך זה נעשה בטכנולוגיות החדישות ביותר, וזאת על מנת להפיק מוצר באיכות הגבוהה ביותר. עובדות חשובות: הפולקלור הדרום אפריקאי מייחס לפרי האמרולה תכונות של הגברת התשוקה המינית והפריון. פרי האמרולה הוא אקזוטי, מעט חמצמץ, עסיסי ובעל טעם ותכולת ויטמין סי גבוהה. הפרי גדל רק על עצי אמרולה נקביים והוא חביב מאוד על הפילים, הנוהגים לחבוט עם מצחם על גזע העץ על מנת להפיל את פרותיו ארצה. במיוחד חביבים על הפילים, אותם פירות בשלים הנופלים ארצה והמתחילים לתסוס. מסתבר שגם חיות יודעות ליהנות מאלכוהול. איך שותים: נקי בכוס וויסקי, עם קרח, כבסיס לקוקטיילים. קוקטיילים מומלצים: Amarula Colada 1 אמרולה 1/2 רום ונקר 3 מיץ אננס 1 טיישנה - בטידה דה קוקו לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה. Hazel 1/2 וודקה סטוליצ'נייה 1 אמרולה 1 פרנג'ליקו 1 שמנת לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה. Mirage 1 אמרולה 1 ליקר תפוזים - בולס 1 ליקר קפה – בולס לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה. Zambezi Sunset 1 אמרולה 1 ליקר קפה – בולס 1/4 גרנדין – בולס 8 תותים טריים/סירופ תות להכניס את כל המרכיבים לבלנדר. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה חצי מלאה בקרח כתוש מתוך אתר "בוז בר" מקווה שעזרתי, תיהנה...
 
ואולי התכוונת למשקה השמאלי בקישור?

טיה מריה ליקר המיוצר בג'מאייקה מ: רום, פולי קפה, וניל, סוכר ועוד מספר מרכיבים סודיים. פולי הקפה המשמשים לייצור הליקר נקראים "פולי קפה ההר הכחול" ( Blue Mountain coffee beans) - קפה משובח אשר גדל בהרים שבמזרח ג'מאייקה. הרום במשקה הוא כמובן רום משובח מתוצרת מקומית. המתכון למשקה הזה קיים בג'מאייקה כבר 300 שנים, אבל רק החל משנת 1947 החלו לייצר אותו בכמויות מסחריות ולייצא אותו לשאר העולם. מקור השם ע"פ המסורת, המשקה נקרא על שם נערה צעירה בשם טיה מריה, שהופרדה ממשפחתה באמצע המאה-17 במהלך המלחמות הקולוניליות בעת ההיא. הקוקטייל המפורסם בוב מארלי עם פריצתה לתודעת העולם של מוסיקת הראגיי שהוביל בוב מארלי ושיצאה מג'מאייקה, הומצא מיד קוקטייל על שמו של הזמר המפורסם: 1 מנה טיה מריה 1 מנה מיץ אננס טבעי קודם מוזגים את הטיה-מריה, ואח"כ באיטיות מוזגים את מיץ האננס. בהרבה פאבים בעולם גילו שיש גם קהל שלא אוהב את השילוב של טעם הקפה עם האננס והחליפו את הטיה-מריה ברום מג'מאייקה... מתוך אתר "גורמה פרש"
 
למעלה