שאלה לעדי

קרני

New member
שאלה לעדי

היי עדי, התחלתי לכתוב בשבוע שעבר אבל כנראה שפיספסתי אותך... אני מנסה שוב. הקטנטונת בת 7 וחצי חודשים. ירדה באחוזון. ביקשת שאפרט את העלייה המזערית במשקל וגם את כמויות האוכל. באשר למשקל: היא נולדה 3.045 ועלתה מאוד לאט מאז (עד לשקילה האחרונה ביום חמישי - שוקלת 6.500. היו לה תקופות של עליות מאוד מועטות 30-60 גרם והיו פעמים של חצי קילו ו 250) הנה החודשיים האחרונים: 25.9 - 6.200 23.10 - 6.260 6.11 - 6.420 20.11 - 6.500 באשר אליי - אני עליתי 3 ק"ג לצערי.... כמויות: ב 5:30 הנקה ב 8-9 א. בוקר - דייסת שיבולת שועל - מלבן אחד של OATABIX עם מיץ שזיפים (טבעי שאני מכינה בגלל בעיית עצירות) ומים ב 12-1 מרק עוף (בטטה, תפ"א, גזר, קישוא, עדשים, דלעת ועוף) 4 כפות (כל כף היא קוביית קרח) ב 4:30 מרק עוף - 4-5 כפות והחל מ 7 היא יונקת כמעט כל 3 שעות. יונקת ב-7, ב10 ב 1 ב-5:30 היא לא מוכנה לאכול פירות ותמיד (!) אחרי כל ארוחה אני מציעה לה הנקה לפעמים אני מוסיפה עגבניה עם שמן זית (שוב, בעיית עצירות שנראה שנפתרה) ולפעמים היא מבקשת לאכול יותר, אז היא אוכלת 6 כפות לפני כמה ימים היא לא הייתה מוכנה לאכול את המרק שלה, והסתכלה בשקיקה על המרק שלי - מרק עדשים מטובל - נתתי לה לטעום ומאז לא מוכנה לאכול משהו אחר. הוספתי לה לא. צהריים הרגילה הודו טחון עם מרק העדשים ולא. ערב הוספתי בקר טחון, ואכלה לדעתי רק בגלל המרק ואכלה כמעט את כל המנה. אחרי הצהריים נתתי לה גם ביסקוויט לתינוקות (משיבולת שועל) ואכלה חצי ממנו היא בקושי מסכימה לשתות אז אני מוהלת מיץ תפוחים לתינוקות עם מים וגם מזה שותה ממש מעט ביומיים האחרונים היא מסרבת לאכול את האוכל שלה - את א. הבוקר (הדייסה) היא אוכלת מאוד יפה, אבל אחר כך זה פשוט בלתי אפשרי להכניס לה משהו לפה. ניסיתי בננה. טעמה טיפה וזהו (היא לא אוכלת פירות) ניסיתי שוב מרק עדשים שהכנתי בשבילה, ברוקולי וירקות -כלום! רק ציצי היא מוכנה. יש דבר כזה שביתת אוכל? אני עכשיו די בדילמה. יש האומרים לא להניק כך שלא תהיה ברירה והיא תאכל בסוף (אני לא בעד וגם מאוד דואגת בגלל המשקל) מה דעתך? ועוד שאלה עד כמה חשוב הגיוון בגילאים אלו?

הי קרני - סליחה על העיכוב

האם אתם נותנים תוסף ברזל ? האם בסה"כ היא בריאה כרגע ? ישנם תינוקות שעושים מעין שביתות כאלו- אבל אינני בטוחה שזה מה שהיא עושה ואולי היא פשוט מתעקשת על טעמים והעדפות . באם הילדה שוברת אחוזונים ( יותר מקו אחד בעקומות הגדילה ) מציעה לכם ללכת לדיאטנית ילדים להדרכה , וביניים מספר רעיונות - מציעה לך להעשיר את המרק במעט שמן ( כפית למנת אכילה ) שמן זית מומלץ , בדייסת הבוקר את יכולה להוסיף ממרח שקדיה נסי להוסיף מעט תבלינים כמו קנמון או מעט קארי- אולי צריכה טעמים קצת יותר חזקים , באופו עקרוני ע"מ שתאכל טוב את המוצקים צריך להפריד אותם מההנקות ע"מ שלא "תשאיר " מקום להנקה בסוף הארוחה , המשיכי להציע לה מזונות שרגילה ואוהבת בד"כ , ובמידת נצורך פנו להדרכה אישית , בהצלחה , עדי

קרני

New member
תודה על התשובה

אנחנו נותנים ברזל נערוך מעקב ואם השבוע לא יהיה שינוי במשקל (בעקבות השקילה) נפנה להדרכה אישית תודה

למעלה