שאלה,מה אומר החלון הזה,ואיך נפטרים ממנו

Shir Rose

New member
לא נתקלתי בהערה הזו מעולם

יכול להיות שזה משהו שקשור לMac??
מקווה שיהיה מי שיענה לך שמכיר מאק

igaellzn

New member
אז ככה

ההודעה הזאת קשורה לפרופיל הצבע שבו אתה משתמש ב PS
לעומת פרופיל הצבע של התמונה
שים לב שאתה משתמש בפרופיל הצבע של אדובי מ1998 (adobe rgb 1998) לעומת פרופיל הצבע של התמונה sRGB
בין שני הפרופילים יש התנגשות ואתה מקבל את ההודעה הזאת
כדי לבטל את ההודעה תשנה את פרופיל הצבע ל sRGB בPS
מכיוון שאני לא עובד עם MAC אני לא בטוח אך להסביר לך לשנות
בכל מקרה תגגל "change adobe rgb to srgb in photoshop"
בטוח תמצא תשובה

3D Buzz

New member
ההערה הזו אומרת לך דבר מאוד פשוט

שפרופיל הצבע של המסמך אותו אתה מנסה להדביק לא תואם אל פרופיל הצבע של המסמך עליו אתה עובד.

פרופיל צבע זהו 'פריסט' מסויים קבוע מראש של עומק וטמפרטורת הצבעים. יש פריסטים (תבניות מוכנות) למוד צבע rgb ויש פריסטים למוד הצבע cmyk . אני בכוונה לא נכנס למודי צבע אחרים)
פריסטים אלו עוזרים לנו בבואנו להדפיס או להציג תמונה כלשהיא. במידה ובית דפוס עובד עפ"י פרופיל צבע מסויים, רבים הסיכויים שבזמן ההדפסה, הכנת הקובץ עם אותו פריסט יקרב את הצבעוניות להכי קרוב שאפשר כפי שיצרת אותה.

בכל אופן, הנושא קצת יותר עמוק מעל רגל אחת, אבל אפשר למצוא המון חומר בחיפוש בגוגל.. חפש 'מהו ניהול צבע'.

לענייננו.
החלון הזה מופיע לך מהסיבה הפשוטה שבפוטושופ מוגדר שבמידה וגוררים מסמך אל מסמך קיים, הפוטושופ יבדוק את פרופיל הצבע ויזהיר במידה והוא שונה. ניתן לבטל אותו ע"י כניסה לעריכה (edit) ואז ל'ניהול צבעים' (color setting) ושם להסיר את ה'וי'ים המופיעים באיזור שסימנתי לך בקובץ המצורף.

אגב, זה לא קשור למקינטוש. יש את זה בכל פוטושופ ולמי שחשובה לו צבעוניות מומלץ לסמן וויים בכל המשבצות שם.

born to last

New member
כן,יכול להיות שזה באמת לא קשור למאק

אבל פשוט בpc לא נתקלתי בתופעה.
ציפיתי לזה שזה יהיה קשור לcolor setting אבל תמיד שמח לשמוע דעה נוספת.. בכל מקרה תודה רבה עזרתם

למעלה