שאלה על טורטיקוליס ונטיה

liatsh01

New member
שאלה על טורטיקוליס ונטיה

שלום הבייבי שלי אובחן בגיל חודש ושלושה שבועות ע"י אוסטיאופט כסובל מבעיית טורטיקוליס קל. שריר הצוואר השמאלי שלו היה מתוח יותר, וכשסובב את הראש שלו שמאלה, הרגליים מעט השתתפו בסיבוב (יחסית לצד השני) הוא נתן לנו כמה תרגילים לחיזוק שרירי הצוואר והגב (אמר שהוא לא מחזיק מספיק טוב את הראש, ואחרי שבוע שתרגלנו הוא מרים ממש גבוה את הראש ומחזיק יחסית הרבה זמן) אבל, יש לו נטייה קלה לצד ימין שלו. גם כשמרים את הראש אני רואה נטייה שלו לאמץ צד אחד יותר (לא יודעת איזה) אבל בסופו של דבר הראש נוטה שמאלה (לא ימין) בקיצור, רציתי לדעת על איזה צד אני אמורה יותר לעבוד איתו כדי לאזן אותו תודה מראש ליאת נ.ב. כבר חשבתי על פיזיוטרפיה (רופא טיפת חלב שבדק אותו שלשום בגיל חודשיים אמר שהכל בסדר ואין טורטיקוליס אבל הבדיקה שלו ניראתה לי מאוד חפיפניקית)

טורטיקוליס-טיפול מוקדם

טורטיקוליס מורכב על פי רב מהגבלה בשתי תנועות מנוגדות - סיבוב ראש לצד אחד והטית אוזן לכתף המנוגדת כלומר אם הוא מפנה ראש ימינה הוא יטה את האוזן השמאלית לכתף השמאלית..... זה קצת מבלבל, אבל בעצם זה מה שאת רואה כנראה על התינוק שלך בכל אופן היתי ממליצה לך בחום לקבל הדרכה מדוייקת פנים אל פנים, מה גם שהדברים משתנים מילד לילד. בטורטיקוליס יש חשיבות רבה בטיפול מדויק בגיל מוקדם עד כמה שניתן. אני לא מתמצאת באוסטאופטיה היתי ממליצה לך לפנות לאיבחון פיזיוטרפיה במכון להתפתחות הילד. רחלי דרור פיזיותרפיסטית התפתחותית BPT,MSC [email protected]

liatsh01

New member
תודה. אנחנו מתחילים ביום ראשון בייבי יוגה

את חושבת שאולי זה יעזור? בכל מקרה, אני מחפשת רופא בתל אביב ובינתיים לא ממש מוצאת תודה שוב

ביבי יוגה

ביבי יוגה לא יכול לבוא כטיפול לטורטיקוליס. אני יודעת שבביבי יוגה יש לפעמים כל מיני טכניקות של הנפה של התינוק באויר ולדעתי זה יכול להיות בעיתי לטורטיקוליס,היתי ממליצה להמנע מתרגילים מסוג זה . בכל מקרה כדאי לפנות לפיזיוטרפיה בקופת חולים בהצלחה רחלי דרור פיזיותרפיסטית התפתחותית BPT,MSC [email protected]

טלטול96

New member
טורטיקוליס

הבת שלי בת 4 חודשים,וכבר בבית חולים היא אובחנה עם טרוטיקוליס,מגיל שבועיים אנחנו בטיפולים אצל פזיוטרפיסית מהקופה,והיא ממש עוזרת לנו. בנוסף לטיפול זה אנחנו גם מטפלים בעזרת הידרוטרפיה שמאוד טוב לכך,ורק העובדה להיות בבריכה איתה זו חוויה.

למעלה