שאלה על גבינת מסקרפונה כמנת קינוח א

3טוטי

New member
שאלה על גבינת מסקרפונה כמנת קינוח א

מצאתי מתכון עם גבינת מסקרפונה, מקל וניל, אבקת סוכר ושמנת מתוקה כפית נס קפה - כל אילו להקצפה . בתחתית הקעריות מניחים תותים טריים ועל זה את ההקצפה עם המסקרפונה. לצערי לא מצאתי תותים היום וקניתי משמשים וענבים. האם אפשר לחתוך את הענבים לחצאים ואת המשמשים לחתיכות קטנות ויש סיכוי שיהיה טעים? האם כדאי להשרות את הענבים או המשמשים ברוטב מתוק איזהו - אולי עם ריבה? לא מכירה בכלל את הגבינה הזו ולא את הצירוף הזה.. אשמח לשמוע על רעיון קל להביא להיום לארוחת חג מנות אישיות בקעריות אישיות עם מוצרים אילו אם אפשר.
 

סקיווקר

New member
צריך להיות טעים ,אם הענבים מתוקים,,

לדעתי אם הפירות מתוקים יצא ממש מעולה, אך אם הם לא מתוקים אפשר להכין למישמשים סירופ, או משמשים ,או אננס ,או אפרסקים מקופסה.
 

3טוטי

New member
סירופ טעים למשמשים טריים

איך מכינים סירופ מתוק ? אפשר לקבל מתכון? אם אני מתחילה עכשיו להכין ולהשרות יש מצב שהמוס עם גבינת מסקרפונה יהיה טעים עד 20.00 היום? המון תודה. (האם אפשר לשלב למישמיש גם ענבים טריים ירוקים חצויים כדי שתחתית הפרי תהיה צבעונית יותר ? האם להשרות אותם גם במתכון הסירופ שאקבל ?
 

מאקי

New member
יש לך בבית דובדבנים בסירופ.??

ליצי או אננס? אם כן השתמשי עם המיץ שלהם והסמיכי אותו עם קורנפלור בבישול עדין השתמשי גם בפירות המסוננים אם יש לך לתחתית המנה. על זה שימי את המוס ואת הסירופ תזליפי לפני ההגשה (גם יצטנן בנתיים וגם יראה טרי.. תוכלי תמיד לקשט בקקאו נוגט או שברי אגוזים או שוקולד חג שמח נתת לי אחלה רעיון לאלתר להערב
 
למעלה