שאלה על ויטמינים

nickli

New member
שאלה על ויטמינים

אני לוקחת את הויטמנים לפני השינה, ולפעמים נדמה לי כאילו יהיה אפקט טוב יותר אם אקח אותם בבוקר ? ומלבד זה אני לא לוקחת אותם באותם השעות - סתם בגלל שאני לא מקפידה ולכן רציתי לשאול: האם יש משמעות לאיזה שעה ביום לוקחים את הויטמינים ? והאם יש חשיבות לקחת אותם באותה השעה כל יום ? ועוד שאלה - עד מתי ממשיכים עם החומצה הפולית ? תודההההה

מעיןבר

New member
אין חשיבות לשעה ../images/Emo13.gif

ואם בויטמינים שאת לוקחת יש גם חומצה פולית את יכולה להפסיק עם החומצה הפלית בנפרד.

חשוב לשים לב

שאת הברזל תקחי בהפרש של 3 שעות מאכילה או שתייה של משהו חלבי.כיוון שהספיגה של הברזל היא פחות טובה אם לוקחים אותו צמוד לאכילה או שתייה של משהו חלבי. בנוסף האחות בטיפת חלב המליצה לי לקחת את הברזל עם שתייה חומצית (מים עם לימון או מיץ תפוזים) כי זה עוזר לו להיספג טוב יותר. אני לוקחת בלילה לפני השינה, כי זה סידר לי את היציאות בצורה טובה יותר משלקחתי אותו בבוקר (סליחה על הגועל). ומצטרפת להמלצה לגבי חומצה פולית. בהצלחה

nickli

New member
אניל לוקחת איזה מולטי-ויטמין

ולא נעים להגיד אבל אפילו לא בדקתי מה יש בו ואם יש בו ברזל אבדוק את זה

צ26

New member
בויטמינים יש גם משהו מעורר לא זוכרת איזה מהם

אז מומלץ לא לקחת לפני השינה, אפילו שעלי זה ממש לא משפיע.

גילית44

New member
רחוק מחלב ומקפאין

שזה קפה, קולה, תה, שוקולד, וכו'. לגבי השעה, יש לי שלושה סוגים של מולטיויטמינים להריון. למה שלושה, כי אחד עושה לי כאב בטן, אחד עושה שלשול ואחד עצירות. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. אז אני לוקחת כל יום סוג אחר. באחד מהם כתוב בפירוש לקחת עם ארוחת הבוקר. המלצה על חומצה פולית היא מינימום שלושה חודשים לפני ואחרי הכניסה להריון. אבל כאמור במינון קטן זה קיים במולטיויטמינים (ב"מטרנה" אפילו במינון גדול)

nickli

New member
אם זה ככה

אז נראה לי שאמשיך בלילה ככה בודאות אני לא שותה שום דבר עם קופאין בבקר יש קפה לפעמים ולגבי העניין של הערנות בלילה בינתיים אין לי בעיה אני נרדמת צ'יק צ'ק תודה

לא חושבת שיש חשיבות לשעת הלקיחה

אבל אם אינני טועה צריך לקחת אותם עם הארוחה. עם החומצה הפולית ממשיכים כל הטרימיסטר הראשון. אני לוקחת את שלי בבקרים אבל גם לא ממש מקפידה....

ויטמינים חשוב לקחת בזמן ארוחה../images/Emo70.gif

הספיגה שלהם יעילה רק בזמן פירוק ועיכול המזון בדר"כ רוב הויטמינים שנלקחים לבד יוצאים מהגוף כמו שנכנסו אז כדאי לשים
אבל אם את רוצה יש בדר"כ מספר טלפון לבירורים על החפיסה את יכולה להתייעץ איתם שם בהצלחה

מעיןבר

New member
זה לא נכון.

העיכול של הויטמינים אינו קשור בהכרח למזון ובמזון דווקא יש לפעמים חומרים מפחיתי ספיגה לחלק מהויטמינים (בדיוק כמו ההמלצה להפריד בין מזונות עתירי סידן וברזל). מה שחשוב זה לקחת בחשבון שאם יש הפרעות במערכת העיכול (שלשול/עצירות) כתוצאה מנטילת הויטמינים הרי שנטילתם עם המזון תפחית לרב את תופעות הלוואי הללו.

זה מה שאמרו לי בסולגאר, וגם מה שלמדתי

גם תסתכלי על ההמלצות על רוב החפיסות של הויטמינים

מעיןבר

New member
למדתי תזונה...

הכוונה היא שויטמינים שמקורם בתוסף הספיגה שלהם היא מהתוסף ללא קשר לזה שאכלנו או לא. ברור שויטמינים שאנחנו צורכים בתזונה נספגים ישר מהמזון. אבל היות שכאמור, יש חומרים במזון שדווקא מפחיתים את הספיגה של חלק מהויטמינים הרי שלפעמים ההמלצה לצרוך עם הארוחה דווקא פוגעת בספיגת הויטמינים. למשל, מזון עשיר בויטמין C עלול לעכב ספיגה של B12 וחומצה פולית.

כן אבל היא מקבלת מולטיויטמין

וקשה לבודד את החומרים שמאיטים או מונעים ספיגה ועל החפיסות בדר"כ מופיע ליטול עם הארוחה סביר להניח שמי שייצר אותם יודע מה הכי טוב למרות שמי שלומד את הנושא לעומק יודע שהספיגה של הויטמנים בגוף מאוד מאוד קטנה ומשתנה מאדם לאדם ,מצבו הבריאותי ,מעשן או לא וכמו שאמרת נוכחות של חומרים מעכבי ספיגה אני יודעת שבהריון מה שהכי חשוב זה לשים
שאין יותר מדי ויטמין E ולאכול מאוזן בהצלחה לכולנו

מעיןבר

New member
בהריון צריך לשים לב שאין יותר מדי ויטמין A

וההנחה שלך לא בהכרח מבוססת על המציאות. להערכתי ההמלצה הזאת מקורה ברצון למנוע בעיות במערכת העיכול שגורמות להפסקת נטילת הויטמינים ובכך להורדת המכירות.

את זה אמר לי רופא הנשים שלי

ואני חושבת בגלל שחושדים במומים אבל אני לא זוכרת במדוייק בהריון הקודם שלי דיברו על זה די הרבה חוץ מברזל וחומצה פולית אני לא לוקחת כלום כמובן תזונה בריאה ומאוזנת

מה ההיגיון בדברייך?

איך העיכול של ויטמינים לא קשור במזון? כאשר את רובם המוחלט של הויטמינים אנו מקבלים מהמזון זה המהלך הטיבעי של הספיגה שלהם כי הם מגיעים אלינו מהאוכל זה שאין תמיד ספיגה טובה או ספיגה בכלל זה בעייה אחרת לגמרי

למעלה