שאלה על אופציות

מצב
הנושא נעול.

yuval2304

New member
שאלה על אופציות

שאלה על אופציות
יש לי שאלה איך קורה שמדד 25 עולה באחוז והקולים שקניתי "840" ירדו אשמח לקבל הסבר תודה.

biz man

New member
סטיית תקן

שאלה
היכן נמצא הפורום הזה ואני מדבר על קול 840 של ספטמבר ומה זו הסטייה הזו?
סטיית תקן
סטיית תקן גבוהה מהווה חיסרון לכותבי האופציות. ככל שסטיית התקן תהיה גבוהה יותר הסיכון לכתובי האופציה יהיה גבוהה יותר, לכן כותבי האופציה יבקשו פרמיות גבוהות. במקרה שסטיית התקן יורדת גם הפרמייה על האופציה יורדת וזה למעשה מה שקרה במקרה שלך.

yk3823

New member
השאלה למה סטית התקן

סטיית תקן
סטיית תקן גבוהה מהווה חיסרון לכותבי האופציות. ככל שסטיית התקן תהיה גבוהה יותר הסיכון לכתובי האופציה יהיה גבוהה יותר, לכן כותבי האופציה יבקשו פרמיות גבוהות. במקרה שסטיית התקן יורדת גם הפרמייה על האופציה יורדת וזה למעשה מה שקרה במקרה שלך.
השאלה למה סטית התקן
עומדת או יורדת ,וכן להסביר שמדובר על בטית התקן הגלומה באופ' ולא על סטית התקן על המדד ,כאשר סטית התקן הגלומה באופ' X גבוהה הכוונה בפשטות לכותבי האופ' לכתוב וזאת כיוון שהפרמיה שהם יקבלו במידה שסטית התקן תרד גדולה וההפך אם סטית התקן הגלומה באופ' נמוכה בד"כ קונים את האופ' , כל זה טוב נכון ויפה אך השאלה שהבחור שאל היא מדוע ? סיפרנו לו על סטית תקן יופי אבל למה זה קורה הרי הוא רואה מדד שעולה ועולה ועולה אבל הקול שהוא קונה לא עולה והסיבה היא צפיות המשקיעים ,הצפיות של המשקיעים הם לשוק יורד אי לכך סטית התקן הגלומה באופ' עמדה במקום או ירדה או עלתה בשיעור מזערי , ודבר קטן שלא הבנתי בדבריך למה סטית תקן גבוהה מהווה חיסרון לכותבים אדרבא ואדרבא היא מהווה יתרון גדול כפי שכתבת אתה בעצמך כיוון שהם יבקשו פרמיות גבוהות מאוד על האופ' ולכן ירוויחו יותר במידה שהמדד ידשדש או יפנה לכיוון ההפוך מהמגמה ,אך אני מניח שהתכוונת לכך ,רק הלשון שניסחת מעט מבלבלת . ערב טוב

yk3823

New member
הסבר פשוט

שאלה על אופציות
יש לי שאלה איך קורה שמדד 25 עולה באחוז והקולים שקניתי "840" ירדו אשמח לקבל הסבר תודה.
הסבר פשוט
ההסבר הפשוט ביותר הוא ציפיות המשקיעים כלומר ,ציבור המשקיעים לא מאמינים בשוק עולה אי לכך מחיר הקולים לא עולה ,כלומר תמחור האופציות לא נובע ביחס ישיר לעליית מחיר המדד אלא מורכב ממספר גורמים משתנים ,אחד מהם נקרא סטית תקן וסטית תקן גלומה (אתה יכול לקרוא על זה בהרחבה בלשון פשוטה בפורום של דוביד מניות ואופציות מעו"ף מאמר של המלאך "איש השקים") בכל אופן לסיכום כדי לא לסבך את הענין הסיבה פשוטה ,הציבור (לא הציבור במתנ"ס המקומי אלא ציבור המשקיעים כמובן ) חושב "שוק יורד" לכן למרות עלית המדד מחיר האופי' קול כמעט ולא עלו היום כלל ,ואילו מחיר הפוטים לקראת סגירת המסחר למרות שהשוק נסק עוד מעט קדימה עלו .

מצב
הנושא נעול.
למעלה