שאלה על איזון ייצור חלב בתקופה הראשונית

kinspirit

New member
שאלה על איזון ייצור חלב בתקופה הראשונית

הי בנות! חוזרת לכאן לסבב שלישי, וכצפוי, גם בילד שלישי עדיין יכולות להיות בעיות ושאלות

ילדתי ביום שישי האחרון לפנות בוקר (בלילה בין חמישי לשישי). אני יודעת שהילדון יונק מספיק טוב ע"פ מספר אינדיקציות. הבעיה שלי היא שכרגע יש לי יותר מדי חלב. הוא אוכל, ויפה, ואני מרגישה מעט הקלה אחרי האכילה שלו, אבל מהר מאוד הציצי שוב מתמלא יותר מדי. כרגע אני במצב שיש יותר הצע מביקוש. השדיים שלי כל הזמן כבדות וכואבות. לא ברמה של גודש עדיין אבל כן ברמה של אי נוחות ואני מפחדת שלא תתפתח דלקת. עם הבת שלי, כיום בת שנתיים וחצי, אני זוכרת שהייתי במצב דומה ושאבתי בכל התקופה הראשונית על מנת "לשחרר" את הציצי אחרי ההנקות שלה. אבל בסופו של דבר יצא שזרקתי את כל החלב השאוב (לא הסתדרתי עם ההפשרה שלו וניסיתי לתרום אותו אבל ללא הצלחה) וכואב לי הלב לחשוב על לעשות את זה שוב. שלא לדבר על כך שעם שלושה ילדים למצוא זמן לשבת על המשאבה זה עניין בפני עצמו

השאלה שלי היא האם המצב הזה נורמלי להתחלה, והאם "המערכת" לומדת לבסוף לווסת את עצמה נכון? שההצע יתאים לביקוש. או שאני באמת מסתכנת פה בדלקת ועדיף לשאוב ולא לחכות שזה יסתדר לבד?

בתודה מראש,
אסנת

kanga

New member
מצטרפת לשאלה

גם אני בסיבוב שלישי, הקטן בן 6 שבועות. עדיין יש ימים של מלאות רבה שלא בהכרח מתפנה עד הסוף. כבר היתה לי דלקת....
בינתיים משתדלת להקל על ידי סחיטה ידנית במקלחת וכו אבל לא מגיעה לאיזון

michal@gal

Active member
מנהל
הכמויות מתאזנות

עם זאת, יש נשים שיש להם ייצור מוגבר.
האם היית בקשר עם יועצת הנקה? כדאי להתיעץ לגבי שיטות להקטנת כמויות החלב.

kinspirit

New member
הכמויות שהגוף מייצר יכולות להשתנות מפעם לפעם?

עם הגדול היה סיוט שהסתיים בשביתת הנקה ושאיבה עד גיל תשעה חודשים אז נאבקתי על כל טיפה של חלב שיצאה לי
עם הקטנה כבר הזמנתי יועצת הנקה הביתה והיא היתה על הציצי עד גיל שנה וחודשיים. לא היה לי עודף חלב אצלה, תמיד היה בדיוק בכמות שצריך, למעט בהתחלה כמו שציינתי, ששאבתי כי הציצי התפוצץ לי, כמו שעכשיו. אבל אני זוכרת שזה איזן את עצמו , לא זוכרת אחרי כמה זמן, כנראה די הרבה כי היתה לי סטוק של איזה שלוש ליטר במקפיא, והכל בסוף הלך לפח

מהריון להריון מערכת ייצור החלב משתכללת

ויש יותר חלב.
בכל אופן, דרך ניהול הנקה אפשר בהחלט להקטין או להגביר כמויות חלב (בתמצית, ככל שמוציאים יותר חלב הגוף לומד שצריך לייצר יותר חלב).

kanga

New member
תודה. אבל....

מה עושים אם לא נוצר ממש גודש כי החלב זורם כל הזמן בכמויות אדירות (עשרות מל בין הנקות עד כדי 150 מל תוך כדי הנקה מהצד השני)?

מצוין. הגוף שלך יודע לאזן את עצמו

כדי לא להגיע לגודש. זה נורמלי בשבועות הראשונים ויתאזן לבד אוטוטו.

kinspirit

New member
ערבוב תמ"ל עם חלב אם?

טוב, מאחר ונראה לי שלא תהיה לי ברירה לשאוב (למרות שעדיין אשמח לקבל תשובה לשאלתי לגבי האם המצב מתאזן לבד מהר יחסית) - פתאום עלתה בי המחשבה שאני יכולה לתת את החלב שאני אשאב לקטנה שלי, בת שנתיים וחצי. היא שותה סימילאק בבוקר ולפני השינה, האם אפשר לערבב לה את החלב שלי במנות, או שזה משהו שלא נהוג לעשות? הייתי שמה לה את זה בצלחת קורנפלקס אבל אני מפחדת שהיא תשים לב לטעם שונה ולא תסכים לאכול

michal@gal

Active member
מנהל
כן, בטח שאפשר לתת לגדולה

עדיף לא לערבב אלא לתת קודם את השאוב ואחר כך להוסיף תמ"ל במידת הצורך.

michal@gal

Active member
מנהל
ברוכה החוזרת

בהתחלה בדרך כלל יש ייצור עודף. זה יסתדר תוך מספר שבועות.
עדיף לא לשאוב אלא אם יש לך שימוש בחלב השאוב היות והשאיבה בעצם מגבירה את הדרישה ולכן לוקח לגוף יותר זמן להקטין את הכמויות.

למעלה