שאלה על ביתי בת ה 3

שאלה על ביתי בת ה 3

ילדה מתוקה ואהובה,מרבה לשחק במשחק תפקידים,את אבא,אני אמא,אחותה כך וכך..האם זה משחק נפוץ בגיל הזה?הרבה משחקת בזה.מה גם שהיא בוחרת גם להיות התינוקת,ועושה בכי של תינוק...ככה זה כולם?אני פשוט לא יודעת כי זה בת ראשונה.גם אצלכם?למשל באורחת צהריים היא מבקשת שהאכיל אותה שכאילו היא התינוקת ושאני אשאל כל רגע "מה את רוצה תינוקת".בקיצור,מוכר גם אצלכן?תודה לעונות...

אצלי הגדולה בת 3

כל הזמן משחקת במשחקי תפקידים, בתקופה האחרונה אוהבת לשחק שהיא הגננת, אני העוזרת וכל הבובות היא מושיבה סביבה למפגש. כשילדתי את אחותה התקופה אהבה לשחק שהיא האמא עם 2 בנותיה- הגדולה והתינוקת, לפעמים גם זוחלת כמו תינוקת ומשחקת שהיא התינוקת, בעיקר מאז שאחותה נולדה. לפעמים כשאני שמה לב שהיא מאוד שקועה במשחק, ואפילו כשאני קוראת בשמה היא אומרת לי "אני לא X (השם שלה), אני Y(הדמות אותה היא משחקת), אני מזכירה לה שזה רק במשחק "בכאילו". מבירור שעשיתי הבנתי שאלה משחקים נפוצים בגיל הזה, ובעיקרון הם מחקים את העולם שסביבם.

גם אצלנו המון משחקי תפקידים

בן 2.9 .... אני והוא משחקים ביחד רופא וחולה, וזה כולל משחק מלא, דפיקה בדלת של הרופא, הסבר למה הגענו, והטיפול עצמו שכולל זריקה, מריחת משחה, מרשם לתרופה ובסוף מדבקיה. הוא בדרך כלל אוהב להיות הרופא. אוהב גם קופאית וקונה. אני אוספת כל מיני דברים בדלי, מגיעה ל"קופה" שלו שאילתרתי ממשחק עם כפתורים לחיצים, וכאילו קונה אצלו, 1 לחם, 2 אשל, 4 מעדן.... בסוף אומר לי מה הסכום שיצא, ואני נותנת לו שטר נייר במקום כסף. אוהב גם להיות נהג רכבת. מסדר 4 כסאות בשורה, הוא מכריז שהוא הקטר, ואנחנו יושבים מאחוריו. תוך כדי הוא שר את השיר "כבר סידרנו הרכבת "....., ואז מודיע הגענו לתחנה של תל אביב ואומר לי לצלצל בפעמון כדי לרדת (רעשן מאולתר). בנוגע לדווקא תינוקת, אז אחרי האמבטיה הוא תמיד מבקש אני אעטוף אותו עם מגבת גדולה ואומר שהוא תינוק, ומבסוט שאני חוזרת על זה אחריו
אגב, לא ראיתי בגן שהוא משחק במשחקי תפקידים, כנראה בגלל שהוא בקבוצה שבה הוא הכי גדול וילדים שיותר קטנים ממנו בני שנתיים בערך, אולי עדיין לא יכולים לשחק במשחקי תפקידים. זה בא לנו תוך כדי המשחקים שלנו, והוא התלהב וכל הזמן מבקש.

dornat

New member
אוי איזה בוצו חמוד הבן שלך

האמת גם הבנות עם הסיפורים למעלה מתוקות. איזה כייף לכם אני גם כבר מחכה שפיצקי יגדל וישחק איתי משחקי תפקידים שאני אראה את האופי שלו (למרות שנראה לי שהוא הולך לצאת מה זה רציני
) אהבתי שכתבת שזה מתחיל מהדפיקה בדלת חחח איזה מתוקים הם בגיל הזה.

../images/Emo6.gif שכחת את המלצר!

או שדווקא במטבח אין לו עניין? אצלנו (2.6) ב-ד-י-ו-ק אותו הדבר שזה מפחיד (כולל עם המגבת!) כולל משחקי תפקידים של הבובות בינן לבין עצמן עם דיאלוגים קורעי לב "הו, הו, אבא שלי, אני נפלתי וקיבלתי מכה" ו"סמי הכבאי, אני אציל אותך!" (לא ברור מי מהם זה סמי בדיוק.. נראה לי שניהם) זה הכי בריא שיש, וזה מדהים!

הסיפורי דמיון האלה...

אני הספקתי להיות בוץ, דורה בני השור, דרדסית בר כוח ובטח עוד כמה דמויות... ולפעמים היא מספרת שהיא הלכה עם אבא שלה לשוק והם קנו הרבה דברים (כמובן שזה מומצא) והיא יכולה גם לעצור אותי ברחוב ולהיעמד מולי/לקרוא לי מהחדר, ולספר לי את הסיפור שהיא הלכה עם אבא שלה לשוק (לפעמים זה משתנה והוא הלך לבד לשם, אבל תמיד הוא קונה לה שם הרבה דברים)

רקפת331

New member
../images/Emo207.gif הילדון אוהב לנשק המון!!! ואצלכן?

גם אני אמא טרייה ובננו בן השנה וחודש אוהב לנשק המון. אותנו כמובן, את הדובים, בני משפחה אהובים והכי הרבה ילדים שהוא פוגש. זה יכול להיות גם נשיקה בפה [אהובה עליו במיוחד] וחיבוקים בלי סוף. אני כל כך אוהבת אותו על כך שהוא חם ואוהב כך ומעריכה את העדינות שלו אבל גם חוששת כי אני רואה אצל ילדים אחרים בגילו שהם מושכים בשערות, נותנים מכות, דחיפות וכו' והוא להפך - לא שאני רוצה שיציק או ידחוף אבל לא רואה התנהגות דומה לזה. האם זה נורמלי? האם גם אצלכם זה היה כך?

גם אצלנו

זה היה כך, היום בגיל שנה ו-10 יותר סלקטיבי, הוא לא נוהג באלימות באף צורה וותרן- לא יודע להגן על שלו וקל מאוד פשוט לקחת ממנו משהו והוא מיד בוכה וחסר אונים- אך לא חושבת שזה קשור לחלק של הנשיקות, אלא לסביבה ולשאר אינטרקציות שיש או אין סביבו

גם אצלנו ../images/Emo13.gif

עמית בעיקר מאז שנולד אחיו (אוטוטו שנה), היה בן שלוש, ועד עכשיו (בן ארבע) כל הזמן בואי נשחק שאני התינוק ושעומרי האח הגדול וכו'... רוצה שאאכיל אותו, עושה קולות של תינוק.... אני זורמת איתו ואנחנו צוחקים המון ואחרי דקה -חמש זה עובר לו כי אם הוא רוצה משהו כמו פרי, אני אומרת לו לא תינוקי קטן לא אוכל פירות, או תינוקי קטן לא צופה בסרט...
ואז זה עובר לו....

גם אצלנו../images/Emo13.gif

היא לפעמים תינוקת ורוצה שיאכילו או יערסלו אותה, או שהיא אמא ורוצה (דורשת!!) שאני אקרא לה אמא, אפילו בונה משפטים שלמים שאחזור אחריה. ןגם כמו אמונה יש לה המון סיפורי דמיון על אריות וג'ונגלים, על אבא שלה (שבכלל לא בחייה), על ילדים מהגן הקודם, וכללללל הסיפורים האלה הם בעיקר שהיא צריכה ללכת לישון

למעלה