שאלה על החזר כספי - נעליים שהתרחבו

שאלה על החזר כספי - נעליים שהתרחבו

שלום לכולם

לפני שבוע וחצי רכשתי שני זוגות נעליים במידה 39 ב- weekend ב-300 ש"ח (במבצע של שני זוגות במחיר הזה). מדובר בנעלי "בובה" עשויות עור. מדדתי את הנעליים בחנות והן התאימו לי מאוד.
נעלתי את אחד הזוגות כבר באותו היום ולאחר מספר שעות הרגשתי שהן התרחבו. התרחבו באופן ניכר כך שהייתי צריכה לגרור את הרגליים על מנת שהנעליים לא יפלו.
חזרתי לחנות וביקשתי להחליף את שני הזוגות (אחד שננעל כבר ואת השני שלא נעלתי). עשו לי קצת פרצופים על הזוג שכבר נעלתי אבל בסוף החליפו לי את שני הזוגות למידה 38. למחרת נעלתי את אחד הזוגות ולמרבה האכזבה, תוך כמה שעות תופעת ההתרחבות חזרה על עצמה.
התקשרתי לחנות ודיברתי עם מנהלת החנות. היא הסכימה שאחזיר את שני הזוגות ואקבל זיכוי.
אני לא רוצה זיכוי, אלא החזר כספי. משהו לא בסדר עם הנעליים ואני לא מעונינת לקחת זוגות אחרים. מה גם שאת שני הזוגות רכשתי במסגרת מבצע על נעליים ספיציפיות (נעלי בובה, שכפי שתיארתי מתרחבות) ואם אקבל זיכוי אאלץ לקחת רק זוג אחד שכן זה מה שיאפשר המחיר ששילמתי.
לא הייתי רוכשת רק זוג אחד ב-300 ש"ח.
מנהלת החנות ייעצה לי להתקשר להנהלת החברה ולהסדיר את הענין איתם.
מהן זכויותיי במקרה הזה?
תודה רבה מראש!

dani666

New member
יכולת להחזיר תמורת החזר כספי עד יומיים ...

.. מהרכישה.

עכשיו את תלויה בתנאי ביטול עסקה המפורסמים בחנות ו/או בטוב ליבה של הנהלת הרשת.

תודה על התשובה אבל למה אני תלויה בטוב ליבם?

יש פגם כלשהו בנעליים, החליפו אותן למידה אחת קטנה יותר ואותו פגם חזר על עצמו.
אני לא יכולה לנעול את הנעליים שברשותי וגם לא מעונינת יותר בנעלי הרשת . מדוע שלא יוחזר לי כספי?
ולמה רק יומיים? וזה לא שעבר חודש וחרשתי על הנעליים, עבר שבוע וכמה ימים ונעלתי כל זוג רק פעם אחת.
האמת שניסיתי למצוא את לשון החוק אתמול ואני לא בטוחה שמצאתי את החוק הרלוונטי. אם מישהו יוכל לצרף קובץ או לינק זה יהיה נפלא.

Axax1

New member
אז ככה.

חוק אומר זיכוי כספי לנעליים רק תוך יומיים מיום הקניה אם לא נעשה בהם שימוש.

בקשר לפגם בנעל לחנות יש את האפשרות ואת הזכות והשיקול דעת אם להחליף\לתקן\לזכות.

אם החנות רוצה היא יכולה לתת זיכוי גם אחרי יומיים אבל היא לא מחיובת לכך.

האם לא חלה פה התקנה שאומרת

שיש לתת לעסק הזדמנות לתקן את הפגם או להחליף את המוצר ואחרי שזה נעשה והפגם עדיין קיים, הלקוח יכול לקבל את כספו בחזרה?

dani666

New member
יש לך את "חוק המכר". תצטרכי להוכיח ש...

.. הנעליים פגומות ואז הם צריכים לתקן או להחזיר לך את הכסף. לתקן - כולל את האפשרות לתת לך זוג חדש.

הם - מציעים לך זיכוי. זאת אומרת, את יכולה להשתמש בו לקחת זוג חדש 36 לדוגמא (או כל זוג אחר). כך שהם עומדים בדרישות החוק.

את רוצה לקבל כספך חזרה, ולזה במקרה זה אין גיבוי בחוק.

אבל הענין הוא שהם כבר החליפו את הנעליים

וגם מוכנים לקבל בחזרה את שני הזוגות, כולל זה שהוחלף.
האם זו לא הוכחה מספיק טובה לכך שהם מכירים שיש פגם בנעליים? הם לא הציעו לתקן, רק להחליף או לתת זיכוי.
אני מעונינת לקבל את כספי בחזרה משום שלא אקח שוב נעלי בובה (הרי הן מתרחבות) ואין שם נעליים נוספות לטעמי. בנוסף, אם אקח זיכוי אוכל לקבל תמורתו רק זוג אחד (או אאלץ אפילו להוסיף כסף). האם אלה לא סיבות מספיק טובות על מנת שאוכל לקבל את כספי בחזרה?

amithi1

New member
החוק לא קבע שאת זכאית להחזר כספי במקרה כזה

החנות יכולה להחליט על זיכוי לאותו מקום ולא החזר כספי.

trilliane

Well-known member
מנהל
זו הוכחה לכך שהם לא רוצים ללכת איתך ראש בראש

ומוכנים לבוא לקראתך (גם זיכוי הם לא חייבים להציע עפ"י החוק). אני מבינה ללבך וזה ללא ספק מרגיז, אבל זה מה יש, אלא אם את מוכנה לתבוע אותם. אני לא בטוחה שזה שווה את הטרחה, ומעבר לכך, לא בטוח שיש לך קייס (כאמור, הם לא מחויבים לכך חוקית והם כן הציעו לך הצעה סבירה לחלוטין).

אם אין לך מה לעשות בזיכוי נסי לברר אצל בנות משפחתך / חברות או אולי לחפש קונות שמגיעות לחנות ולהציע להם להשתמש בזיכוי שלך והן ישלמו לך.

על פי מה שכתבת, שילמתי 300 ש"ח ואני יכולה

פשוט לזרוק את הנעליים לפח אם החנות לא תסכים להשיב את כספי.
זה נשמע מוזר. אחרי כל מהפכת הצרכנות ותקנות ההגנת הצרכן המעודכנות.

amithi1

New member
חוקי הצרכנות השתפרו בשנים האחרונות

אבל עדיין לא מכסים כל מקרה וכל עוולה צרכנית שעלולה להיווצר.

sailor

New member
זה פגם

או בלשון חוק המכר "אי התאמה נסתרת" (סעיפים 11-15).
הקונה רשאי לדרוש תיקון הפגם (שלא רלבנטי במקרה זה) או ביטול החוזה והשבת כספו.

למעלה