שאלה משחזור בהיבטים

eynatg

New member
שאלה משחזור בהיבטים

חברת ביוטכנו' הפסידה במהלך שנת 2006 סך של 20 מיליון דולר. בשנת 2--5 הפסידה 5 מיליון דולר. בשנת 2004, השנה בה נוסדה, הפסידה 2 מיליון. במהלך השנים החברה עדיין לא רשמה הכנסות כלשהן אולם גייסה משקיעים בסך 35 מיליון דולר. ניתן להגיד כי: א. שווי שוק של החברה הוא 35 מיליון דולר ב. בקופת החברה 35 מיליון דולר ג. בקופת החברה 8 מיליון דולר ד. שווי שוק החברה 8 מיליון דולר

אני חושב שהתשובה היא...

ג. כיוון שהגיוס היה 35 והפסידה 27. השווי שוק מושפע גם מעליית הערך במהלך השנים ולא רק מסכומי ההשקעה ולכן הייתי פוסל את א.

eynatg

New member
אני גם חשבתי כמוך, אבל..

בשאלות אחרות משחזורים היה נתון של הפסד החברה ואת זה לא החשיבו בחישוב של הקופה ופה כן. אני מתכוונת לשאלה שפרסמו מתחתי :) חברת ביוטק וירטואלית BB מעסיקה 110 עובדים ונמצאת בשלב Phase3 של התרופה הראשונה שלה למחלת סרטן הכבד. היא גייסה מהשקעות פרטיות ומהבורסה 750M$ . סה"כ ההוצאות שלה על הפיתוח מסתכמות ב-500M$. במהלך 2007 הפסידה100M$. שווי השוק של החברה הוא 800M$ היום. מחיר מניה הוא 100$ . 1. 5. כמה כסף יש לחברה BB בקופה? א. 250M$ ב. 650M$ ג. חוב של 500M$ ד. למה התשובה היא 250 מליון דולר? כתוב שהיא הפסידה עוד 100 מליון ב-2007 לא?

שניני24

New member
בשאלה הזו כנראה התשובה היא ב

זה שהיא השקיעה את 500 מליון בפיתוח לא אומר שהיא הפסידה 500.... אבל היא כן הפסידה 100

eynatg

New member
חשבתי שההגדרה של קופה

זה הכנסות פחות הוצאות, כמו שהופיע גם בשאלות אחרות בשחזורים. אם אני טועה, מהי ההגדרה הנכונה של קופה?

שניני24

New member
אני הבנתי שההפסד כולל בתוכו את ההוצאות

עשו הכנסות פחות הוצאות ויצא הפסד שזה 100 זה מה שהסקנו לאחר חפירה מעמיקה.. אבל כל אחד שיעשה מה שהוא מבין...

hila shir

New member
:)

החברה הוציאה על פיתוח 500 מיליון דולר, אבל היא הפסידה רק 100 מיליון דולר... כנראה שההשקעה הזו שעשתה בפיתוח גם הניב רווח של 400 מיליון דולר, בכל מקרה ההפסד שלה הוא 100 מיליון דולר.

Dr3aM

New member
מסכימה עם הילה!

נשמע יותר הגיוני... בשום צורה זה לא מסתדר לי ל250 :S

למעלה