שאלה על הערעור לקצבת נכות

deave1

New member
שאלה על הערעור לקצבת נכות

קראתי שאם אני מערער על קצבת הנכות והודעה לערערים מחליטה להוריד לי את אחוזי הנכות במקום לעלות אותם יש לי את האפשרות לבטל את הערעור וכך להשאיר את האחוזים כמו שהם.

איך עושים את זה? כלומר, ברגע שההחלטה היא סופית לפי מה שהבנתי אי אפשר לערער עליה אלא רק בבית דין לעבודה, אז באיזה שלב הם מודיעים לי שהולכים להוריד לי את האחוזים ואפשר לבטל? או שהביטול הוא גם בבית דין לעבודה?

בבקשה תשובה מפורטת אם אפשר ולא פשוט להפנות אותי ללינק כלשהו אלא אם בלינק מפרטים במפרוט על אותו עניין ששאלתי.

מניסיון אישי

נשמע קצת מוזר, ברגע שיש החלטה לגבי אחוזים, החלטה כלשהי, מודיעים אותה לתובע והיא סופית, אחר כך זה רק בית דין לעבודה. לא ידוע לי על איזשהו שלב ביניים שבו אפשר לבטל את הערעור, נשמע משהו מוזר, אבל אולי זה משהו שלא שמעתי עליו.

deave1

New member
הכוונה היא

אחרי שכבר קיבלתי ואושרה לי קצבת נכות, אני מערער על זה שלא קיבלתי רטרואקטיבית.

cוורנה1

New member
מסירת מידע למבוטח על האפשרות להסיר ערר בנכות

שלום לך,

אכן, על פי פסק דין שניתן בבית הדין הארצי לעבודה,
מאפשרים משיכת הערער, אם הוועדה שדנה בערער סבורה שיש להפחית את אחוזי הנכות, יצא מכתב לתובע כמצורף בקישור, על מנת לידע ולאפשר משיכת התביעה לערער, או אפשרות להעברת מסמכים רפואיים נוספים, תומכים בתביעה, תוך 30 יום, מקבלת המכתב.
המידע מתיחס לגבי משיכת ערער בנפגעי עבודה ובנכות כללית, גם כאשר ההתיחסות הינה בערעור על הדרגה לאי כושר עבודה:
מסירת מידע למבוטח על האפשרות להסיר ערר

בברכה.

deave1

New member
אז בעצם

אם הם ירצו להוריד לי אחוזים מובתם להודיע לי על כך כדי שאוכל להודיע להם אם אני רוצה למשוך חזרה את הערעור ובכך הם לא יוכלו לעשות כלום?
&nbsp
אז בעצם אין לי צורך במקרה כזה לפנות לבית הדין לעבודה נכון?

למעלה