שאלה ממאובחנת מודאגת

שאלה ממאובחנת מודאגת

שלום לכולן, אני מאובחנת כחולת אנדו' מזה כשנה וחצי, לא סובלת ולא סבלתי מכאבי מחזור מיוחדים (עם הסובלות הסליחה), ולמעשה המחלה אובחנה עקב אי פריון וציסטה. נותחתי ושבועיים אח"כ הריתי באופן טבעי. האינפורמציה שקיבלתי לגבי המחלה היא שבזמן הריון היא "רדומה" אך לקראת הלידה התברר לי שלמרות שעברתי ניתוח ההידבקויות חזרו במהלך ההריון ואכן במהלך הניתוח הקיסרי שעברתי טופלו גם ההידבקויות (מה שכנראה גרם להחלמה איטית לאחר הלידה ואני לא מפונקת, זאת בהשוואה לקיסרי הראשון שעברתי). בכל אופן שאלתי היא מה עכשיו? אני חודש לאחר הלידה ומאוד מודאגת מחזרתו של האנדו', איך יודעים אם זה בכלל חזר והאם כדאי לי לקחת גלולות כנגד (הבנתי שצריך לקחת רצוף בלי הפסקה, יש לזה תופעות לוואי?) אשמח לאינפורמציה

זואילי

New member
מזל טוב ../images/Emo65.gif

אל תתנצלי שאת לא מהסובלות, כל אנדואית פה מתקבלת בחיבוק, בין אם כואב יותר או פחות. נכון שהאנדו נימנם בזמן הריונך, אך הידבקויות יש בכל מקרה אחרי ניתוחים, וזה לא בהכרח קשור למוקדים ש"ניקו" לך בניתוח. (כתבנו על זה לא מזמן). בין אם את מניקה ולא מקבלת מחזור, או שמניקה (או לא) ויש דימום - מומלץ ליטול גלולות ברצף (מאלו שמותרות בהנקה) או שלחלק מהאנדואיות שילדו ממליצים על התקן מירנה (או אחר? טרם התעניינתי...) - זה הטיפול כרגע באנדו כדי לשמור על המצב סטאטי. האנדו פה כדי להישאר ואם אינך סובלת מתופעות מיוחדות, אז חבל על האנרגיה של לחשוב על "מה יהיה אם..." תהני ממשפחתך המורחבת, תהני מאיכות חיים ותחליטי עם עצמך ועם רופאך אם להתחיל דיכוי ארוך כזה או אחר כדי שהאנדו לא יתפרץ, ולגבי תופעות לוואי מדיכוי ממושך - את יכולה לקרוא פה רבות על הנושא.

למעלה