שאלה לשחינים-טריאתלטים

danielkatzir

New member
שאלה לשחינים-טריאתלטים

אני אצן שרץ 4 פעמים בשבוע כ-50 קמ סהכ,,,,,אני רוצה להוסיף עוד 2 אימוני שחיה ,כל אימון למרחק 2 קמ,,,,,השאלה שלי היא, האם כתןצאה מאימוני השחיה תגדל מסת השרירים שלי בגפיים העליונות, והאם מסה זו תפריע [בגלל משקל נוסף] למהירות בריצה שלי,,,,[אני רץ 10 קמ ב-41 דקות],,,בתודה מראש למשיבים

ohad1co

New member
ייתכן שכן, השאלה מורכבת

יותר ממה שאתה חושב. משני אימונים בשבוע אולי לא תעלה מסת שריר, אך עדיין קיים הסיכוי שכן. מסת שריר מפותחת מפריעה לריצה משום שהיא כבדה, צורכת חמצן ומייצרת יותר פסולת, אך ברמה של אימונים כמו שפירטת לא הייתי רואה משהו שיגביל את השחייה. לסיכום, בתור אחד שהשחייה היא המקצוע המועדף עליו מבין השלושה, אני יכול להגיד ששחייה היא באמת דבר מדהים ושאסור לוותר. מומלץ! אהד.

zeev mazal

New member
לא תעלה מסת שריר

שלום רב: 2 אימוני שחייה בשבוע לא יעלו את מסת השריר (בודאי לא לרמה שתפריע) מכיון שפרק הזמן בין האימונים ארוך מגי על מנת שהשריר יתפתח. בנוסף לכך הפעילות בשחייה הינה אירובית בעיקרה ולא פועלת להגדלת השריר כמו אימון בחדר כושר. לגבי ההערה של אהד: השחייה כל כך משעממת אבל אין ברירה אם רוצים לעשות טריאתלון או איש ברזל. לכן אולי אהד הוא סוג של מזוכיסט. בהצלחה: זאב מזל

ohad1co

New member
חבר'ה חבר'ה, חלה פה טעות חמורה

שהגבתי למודעה לא שמתי לב לשם של השואל. נראה לי שהכותב של ההודעה יודע לשחות... אלכס תודה על ההארה אהד.

bennya33

New member
אוהד אין פה שום טעות

אוהד שלום גם אני מכיר את השם דניאל קציר. יש כאן שתי אופציות : 1- זה לא הוא אלא אצן עם שם דומה 2-זה באמת הוא ואז יש כאן איזה הלצה כושלת שלא ממש ברורה לי כי דניאל קציר האמיתי מבין דבר או שניים בשחיה . בכל מקרה שיהיה להם לבריאות ושימשיכו לשחות

oferba

New member
גם ניק באינטרנט יכול להיות פסבדון שנראה אמיתי

bennya33

New member
לגבי שחיה

שלום מסכים עקרונית עם שילוב התשובות של החברה שמעליי (עם אוהד לגבי השחיה - כספורט המהנה ביותר מבין השלושה, ועם זאב לגבי העובדה שעקרונית , מסת השריר שלך לא תתעצם בצורה חריגה עקב מספר אימוני השחיה שאתה מתעתד לעשות) ועם זאת חידוד אחד, השאלה איזה סוג אימונים אתה מתכוון לעשות , ומה המבנה שלך . אם (בהקצנה) , אתה אצן שדוף , ותשחה עכשיו 2-3 בשבוע אימונים של 2 ק"מ עם דגש על ידיים (לדוגמא עבודה עם כפות + פולי, או התנגדות של גומיות - ויש עוד המון תרגילים) , יתכן שתרגיש בהשוואה למצבך הקודם - שינוי משמעותי במסת השרירם בידיים , אבל שוב זה יחסית למה שהיה (או לא היה ) לך. בעיקרון 2 אימוני שחייה מאוזנים מבחינת התוכן - לא אמורים להוות שום בעיה או הפרעה. במקרה הטוב יגרמו לך להתמכר למיים....
בהצלחה בני

Jack Bauer

New member
למה השארת אותנו במתח :- D

אתה דניאל השחיין או דניאל האצן
?

danielkatzir

New member
אני דני האצן ורחוק מלהיות שחיין,,,,ושוב

תודה לכם על ההתיחסות

חבר'ה: בשם דניאל קציר (השחיין האמיתי..).

דניאל קציר השחיין, מועמד ליצג אותנו בקיץ במשחקים האולימפיים בביג'ין. במקצוע שזאת לו הפעם הראשונה שיתחרו בו במשחקים האולימפיים: שחיה במים פתוחים למרחק של 10 ק"מ. דומה שמדובר באחד ממקצועות הסבולת האירוביים המפרכים שקיימים. דניאל חזר ארצה לפני שבועות מספר, לאחר שהות ארוכה בארגנטינה, שם התאמן, באינטנסיביות תחת שרביטו של מאמן השחיה הלאומי של ארגנטינה. לדניאל תחרות קרובה בספרד, שם עליו לקבוע את תוצאת הרף שתאפשר לו להתחרות בקיץ בביג'ין. גם אם הוא היה רוצה להוסיף עוד שני אימוני שחיה ... הוא לא היה יכול ... יודעים מדוע ? בימים חלשים הוא מתאמן 3-4 פעמים ביום ..., ו שמשהוא ינסה לנחש כמה ק"מ הוא שוחה בשבוע ? ואפשר לנסות לנחש גם באיזו מהירות דניאל שוחה ב"תקן 2"... ולסיום... מה שנכון נכון... הוא רץ 10 ק"מ בפחות מ 41 דקות ! (יש תוצאה רשומה...). ברכות לכולם.

Jack Bauer

New member
בשביל לנחש את תקן 2

אפשר להעזר בעובדה שהוא השתתף בטריאתלון בראשון רק בחלק השחייה ויצא בערך ב 8 דקות מהמים
. כמו שראובן אמר,שחיין ענק!

למעלה