שאלה על כ.מסך בסיסי

נ ו ט ל ה

New member
שאלה על כ.מסך בסיסי

האם כרטיס המסך משפיע רק על צפייה במשחקים או גם בתוכנות ובצפייה באינטרנט בכלל? יש לי כ. מסך- club3d radeon X300se 128MB (HM 256MB DDR), DVI, TV יש לי זיכרון של ג'יגה- האם את ה-128MB הזיכרון נוסף הוא לוקח מהג'יגה? האם יש טעם בשימוש בסיסי במחשב (כולל קצת תוכנות גרפיות- ללא דרישות חומרה מאוד מיוחדות) לקחת כרטיס אחר- או שזה מספיק? אני שואלת סתם לידע כללי- כי המחשב כבר אצלי כמה זמן ואני מרוצה- אני כבר לא יכולה להחליף אותו. תודה מראש.

maxkohl

New member
אם את מרוצה, אין סיבה להחליף.

ידוע זה זמן רב שהתעשייה הגיעה לתקרת הביצועים בכל מה שקשור ל-2D (דו-מימד, שזה בעצם כל התוכנות סטייל אופיס וגלישה באינטרנט). למעשה, כבר מלפני כמה שנים לא הורגש שום שיפור בדו-מימד גם בגלל שהן לא משקיעות בכך, החברות, (לא כלכלי להן) וגם בגלל שבאמת אין כבר לאן
פעם עוד היה שם טוב ל-MATROX (זצ"ל) ול-ATI שהם משקיעים בביצועי 2D ברזולוציות גבוהות, אבל היום כאמור המובנה מתמודד יופי עם האופיס/אקספלורר. מה שחשוב הוא זה מזה "תוכנות גרפיות" שאת משתמשת - אם הן גם 3D, אז בהחלט יש מקום לשיפור, וגם אז תלוי מה ואיך. בגדול, הזכרון כאן זה פקטור פי אלף יותר משמעותי וחכם עשית שיש לך ג'יגה שלמה
אגב - בעתיד כשתצא ה-LONGHORN, אז גם מערכת ההפעלה תהיה 3D, ואז כל הדיון הזה יהיה תאורטי...העתיד זה סוף 2006. אבל גם אז, לא חובה לרוץ ולשדרג אם מרוצים ואין בעיות.

נ ו ט ל ה

New member
תוכנות גרפיות 2D

אני מרוצה מהמחשב מאוד- רק לא בטוחה בקשר לכרטיס מסך. כעיקרון יש לי כרגע CRT מהמחשב הקודם, וכשחיברתי את המחשב החדש למסך CRT- ראו ממש ממש גרוע- הרבה יותר גרוע מהפנטיום 3 הישן שלי. שיניתי קצת הגדרות קצב וצבעים ודי הסתדר- אבל נשארתי עם הרגשה שרואים פחות טוב מהמחשב הישן שלי. כרגע אני עובדת עם ה-LCD של אחותי ורואים מעולה- בגלל זה שאלתי אם הכרטיס משפיע גם על תצוגה בכלל. תודה רבה לך

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

תראי, ברור שהכרטיס מסך משפיע על תצוגה כללית של התמונות והצבעים במחשב אבל במידה מועטה מאוד זאת אומרת, אם ישימו לך נניח כרטיס מסך חזק מאוד ודקה אחרי זה יחליפו לך לכרטיס חלש יחסית, את לא תשימי לב להבדל אלא אם כן תשחקי במשחקים כבדים עם המון גרפיקה כבדה לצרכים שלך- שימוש בסיסי במחשב וגם תוכנות גרפיות (אני אניח שהתכוונת לתוכנות כמו פוטושופ וכו'), אין שום צורך בכרטיס מסך חזק כי תוכנות כאלה לא מנצלות אותו בכלל וגם לא את הזיכרון שלו ומעבר לזה- אם את מרוצה, אז למה לחשוב על זה בכלל? כמו שאומרים- אם זה לא שבור, אל תנסה לתקן את זה

למעלה