שאלה על ישיבה, התיישבות והושבה...

ללילילל

New member
שאלה על ישיבה, התיישבות והושבה...

אמנם ילד שני אבל זה עדיין מבלבל: אני יודעת שאומרים שאסור "להושיב" ילד לפני שהוא בעצמו מתיישב ממצב של עמידת שש. אני מנסה להבין מה זה אומר בדיוק: האם רק, לא להושיב אותו ללא תמיכה? מה לגבי זה שמחזיקים אותו עלינו בתנוחה דומה לישיבה, אבל כשהוא שעון על הגוף שלנו? מה לגבי שימוש בטיולון? והאם זה אומר שאסור להושיב אותו למשל בכסא אוכל, עם תמיכה, עד שהוא לא יתיישב בעצמו? כיום הוא בן 5 חודשים - נראה לי שיעבור עוד זמן רב עד שהוא יתיישב לפי הספר, אבל פחות זמן עד שאפשר יהיה להושיב אותו, עם תמיכה, בלי שהוא יקרוס. תודה!

ישיבה, התיישבות והושבה - בואי נעשה סדר

לתינוק עד גיל 7 חודשים אסור לשבת במצב אנכי לחלוטין, גם כשיש תמיכה מאחור. הסיבה לכך היא חוסר בשלות של עמוד השדרה לשאת בעומס שכרוך בכך. אם כך, עד גיל 7 חודשים, אם מושיבים, יש לשמור על הטיה לאחור, להפחתת העומס על החוליות. מעל גיל 7 חודשיים התשובה נחלקת לכמה חלקים: - תינוק שזוחל ומתיישב בעצמו - אפשר גם להושיב. - תינוק שמתיישב בעצמו אבל עדיין לא זוחל - לאפשר לשבת אם מתיישב, אבל במקביל לעודד זחילה בכל הזדמנות, על פני ישיבה. - תינוק שלא מתיישב בעצמו אבל כבר זוחל - אפשר להושיב לצרכי האכלה רחצה וכו', ולתת לו את הזמן, עד גיל 9-10 חודשים, ללמד את עצמו להתיישב. מקווה שכיסיתי את כל האפשרויות, אם לא - כתבי לי שוב. מידע על ישיבה והתיישבות תוכלי למצוא כאן. שבוע טוב
ענבל

למעלה