שאלה משאלות ספר התיאוריה

שאלה משאלות ספר התיאוריה

השאלה:היכן נגמר איסור הנסיעה בנתיב מסוים תמרור מס.131: התשובות האפשריות היו: א.בצומת הקרוב ב.בתמרור מס' 130 ג.בתמרור מס. 53 ד.כל התשובות נכונות אני יודעת שתשובות א' וב' נכונות, ולכן יוצא ששום תשובה לא נכונה בשאלה, והם כתבו שהתשובה הנכונה היא:ד. מישהו יכול להסביר לי ???

M o l

New member
הנה ההגדרה של תמרור מס. 131:

"הנסיעה בנתיב זה אסורה ממקום הצבת התמרור ועד תמרור 130 או 53, או עד הצומת הקרוב." זה נותן לך תשובה
.

האמת היא

לבושתי כי רבה, לא קראתי אף פעם את ההגדרה של התמוררים, ואני עונה על פי ההגיון, ומה שלא ברור לי הוא, מדוע תמרור 53 שנועד לקבוע מהירות נסיעה בנתיב, מתקשר לתמרור 131, תסביר לי בבקשה? ויגאל, תודה על הסבלנות האדירה שלך לכל השאלות שיש לי (ויהיו לי עוד כמה ביומיים הקרובים) אביבית

M o l

New member
בכיף ../images/Emo13.gif

ההגיון (העקום מעט) שלי אומר ככה: תמרור 131 הרי מופיע כשנתיב נסגר לתנועה (בד"כ הוא מוצב מעל אותו הנתיב, זה קיים בנתיבי איילון הרבה) ואם פתאום מוצב תמרור שמאפשר נסיעה באותו נתיב (אמנם במהירות מוגבלת) אז זה די הגיוני שהוא מבטל את האיסור. מה שעניתי כאן זה רק ההגיון שלי בקצרה, אני פשוט עף מפה עכשיו. אולי מישהו יוכל לתת תשובה מוסמכת. חג שמח
.

לכל מען דבעי

(יגאל או כל מי שקורא) לפעמים יש לי הרגשה שמהשאלות שלי
נוצר הרושם שאני מטומטמת
או כסילה מוחלטת
, לא בזואת מדובר. איכשהו, הרגלתי את עצמי בחיים להבין על מנת לזכור ולהשתמש במידע
(תמה ההקדמה הקצרה) לגבי השאלה ששאלתי, אני פשוט אלמד את זה וזהו. אבל תהיה פילוסופית לגבי תמרור זה, למה לעצור רק בתמרור 53? יש עוד כמה תמרורים שמעידים על מהירות נסיעה וכל מיני דברים אחרים שאפשר לשים בדרך, אז??? אף אחד לא חיב לענות לי, זה רק פריקת תיסכולים (אורי - ההודעה הייתה ארוכה מדי או שזה גבולי?
).

be_roo

New member
הגיון זה אולי דבר שימושי

אבל לא כאשר לתמרור יש הגדרה מדוייקת לגבי משמעותו, לגבי מה הוא תקף ומתי תוקפו נפסק. למדי את הגדרות התמרורים, את ההגיון תשאירי לתקנות התעבורה.

יש לי אגו גדול

והטון בתגובה שלך מעצבן. כתבתי מתוך תסכול והבנה שההגיון שלי לא קיים בכל העולם (או בראשו של מעצב התמרורים וכו') ההודעות שלי נועדו לפעמים פשוט לשחרר דברים, ואני תמיד שמחה ללמוד פה מכל אחד, תלוי רק איך הוא מתבטא. ילדה יקרה, חג שמח (עוד אפשר לתפוס את האניצים האחרונים בשובלו).

אוראל1988

New member
אביבית יקרה../images/Emo70.gif

ה'ילדה' אליה התכוונת קצת בת 28
היא בסך הכל התכוונה שאין לך צורך להפעיל היגיון או שיקול דעת במקרה שאת רואה תמרור, ולנתח מה הוא אומר תוך כדי שבירת ראש מיותרת. אמרת שאת זוכרת דברים עפ"י ההבנה שלהם, זה טוב מאוד, אך לא זה פועל במלואו בסעיף לתיאוריה- התמרורים. הכוונה הייתה שלכל תמרור יש הגדרה ספציפית ומדוייקת, אין שום צורך להתלבט בין האופציות ולהתרגז כאשר התשובה הנכונה לא נראית לך. קחי את דף התמרורים, תקראי את ההגדרה של כל תמרור ותמרור, תכניסי לך לראש מה הוא אומר, וזכרי את זה לתיאוריה.
לא סתם אומרים שהחלק הכי קל בתיאוריה זה תמרורים, מפני ששם אפילו אין צורך להתלבט בין שאלות, יש תשובה אחת נכונה ומדוייקת, וטוב שכך, אחרת איך היה נראה עולמינו אם כל אחד היה מפרש את תמרורים כרצונו? ועוד טיפ קטן, גם בבית הספר וגם בתיאוריה, 90% מהשאלות שיש בהם סעיף ד.כל התשובות נכונות- זוהי בדר"כ התשובה הנכונה!

ילד יקר (מותר לי לקרוא לך ככה?)

אתה מקסים ומצליח להמיס את ליבי כל פעם מחדש
תגיד, מאיזה גיל 14 שנה הופכים להיות פחות? תודה

be_roo

New member
בהודעה שלי לא היה שום טון מלבד

המלצה כיצד ללמוד למבחן התיאוריה, את יכולה לקבל אותה או לא. אני לא כאן ללטף אגו של אף אחד ושחרור לחצים לא יעזור לך לעבור את התיאוריה.

I stand correct../images/Emo13.gif

טעות שלי, לא תחזור. וחג שמח גם לך אישה יקרה (28 זה אישה, לי כבר קוראים גברת ברחוב, כמו למשל כשהאמא אומרת לילד שלה, תגיד לגברת הנחמדה הזו תודה על . . .) אחח מזדקנים.

../images/Emo10.gif אין לך מושג כמה אני מבינה אותך

בגיל 17 הפליאה שלך ברורה, בגיל שלי, כולם רואים גברת, רק אני לא מבינה מאיפה היא הגיעה (מילא גברת, יש כאלה, שוב עם ילדים, שקוראים לי דודה . . אני לא יודעת מה יותר גרוע).

למעלה