שאלה - מקווה שלא תכעסו עלי...

moranalb

New member
ממש שאלת במקומי...

אני עדיין לא ילדתי עדיין, אבל מאד מתעניינת בכל נושא ההנקה של התאומים ובעיקר בנושא השאיבה, כי כמו שאני מכירה את עצמי, בטח אעדיף לשאוב ולתת בקבוק (מהרבה סיבות, גם מה שאת ציינת), ולשלב הנקה אחת או שתיים ביום. בקיצור, אני שומרת על ראש פתוח לראות מה יקרה אחריי הלידה, אבל אף פעם לא מוקדם מדי להתכונן, לא?
איזו משאבה יש לך? איך את מסתדרת? בטח אחריי שאלד אבקש עוד טיפים/עצות. כבר יצאת לסיבוב שוויץ עם הילדים בעגלה? (למרות שלפי התמונה של הילדים שלך, העגלה כבר ממש לא מעניינת אף אחד...)

ochenta

New member
אני רוצה לחדד משהו - ארוך

אני מקווה שאני לא עושה "over kill" ואולי אתן שתיכן קיבלתן את התשובות שאתן רוצות, אז אולי רק לטובת הסמויות שקוראות כאן. ייתכן שנוצר הרושם, מהדיון הזה, שאפשר להניק, או לשאוב, או לשלב, וזה לא משנה והכל הולך. אז עקרונית כמובן שהכל הולך, אבל מבחינת התוצאות, כלומר - היכולת הפיסית לייצר חלב, היכולת של הילדים לינוק אותו (גם אם לא כל פעם) והיכולת הפיסית והנפשית של האם לעמוד בעומס - יש הבדל תהומי בין הנקה לבין שאיבה לבין שילוב. כל מי שרוצה לשאוב ולא להניק, צריכה לדעת שצפויים לה קשיים רבים בדרך, וייתכן מאוד שזה יעלה במחיר ההנקה, ויגבה בדרך גם מחיר נפשי ("נכשלתי" "אני לא אמא מספיק טובה" וכו' וכו' וכו'). רבות מאיתנו נאלצות לשאוב בתחילת הדרך בגלל שלל בעיות: הילדים לא תופסים טוב, הם נולדים פגים ללא רפלקס יניקה, אישפוז ארוך לאחר הלידה, צוות בית חולים שמקלקל את ההנקה ע"י מתן תמ"ל והפחדת ההורים עם גרפים מאיימים ועוד. כל מי שעברה את זה תספר לכן כמה זה קשה ומסתכל וכמה נשמו לרווחה כשסוף סוף נפטרו מהמשאבה. כמה עובדות לסיום: 1. לשאוב זה ממש, אבל ממש, לא כיף. 2. תינוקות שמקבלים מגיל אפס גם בקבוק וגם ציצי, בשיעור גבוה סובלים מבעיות בתפיסה עד כדי סירוב לינוק - מהבקבוק יוצא הרבה יותר בקלות... 3. ייצור החלב בשאיבה נמוך משמעותית מייצור החלב בהנקה, אצל רוב הנשים. 4. הנקת תאומים היא דבר שאמנם אינו טריוויאלי, אבל הוא בהחלט ניתן ללמידה. ולראיה - יש נשים רבות שעושות את זה, חלקן בהחלט לא תיכננו ולא חשבו שיצליחו, או שזה בכלל אפשרי... מי שבכל זאת רוצה מראש לתכנן לשאוב ולא להניק, מומלץ ש"תצטייד" ביועצת הנקה טובה, שתלמד אותה איך לעשות את זה, כדי להגיע לייצור חלב טוב ולממשק שאיבות והאכלות אפקטיבי. ולסיכום, ולמרות שאני מיסיונרית של הנקה (מישהו עוד לא שם לב?) אני רוצה להזכיר לכולכן שתינוקות גדלים גם על תמ"ל, ומי שאינה יכולה/רוצה להניק יכולה להיות אמא נפלאה בשלל דרכים אחרות. הנקה זה חשוב אבל לא צריך להיהרג על זה.

shkunts

New member
כל מילה בסלע!!!!

גידול תאומים קשה מספיק, והנקה קשה עוד יותר ושאיבות זה בכלל קשה. אני לא רואה מצב שבו הנקה 1-2 ביום יכולה להתקיים להרבה זמן. בשלב מסוים הם יעדיפו את הבקבוק. יש דרכים להתמודד עם הקשיים (כמו משקל ביתי לדוגמא, או בדיקת כמות חיתולים, או שקילה בטיפת חלב ועוד...) ולכן חשוב לדעת את ההשלכות ולעשות בחירה מושכלת. אני מכירה המון בנות שלא הצליחו להניק ולא חושבות על זה עוד דקה נוספת. ואני מכירה המון אחרות שכל הזמן מצטערות על זה שלא הצליחו. וגם אני מחזקת את אוצ'נטה,תינוקות גדלים גם על תמ"ל!! בהצלחה

יש עוד עניין שלא הוזכר והוא חשוב מאוד

אמהות רבות מניקות עד גיל 3-4 חודשים ואז מפסיקות. אבל אז הם מחמיצות את העניין של ההנקה הכיפית - כי אז באמת מתחיל הכיף הגדול. בחודשים הראשונים ההנקה היא עניין טכני, עד שהם לומדים לתפוס ולמקם אותם ולסנכרן זה יכול להיות מתיש ומייגע ובעיקר "עבודה" ולא כייף. אבל בשלב שבו הם מתחילים להחזיק את הגוף, להגיב אליך ולהריץ דחקות, ההנקה הופכת לכייף האמיתי. בגיל 3 חודשים הם מתחילים להחזיק ידיים ביחד, בגיל חצי שנה הם מתחילים לצחוק ולהשתעשע איתך, בגיל 9 חודשים הבנים נותנים בך מבט של מאהב לטיני , בגיל שנה הם כבר באים לבופה לבד... ההתחלה יכולה להיות קשה ומתישה, אבל לטעמי ומנסיוני (גם אני נפלתי בפח והפכתי למסיונרית הנקה....) כדאי לנסות ולמשוך כדי באמת להנות מההנקה בחודשים טיפה יותר גדולים.

מיכל 2and1

New member
הנקה ביחד...חוויות הפוכות

בגיל שלושה חודשם מי שינק וצירפתי אליו את אחיו בתנוחת רכבת -היתנתק תוך שתי דקותבבכי נעלב... בגיל ארבעה חודשים- יונקים יחד כמעט רק ב V- הם התחילו לתפוס אץ הלחי של אח שלו. בגיל חצי שנה- אם אני מניקה ב V- אני צרעיכה תוך כדי לתפוס את היד החופשית פן הוא יוציא לאח שלו עין..... סתם, לפעמים הם גם נותנים ידים, מלטפים אחד את השני או מריצים דחקות...אני עדין מעדיפה עשר דקות אחד על אחד רק אני ואחד מהם..ולפי התור עשר דקות אחד על אחד עם אח שלו מיד אחר כך....

MumFor2

New member
רוצה להוסיף מנסיוני העכשווי

כמו שאתן בוודאי זוכרות (אני דבשי לשעבר...) אני מאד מסתבכת עם ההנקה. ב"ה תמר מסתדרת מצוין, אז אותה אני מניקה מלא. איילת עושה בעיות. מכאיבה לי וכו' (אני בעיצומו של מרדף אחרי יועצת ההנקה שמלווה אותי
) ולכן אני שואבת לה והיא מקבלת בבקבוק. אני יכולה להעיד על עצמי שהייתי מתה להניק את שתיהן ולא לשאוב. זה לוקח זמן, זה מסובך, אני מרגישה שיוצא חצי ממה שיכול לצאת, ונשאר המון בשד. כשתמר יונקת היא מרוקנת אותי וזה כמו אחרי שואב אבק
... השד ריק לגמרי. אני ממש מרגישה שזה יעיל בהרבה! אני חושבת שצריך לנסות הנקה ישירה, להתמיד בניסיונות, ואז להחליט בעצמך כשיש לך את הכלים לכך. מקווה שהייתי מובנת.

מיכל 2and1

New member
יכל להיות אבל לא בטוחה שהוכח מדעית....

"תינוקות שמקבלים מגיל אפס גם בקבוק וגם ציצי, בשיעור גבוה סובלים מבעיות בתפיסה עד כדי סירוב לינוק - מהבקבוק יוצא הרבה יותר בקלות... ????" הייתי קורא את זה בקול רועד שנועד להפחיד ולאיים על מישהוא. אני יודעת שיש תינקות שנולדים עם רצון חזק משל עצמם. אני חושבת שהאנחנו כהורים/אמהות יכולים להחליט בשבילם - כלומר עכשיו כל מה שאני מציאה לך זה ציצי או שתקח או שתיקח- מספיק סבלנות ואמונה בעצמך הוא יקח ציצי.... שלושת הילדים שלי קבלו (ושני הקטנים עדין מקבלם) לפחות בקבוק אחד ביום, מיום היוולדם. כך, תמיד הייתה לי האופציה להשאיר אותם עם חלב שאוב/תמ"ל אם רציתי כמה שעות חופש....לא יסולח בפז!!!!! הלוחשת לתינוקות, שגם היא לא פוסקת אחרונה בעיני, ממליצה בספר שלה בפירוש על שילוב של בקבוק והנקה...היא אמורה לההיות מישהיא שמתבססת על מאות אם לא אלפי תינוקות.....

ochenta

New member
חוויות אישיות עדיף לקחת בעירבון מוגבל

גם הילדים שלי לקחו בקבוק מגיל צעיר יחסית, וגם מוצץ. אבל יש לא מעט תינוקות, בעיקר תאומים שנוטים להיוולד קטנים, שיעשו בעיות. כמה פעמים שמענו כאן את הסיפורים האלה: "אמרו לי שבקבוק אחד רק בלילה לא עושה בעיות" ו - "עדיף לשאוב ולדעת בדיוק כמה התינוק אוכל, כשהוא יעלה במשקל תתחילי להניק". ואותן נשים מבכות את ההנקה שפתאום נגמרת להן בגיל 3 חודשים למרות מאמצים עילאיים, ואחר כך גם מרגישות אשמות ושהן לא בסדר. לגבי הלוחשת לתינוקות - העצות שלה לא מתאימות ולא תומכות בהנקה, אם כי בנושאים מסויימים אני מאוד אוהבת את הגישה שלה. ופרט אנקדוטלי לסיום - באנגליה, כור מחצבתה, הנקה בציבור היא אסורה על פי חוק. אז תארי לך...

MamaHen

New member
מורן, כמה תשובות

1) אני קיבלתי מיד שרה משאבה של ספקטרה (לא היה את המדלה). בבי"ח שאבתי במדלה. אני חייבת לציין שהספקטרה טובה, ונראה לי שמכאיבה פחות מהמדלה (אבל יכול להיות שזה מאוד אישי). 2) איך אני מסתדרת - אני מאכילה עפ"י לו"ז קבוע, כל 3 שעות. חצי שעה לפני האכלה אני מתחילה לשאוב, ככה שבארוחת של הבייביס החלב חם, חם ומוגש ישירות מהציץ ל"שולחן הלקוח"
השוויץ היחיד היה בטיפת חלב - והיה ממש כיף. הסתובבתי גאה מאוד, והאמת שצחקתי על עצמי בלב, כי תמיד היו מצחיקות אותי האמהות שהיו מסתובבות בגאווה עם העגלות שלהן... עכשיו אני מבינה שזה חזק מאיתנו. את תברכי את הבמבלרייד - היא כ"כ נוחה לשינוע, את לא מתארת לעצמך עד כמה. אני ממש נהנית ממנה (גם אם כבר פחות מסתכלים עליה
).

למעלה