שאלה נכה שעבר לאזרח וותיק

ע"פ החוק סעיף 251 אני עברתי מי נכה לאזרח וותיק אני מקבל קצבה לאזרח וותיק + השלמה לנכות , ע"פ החוק האם מגיע לי הנחה בחשמל , כמו כן האם אני צריך לקבל עבור אשתי ( עקרת בית ) . מצורף חוזר .
בתודה מראש

קבצים מצורפים

• חוזר 1486 - טבלת הנחות - מעודכן פברואר 2012.pdf
    KB 110.1 · צפיות: 4

אורנה01

Active member
מנהל
ע"פ החוק סעיף 251 אני עברתי מי נכה לאזרח וותיק אני מקבל קצבה לאזרח וותיק + השלמה לנכות , ע"פ החוק האם מגיע לי הנחה בחשמל , כמו כן האם אני צריך לקבל עבור אשתי ( עקרת בית ) . מצורף חוזר .
בתודה מראש
שלום לך,
אכן, במעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק לנכה, ינתנו עוד הנחות כמפורט בקישור המצ"ב:
בברכה.

פנטי לביטוח לאומי קבלתי תשובה :
ע"פ הנתונים הקיימים בידינו , אינך מקבל תוספת השלמה לנכות מאחר וסכום אזרח ותיק גבוה מסכום תוספת השלמה לנכות ולכן אינך זכאי להטבה.
יתכן במהלך חודש 1.2022 - עקב העלאת קצבאות הנכים והשפעתם על מי שעבר לאזרח ותיק - אתה עשוי להיות זכאי להשלמה לנכות ,
ולכן רצוי לפנות לברור חוזר של הנושא במהלך חודש 1.2022 . ע"פ הביטוח הלאומי "מקבלי קצבת אזרח ותיק עם תוספת השלמת הכנסה וכן מקבלי קצבת אזרח ותיק עם השלמה לקצבת נכות }"

נערך לאחרונה ב:

אורנה01

Active member
מנהל
פנטי לביטוח לאומי קבלתי תשובה :
ע"פ הנתונים הקיימים בידינו , אינך מקבל תוספת השלמה לנכות מאחר וסכום אזרח ותיק גבוה מסכום תוספת השלמה לנכות ולכן אינך זכאי להטבה.
יתכן במהלך חודש 1.2022 - עקב העלאת קצבאות הנכים והשפעתם על מי שעבר לאזרח ותיק - אתה עשוי להיות זכאי להשלמה לנכות ,
ולכן רצוי לפנות לברור חוזר של הנושא במהלך חודש 1.2022 .
שלום לך,
תודה על העדכון👍

ע"פ הביטוח הלאומי "מקבלי קצבת אזרח ותיק עם תוספת השלמת הכנסה וכן מקבלי קצבת אזרח ותיק עם השלמה לקצבת נכות "

אני מקבל קצבה לאזרח ותיק והשלמה של נכות לקצבה נכות שהייתה לי לפני מעבר לאזרח ותיק , מה שמוזר לי אני גם קבלתי קצבה לשירותים מיוחדים לנבה .

אורנה01

Active member
מנהל
אני מקבל קצבה לאזרח ותיק והשלמה של נכות לקצבה נכות שהייתה לי לפני מעבר לאזרח ותיק , מה שמוזר לי אני גם קבלתי קצבה לשירותים מיוחדים לנבה .
אני כבר לא מבינה, אתה צקבל קצבת אזרחותיק לנכה לפני ינואר 2021.
מי שמקבל לפני ינואר 2021, יקבלו תוספת בינואר ופברןאר 2022;

אורנה01

Active member
מנהל
אני כבר לא מבינה, אתה מקבל קצבת אזרח ותיק לנכה לפני ינואר 2021.
מי שמקבל לפני ינואר 2021, יקבלו תוספת בינואר ופברןאר 2022;
ועוג...
"
לקבל בקצבה של חודש פברואר, זה גם מה שכתוב באתר

למי שהגיע לגיל הפרישה לפני ינואר 2021 ומקבל קצבת אזרח ותיק עם השלמה לנכות :

1. הפרשים עבור חודשים ינואר עד יוני 2021, שולמו לכם במענקים בחודשים מרץ 2021 ויוני 2021.
  2. ב- 22.2.22 תקבלו הפרשים עבור השלמת הקצבה לחודשים יולי עד דצמבר 2021, בסך 190 ש"ח, לנכים בכל הדרגות.
  3. בינואר 2022 תהיה העלאה נוספת של הקצבה בסך 284 ש"ח בחודש, לנכים ".
  4. בברכה

שלום רב
ברצוני לעשות סדר אני עברתי מי קצבת נכות לאזרח ותיק 01/03/2021 , קבלתי סכום לקצבת נכות 3321 ש"ח וקצבה לשירותים מיוחדים 1427 ש"ח שזה 4644 ש"ח לאחר הורדת ביטוח ביראות , היום אני מקבל בתור אזרח ותיק 3255 ש"ח לאחר ניכויים 288 ש"ח היום אני מקבל 1427 ש"ח ביחד זה יוצא 4682 ש"ח , ע"פ הדברים הנ"ל 22/02/2022 אני לא הקבל תוספת של 190 ש"ח שהותה קבלתי כבר , אך השאלה היא האם התוספת הנוספת של 284 ש"ח

אורנה01

Active member
מנהל
שלום רב
ברצוני לעשות סדר אני עברתי מי קצבת נכות לאזרח ותיק 01/03/2021 , קבלתי סכום לקצבת נכות 3321 ש"ח וקצבה לשירותים מיוחדים 1427 ש"ח שזה 4644 ש"ח לאחר הורדת ביטוח ביראות , היום אני מקבל בתור אזרח ותיק 3255 ש"ח לאחר ניכויים 288 ש"ח היום אני מקבל 1427 ש"ח ביחד זה יוצא 4682 ש"ח , ע"פ הדברים הנ"ל 22/02/2022 אני לא הקבל תוספת של 190 ש"ח שהותה קבלתי כבר , אך השאלה היא האם התוספת הנוספת של 284 ש"ח
שוב שלום לך,
אני ממליצה לפנות לסניף שלך. לא היה לי כל המידע לפני כל מה שהוספת בתשוהתך האחרונה.
תקבע תור ואל תסתפק בפניה באינטרנט. שם תוכל לקבל את כל המידע העדכני עבורך.
בברכה.

למעלה