שאלה על חיזוק שרירים

nadavb13

New member
שאלה על חיזוק שרירים

אך אני מחזק את אזור היד איפה שנמצא השעון? (אני רוצה שזה היה יותר עבה) ואך אני מחזק את האצבעות בידים?

חן M

New member
אתה לא חייב לבצע תרגילים

ממוקדים לאיזור זה ומספיק שאתה מבצע תרגילים שונים (כמו תרגילים ליד קדמית/אחורית , תרגילי גב/חזה) המערבים בעיקר סטאטית את מפרק שורש כף היד אתה תגרה את אותם שרירים בצורה יחסית סבירה/טובה.

עיבוי שורש כף היד

צריך להבין היכן נמצאים השרירים שמפעילים את האצבעות השרירים העיקריים שמפעילים את האצבעות נמצאים בערך החל משליש ראשון של האמה (אם ההתחלה היא מהמרפק) השרירים מחוברים לגידים ארוכים שמחוברים לאצבעות ומניעים אותם לכן אם תחזק את האצבעות באמצעות תרגילי חיזוק הם אכן התחזקו אבל שורש כף היד לא תתעבה נ.ב פיזיוטרפיסטים לא ממליצים כל כך לאנשים בריאים לחזק אזור זה ע"י אימוני משקולות בגלל סיכון לפציעות

liorba

New member
ואללה לא שמעתי על זה

איזה סוג של פציעות? יש מחקרים לכך? איפה שמעת על זה?

עדות שמיעה בלבד

שמעתי ממספר פיזיוטרפיסטים בחדר הכושר שאימונים מסוג של פשיטת וכפיפת שורש כף היד יכולים לגרום לCARPAL TUNNEL SYNDROME זאת עדות שמיעה בלבד ולא טרחתי לבדוק זאת אשמח אם תיידע אותי לגבי משהו יותר מבוסס אם יש או אין תודה

קישור

להלן קישור ממשרד הבריאות האמריקני http://www.ninds.nih.gov/disorders/carpal_tunnel/detail_carpal_tunnel.htm#82233049 המציין את הסיבות שיכולות לגרום לCarpal Tunnel Syndrome בקישור נאמר שיש באמת רק מידע קליני מועט לגבי העובדה האם פעילות בעצימות גבוהה אכן יכולה לגרום לCarpal Tunnel Syndrome אז כל אחד לפי אופיו יעשה את החשבון האם כדאי או לא כדי לאמן את פושטי או כופפי שורש כף היד בכל אופן הם לא יגרמו לעיבוי של שורש כף היד

liorba

New member
תודה

למען האמת אני לא רואה כל סיבה לחזק את השרירים האלו למעט סיבה של פונקציה (ספורט או חולשה מסיבה כלשהי) אבל אני אבדוק את הנושא בצורה מעט יותר מעמיקה ואם אפול על משהו מעניין איידע. נ.ב צריך לזכור שלהוכחה שתנועות חוזרות ונישנות של שורש כף היד יש משמעות כלכלית עצומה (תביעות כלכליות של בעלי מקצוע שעוסקים במקצועות מסוג שדורש תנועות בשורש כף היד)

למעלה