שאלה על התנפחויות ואדמימות ברגליים

blue4u2

New member
שאלה על התנפחויות ואדמימות ברגליים

שלום, אני בת 29, נמצאת היום בתחילת שבוע 36 להריוני. עד כה ההריון היה תקין (כולל כל הבדיקות החשובות - שקיפות עורפית, חלבון עוברי, סקירה מוקדמת ומאוחרת, בדיקות דם/שתן, סוכר וכו'). מבחינת משקל העליתי עד כה כ - 8 ק"ג מתחילת ההריון. בעייתי היא כי בשלושת השבועות האחרונים שמתי לב כי קרסוליי התנפחו ובנוסף יש מעין אדמומיות קלה שלא היתה בעבר (לציין כי אני בהירה מאוד מטבעי והדבר יחסית בולט לשאר הרגל...). רציתי לדעת במה מדובר והאם עליי לדאוג? שמעתי על כל עניין הבצקות שהרבה פעמים קורות לקראת סוף ההריון אך גם נאמר לי כי יכול להיות שמדובר בבעיית סוכר או התנפחות כתוצאה מנטייתי לאכול הרבה מלוח דווקא ושעליי להפחית באכילת מלוחים. האם הדבר נכון?!?!?!!? האם כדאי להימנע מאכילת מאכלים מסויימים בשלב זה של ההריון?..... אודה על התייחסותכם בהקדם כי הדבר חשוב ומלחיץ אותי!!!

התנפחות ברגליים

האם גם לחץ הדם תקין? אמנם בצקות בקרסוליים אופייניות לסוף ההריון, אך לפי דבריך זה התחיל בשבוע 33, קצת מוקדם. כדאי להבדק ע"י הרופא המטפל. כדאי להפחית ממאכלים מאוד מלוחים כמו חמוצים, חטיפים, אך את יכולה להמשיך לאכול את הארוחות ברמת המליחות שאת רגילה, כלומר לא צריך לבשל או לאכול דל מלח.

למעלה