שאלה על זוגיות ו
(גם לאלו שאין

שאלה על זוגיות ו../images/Emo95.gif(גם לאלו שאין

להם כזה משלהם), האם ילדים מחזקים/משפרים את הזוגיות או להפך? כשאני חושבת על זה יש רגעים מאוד מיוחדים שמקרבים בצורה מדהימה. לדוגמא השעות שחווינו יחד בחדר הלידה במאמץ משותף להביא יורש. מצד שני כל הספונטניות מהאהבה הולכת. לדוגמא, אי אפשר לאהוב מתי שרוצים ואיפה שרוצים בבית. ולצאת? סיפור מהסרטים. אז מה דעתכם על הנושא, מנסיונכם או ממה שאתם רואים מסביב, הילדים טובים לזוגיות או לא במיוחד?

חושבת על זה

אני לא חושבת שזה נכון. יש תהליכים שמשפרים את הקשר הזוגי אבל לא תורמים לו. למשל - לידה, טיולים משפחתיים, הצלחה של ילדים בלימודים או בספורט או דברים כאלה. מה בילדים תורם לזוגיות? בעיה להביא ילדים יכולה לפגום בזוגיות (או שלא) אבל אני חושבת שהתרומה ת לזוגיות היא בהחלט לשים את נושא הילדים בצד ולהשקיע אחד בשני הרבה פעמים קורה שבגלל הילדים שוכחים את הזוגיות, שוכחים לפתח ולהעצים אותה. אני לא מתארת את חיינו ללא הילדים אבל הם לא החלק בשיפור ו"החייאת" הזוגיות. בזוגיות חייבים להשקיע כל הזמן, לשפר, לגוון, לחדש אין מה לעשות אחרת זה מת מהר מאוד באדי

S i r i u s

New member
לא יודעת,

אני חושבת שברגע שיש ילד - הזוגיות עוברת משבר כלשהו - פתאום יש מישהו שלישי במערכת היחסים (בנוסף לכל שאר הדברים שמתווספים) פתאום בבית כבר לא הוא והיא אלה יש עוד בן אדם קטן וזה בין הדברים שהכי מפחידים אותי. כשיש ילד רבים יותר כי יש יותר חילוקי דיעות (כשאני וחבר שלי אימצנו חמוס למשל התחלנו לריב על כל מיני שטויות בקשר לחינוך שלו), פתאום אין כמעט זמן לזוגיות ולעצמך... מה זה תורם? למען האמת אין לי מושג
אני לא חושבת שארצה אי פעם ילדים. חוץ מהעובדה שאני לא ממש אוהבת אותם אני פשוט לא רואה עוד בן אדם במערכת היחסים שלנו.

lili81

New member
אין לי אבל../images/Emo95.gif

טוב אין לי עדיין ילדים.. אבל דעתי על הנושא היא: שזה תלוי אך ורק בבני הזוג ישנם אנשים שמשתנים לרעה כשבא ילד לזוגיות ומפריעה להם "לוקח להם את האהבה" וישנם אנשים שרק עושה להם טוב.. ואני לא מדברת עכשיו על הנושאים שצריך להחליט עליהם ביחד לגבי הילד ולא כל אחד לחוד.. בקיצור הילד יכול לתרום לזוגיות רק אם בני בני הזוג דואגים לזה כי ישנם חוקים חדשים בבית ומטלות חדשות וחייבת להיות הבנה שלמה בין בני הזוג כדי להנות מנחכותו של הילד בבית

ולי קשה להחליט

כי ללא ספק אני מרגישה הרבה פעמים שאם היה לנו רק אחד את השני היה לנו הרבה יותר קל לבנות ולהשקיע בזוגיות שלנו. מצד שני הילדים נותנים איזה נופך ועומק לזוגיות שלא היה קיים קודם. טוף, ממילא זו שאלה תאורטית. אין לילדים פתק החזרה

ילדים זה ברכה ../images/Emo57.gif../images/Emo82.gif../images/Emo57.gif

התשובה לשאלה פשוטה זו..כרגיל מורכבת ואין לה אמת אחת..ומה שטוב בזמן אחד..אינו טוב בזמן אחר..וחוזר חלילה... מעבר לכך..לטעמי..ילדים זה פשוט פרי האהבה..ובני אדם בדרך לא נכנסים למחוייבות של זוגיות רק בשל הרצון להיות ביחד..לפחות לא בתחילת בדרך..כשבני הזוג צעירים..הם נכנסים במפורש גם מתוך שותפות..ורצון להביא צאצאים לעולם.... ואף כשאתה בא לטעמי לפרק ב' לפחות במקרה האישי שלי...אני לא אראה ממטר מישהי שאין לי פוטנציאל לא רק של זוגיות..אלא בהחלט רצון לעוד ילד משותף..הכל עניין של גישה של הבנה...מה באמת הדברים החשובים לך... וזה בהחלט משתנה מאדם לאדם... לגבי זה שילדים אכן מהווים גורע מפריע כשרוצים לצאת לבלות או פשוט להיות ביחד בדרך כלל נכון הוא הדבר..אולם יש להתייחס לתמונה הכוללת..משמע הבחירה ביחד בזוגיות..שמטבעה כוללת ילדים..וחלק מהעניין כפי שמבין את זה אנוכי בהיותי אבא..שבהחלט ניתן ואף אפשר לתזמן זמן קודש שיוקדש רק לבני הזוג נטו ללא הילדים..ובכך לאזן את הצורך בהלהיות הורים ולשלב את זאת כחלק מהזוגיות... מחזיר.. גבר שמבין קצת על זוגיות

למעלה