שאלה מקצועית בנושא מערכת הקירור. לידוע שהמערכת סגורה

המחשמל 64

New member
מנהל
שאלה מקצועית בנושא מערכת הקירור. לידוע שהמערכת סגורה

סביב 1.2 ליטר נוזל קירור , 2 רדיאטורים באופנוע אינדורו נתון.
לאופנוע יש ונטה, והיא אכן פועלת במיוחד בהתברברות בשטח, בימים חמים (יולי אוגוסט) וכן ברכיבה צפופה.
שאלתי: האם במצב שבו הונטה עובדת, הכלי עובד= חם לו, רכיבה ביום חם ממשי, יכולה להיות בריחה של כמות נוזל קירור קטנה דרך צינור העודפים וזה יחשב תקין? (מנוע לא הוציא נוזל /רתח בשום מצב).

shayph

New member
המאוורר לא ביטחון לכך שהמנוע לא יתחמם מעבר לטווח עבודה

ככל הנראה הטמפרטורת נוזל עלתה מעל לטמפרטורת העבודה בכדי שנוזל יברח דרך צינור העודפים. לא הייתי מודאג יותר מידי מהתופעה (גם קרה לי בעבר), במיוחד גם כי המאוורר בימאהה לדעתי חלש מהדגמים של האוסטרים \ מאווררי SPAL

המחשמל 64

New member
מנהל
תודה,שאלה נוספת. אני שומע מידי פעם את המאוורר בהחלט עובד

ונשמע בהחלט בסיבובי מנוע נמוכים בדרך כלל בסל"ד הנמוך. לאחר כ- שעתיים וחצי, מסיום הרכיבה שהמנוע התקרר ,מאז העמסתו של האופנוע על העגלה (רוח קררה אותו טוב על הנגרר) בדקתי את כמות הנוזל ברדיאטור ימין. כמות הנוזל לא ירדה לפני שטח לוחות הפנים של הרדיאטור הימני כלמר הנוזל כיסה את החלק הפנימי של הרדיאטור והיה קצת תחת הפקק בעצם דומה למצב שיש בספר הרכב לא עד קצה הפתח. אני רק לא יודע אם לבדוק שוב כי אולי שעתיים וחצי לא מספיקים לקירור מלא של הנוזל או שאני טועה?

enigo

New member
אם פתחת את הרדיאטור ולא התיזו עליך מים רותחים, אז הוא קר

מספיק.

shayph

New member
15 דקות של נסיעה עם עגלה מספיקה לקרר את המערכת

ושעתיים וחצי סטטי זה בהחלט מספיק זמן גם כן.

שאתה מחמם מים בקומקום במטבח, גובה מפלס המים משתנה ברתיחה? (שינוי מטפרטורת החדר לכ-100 מעלות) למיטב ידיעתי לא, לפחות לא בצורה שנראית לעיין, אז מדוע אתה מודאג מכך שהמפלס שמדדת בראדיאטור אינו המפלס "הנכון"?

הכל בסדר, אני לא הייתי מודאג.

המחשמל 64

New member
מנהל
תודה שי
(השם שלך מזכיר את שי שלי). שאלתי את מורן קרסו

מנהל מטרו צפון היום על הנושא.לתאורו בהחלט קיימת התופעה שלפעמים שחם לו הוא יזרוק קצת החוצה מצינור העודפים ואני אראה זאת, כי אין לו מיכל עיבוי. מחר לפני הרכיבה אבדוק שוב .יש לי בקבוק חצי ליטר של מים יעודיים מהמוסך , לדעתי לא יחסר כי יצא ממש מעט. תודה שוב!!

enigo

New member
אני בספק אם זה בגלל הגידול בנפח הנוזל. סביר יותר שנוצר לחץ

גבוה מדי במערכת.

למעלה