שאלה מעניינת

feldman89

Well-known member
מה דעתכם על הזמרת ריטה יהאן פארוז?
1. ריטה פרצה וזכתה מיד להצלחה כבירה. מה היה לדעתכם סוד הקסם שלה?
2. המכירות שלה תמיד היו מן המכירות המסחריות הגבוהות בארץ. זה היה מוצדק תמיד?
3. האדם שליווה והוא חלק נכבד בחייה ומהעשייה והקריירה שלה- זה מר רמי קליינשטיין. האם בלעדיו הייתה הופכת למאמי הלאומית והזמרת האהובה ביותר במדינה?
4. לאיזה אלבום שלה הכי מתחברים? אפשר לדרג כמה בטופ
5. מה השירים שלה הכי מצליחים אי פעם?
6. לאיזה שיר אהוב במיוחד יש לכם חיבור עצום?
7. הפרוייקט החדש שלה זה עם מוסיקאי אנונימי מבחינתי. האם זה פרוייקט מסקרן?
8. לסיום השלימו: ריטה בשבילי היא...................................

feldman89

Well-known member
עונה:
1. ריטה פרצה וזכתה מיד להצלחה כבירה. מה היה לדעתכם סוד הקסם שלה?
סוד הקסם שלה היה קול מיוחד וצלול ועם זאת דרמטי ולא מאופק. הרבה זמרות בארץ עד אז לא שרו בצורה כזאת כמו שריטה שרה והיתה תחושה שהשירה הגדולה מהחיים- הדרמטית עד מוקצנת ואפילו אפלה וקודרת לא קיימת אז. היו לה משחקים בקול ומנעד קולי רחב והיא הביאה איתה גם בשורה חדשה בכל הנוגע להפקה המוסיקלית כיוון שלא היה פופ ורוק כזה עד אז(אני מתכוון יחסית בשנת 1985 ותחילת 1986). מעבר לזה היתה בה ניצוצות של כוכבות וסטאר קווליטי והיא שידרה משהו מעניין ודרמטי אך מצחיק ואחר באישיות. תוסיפו את העובדה שהיא גם באה עם שם קצר לבמה ובלי שם משפחה וזה כנראה היה שם קליט
2. המכירות שלה תמיד היו מן המכירות המסחריות הגבוהות בארץ. זה היה מוצדק תמיד?
היא כישרון ענק ולכן בסה"כ זה תמיד מוצדק כי היא אומנית אמיתית ומוכשרת מרגע ההתחלה ועד היום
3. האדם שליווה והוא חלק נכבד בחייה ומהעשייה והקריירה שלה- זה מר רמי קליינשטיין. האם בלעדיו הייתה הופכת למאמי הלאומית והזמרת האהובה ביותר במדינה?
לי אין ספק שכך או אחרת היא היתה מצליחה לפרוץ. אבל לדעתי רמי קליינשטיין תרם רבות לכך שהיא הפכה למה שהיא היום- הזמרת הכי אהובה במדינה ואחת מהדיוות הגדולות בכל הזמנים בישראל וגם מצליחה יפה בחו"ל. לולא הוא(שזיהה את הפוטנציאל שלה) לא בטוח ששירים רבים היו הופכים ללהיטי ענק ונחלת הכלל. גם העובדה שמרבית השירים שלה הם לחניוו של קליינשטיין מבהירה את הנקודה הזאת שרמי אחראי במידה רבה מאד להצלחה שלה.
4. לאיזה אלבום שלה הכי מתחברים? אפשר לדרג כמה בטופ
אני מודה שבעניין הזה זה מקשה כי לכל אלבום שלה בעברית אני מחובר ממש ואפילו האלבום השנוי במחלוקת "חמצן" למדתי לאהוב ממש בשנה האחרונה בעיקר. הטופ 4 שלי הם: 1. ריטה
2. ימי התום
3. תחנות בזמן
4. רמזים

5. מה השירים שלה הכי מצליחים אי פעם?
כנראה: ערב כחול עמוק, מחכה, שיר אהובת הספן, שביל הבריחה ועטוף ברחמים- אלה החמישייה שהכי הרבה אהובים מאז ועד היום
6. לאיזה שיר אהוב במיוחד יש לכם חיבור עצום?
אני מתחבר להמון המון שירים אבל יש לי חיבה ואהבה מיוחדת ל: הנסיכה והרוח, בגידה, חזיון מקומי, אחרי שאהב, לבכות והאם היית
7. הפרוייקט החדש שלה זה עם מוסיקאי אנונימי מבחינתי. האם זה פרוייקט מסקרן?
זה פרוייקט בהחלט מסקרן, לא יודע עד כמה הוא יתפוס אותי. מה שלא מושר בעברית- בדר"כ עובד לידי
8. לסיום השלימו: ריטה בשבילי היא................................... היא דייוה אמיתית וזמרת ענקית ואחת הגדולות בשדה הזמר העברי

ady18

Well-known member
בלי רמי שאלנה מענינית תרם המון לדעתי תקופת השיא שלה כפי שידוע לדעתי למרות שלא יסכימו איתי עם ריכל זה קרה .
ריטה מביאה קול מענין מגוון יצרה שיתופי פעולה היה לי קשה להתחבר מעבר לרמי ובעצם עד עכשיו זה פחות אני יש לה גם.
אני אוהבת את האלבום במיוחד:אני בין ימי התום\לאהבה גדולה
חמש ריטה
לצערי מחכה שלא יכולה לסבול לדעתי קיטש מטורף
אהובת הספן, שבועה ימי התום.
למרות שיש טובים גם יותר .
אני חושבת שחברה ,שבועה מחר יום חדש אהבה גדולה זה משתנה אלו אצלי ואפשר להגיד לבכות.
אלבום בינל לא התחברתי אין קשר ריכל חלש ביותר . אבל יש מצב שאני אשמע אולי לא אפסול.
לדעתי ריטה מיוחדת בנוף מסכימה גם. לפעמים לא כול השירים כפי שנאמר תמיד ההתחלה יותר כובשת.

feldman89

Well-known member
בלי רמי שאלנה מענינית תרם המון לדעתי תקופת השיא שלה כפי שידוע לדעתי למרות שלא יסכימו איתי עם ריכל זה קרה .
ריטה מביאה קול מענין מגוון יצרה שיתופי פעולה היה לי קשה להתחבר מעבר לרמי ובעצם עד עכשיו זה פחות אני יש לה גם.
אני אוהבת את האלבום במיוחד:אני בין ימי התום\לאהבה גדולה
חמש ריטה
לצערי מחכה שלא יכולה לסבול לדעתי קיטש מטורף
אהובת הספן, שבועה ימי התום.
למרות שיש טובים גם יותר .
אני חושבת שחברה ,שבועה מחר יום חדש אהבה גדולה זה משתנה אלו אצלי ואפשר להגיד לבכות.
אלבום בינל לא התחברתי אין קשר ריכל חלש ביותר . אבל יש מצב שאני אשמע אולי לא אפסול.
לדעתי ריטה מיוחדת בנוף מסכימה גם. לפעמים לא כול השירים כפי שנאמר תמיד ההתחלה יותר כובשת.
תשובות מעניינות. האלבום רמזים היה לא קל להרבה אנשים אבל צריך לומר שהוא הביא צד חדש ורך בהגשה שלה ובשירים. יש בו כמה משיריה הכי יפים

ady18

Well-known member
תשובות מעניינות. האלבום רמזים היה לא קל להרבה אנשים אבל צריך לומר שהוא הביא צד חדש ורך בהגשה שלה ובשירים. יש בו כמה משיריה הכי יפים
מה דעתך על האלבום אהבה גדולה איפה ממוקם אצלך?
ורמזים גם כמוני פחות?

feldman89

Well-known member
מה דעתך על האלבום אהבה גדולה איפה ממוקם אצלך?
ורמזים גם כמוני פחות?
קשה לי לדרג את אהבה גדולה בטופ 4 שלה כיוון שיש כמה אלבומים חזקים ממנו
כך הייתי מדרג את האלבומים:
1. ריטה- 1986
2. ימי התום- 1988
3. תחנות בזמן- 1996
4. רמזים- 2008
מפה זה כבר קשה וצמוד:
5. אהבה גדולה- 1994
6. תפתח חלון- 1999
7. ניסים שקופים- 2017
8. חמצן- 2003

במקרה זה דעותינו הפוכות בנוגע לאלבום רמזים .אני דווקא אוהב את האלבום רמזים- אני חושב ש"אחרי שאהב", "אני גרה מול המים", "האם היית", היינו גדולים" ו"סוף העונה" וגם "הפעם" ו"מחכה" שירים ממש מוצלחים ויש גם את השיר המעולה "למד אותי לרקוד" שלא יצא לרדיו והוא מעולה

feldman89

Well-known member
ושאלה לי אלייך יעל: מה יחסך לאלבום השנוי במחלוקת "חמצן" שלא הכי הצליח אבל עדיין זכה להצלחה. בעבר, חשבתי שהוא חלש אבל למדתי להעריך אותו והוא מצוין אם כי לא קודם מספיק מצידה. רק 4 סינגלים יצאו מתוכו והרבה שירים היא לא מבצעת בהופעות שלה כיום מתוכו(חמצן, יום חדש, לפני שהלילה נגמר, רק היום)

ady18

Well-known member
אני חושבת שפחות . מה מפריע לך בו.אני פשוט פחות הכרתי את האלחבום

feldman89

Well-known member
אני חושבת שפחות . מה מפריע לך בו.אני פשוט פחות הכרתי את האלחבום
אוקיי. מה מפריע לי באלבום "חמצן"? לא יודע. דווקא למדתי להתחבר אליו אבל מודה שהוא פחות אהוב עליי כי שם מרגיש שריטה חייבת כבר לשנות את הסגנון הדרמטי ומוקצן וטוב שעשתה זאת באלבום "רמזים"- בו היא נפרדה מהשירה הגדולה והמעט דרמטית מדי לטובת איפוק.
הדירוג שלי לשירי האלבום חמצן:
1. חמצן
2. לפני שהלילה נגמר
3. לאלף נמר
4. יום חדש
5. עלית לי בזיכרון
6. היום
7. לא טוב לך, תלך
8. בוא ונרקוד עכשיו
9. רק אני ואתה
10. מלבד אהבה
11. תצא מזה