שאלה לסוחרים.כל משיב יבורך

מצב
הנושא נעול.

biz man

New member
תוספת

בנוגע ל-7
הרי מה שיוצר את האיתות הטכני הוא האנשים לא? ז"א שאם תיווצר איזה תבנית או איזה שילוב של נירות שמעיד על משהו זה בגלל האנשים, אמת? אז איך האיתות יכל לבוא לפני המידע הפונדמנטלי? הרי המידע הפונדמנטלי בטווח הארוך קובע את מחיר המניה.
תוספת
שימו לב שמנתחים הטכניים כמעט אף פעם לא פוגעים וכמעט תמיד משנים את התחזיות. זה בערך כמו אסטרולוגיה, יש כאלה שמאמינים בזה ויגידו שהכל נכון ושאני מדבר שטויות. ואם אני רק אומר מילה הם עונים לי "תוכיח שזה לא עובד..! רשום לי שבני המזל שלי הם סימפטיים וזה בדיוק מה שאני!".

dove2

New member
מה החזאי מבין ?

תוספת
שימו לב שמנתחים הטכניים כמעט אף פעם לא פוגעים וכמעט תמיד משנים את התחזיות. זה בערך כמו אסטרולוגיה, יש כאלה שמאמינים בזה ויגידו שהכל נכון ושאני מדבר שטויות. ואם אני רק אומר מילה הם עונים לי "תוכיח שזה לא עובד..! רשום לי שבני המזל שלי הם סימפטיים וזה בדיוק מה שאני!".
מה החזאי מבין ?
גם חזאי מזג האויר משנה את התחזית כל הזמן, עם זאת כשהוא אומר שעשוי לרדת גשם, אתה שם מטריה בתיק. הניתוח הטכני לא קובע חד משמעית מה עומד לקרות, אלא נותן רמזים מה סביר שיקרה בהסתברות מסויימת שאיננה 100% אבל לרוב גדולה מ 50%. צריך להפעיל שיקול דעת. כמו שלא תפתח מטריה אוטומטית כי כתוב בעיתון תחזית של גשם, אלא תחזיק אותה בתיק, וכשאתה יוצא החוצה תסתכל האם באמת יורד גשם, גם בניתוח טכני צריך לראות את הרמזים שהאינדיקטורים נותנים, להיות עם אצבע על ההדק, אבל לראות מה קורה בפועל לפני היריה. לגבי השאלה הקודמת. מגמות ראשיות מונעות על ידי אירועים פונדמנטאליסטים וציפיות להם. אף מנתח טכני לא יכחיש זאת. עם זאת בשוק יש המון תנודות משניות שלא ניתן להסביר פונדמנטאליסטית, ואם אפשר לנבא אותן גם אפשר להרוויח עליהן כסף טוב. אתה מוכן להתעלם מהן, אני לא. להיפך, סך התנודות המשניות הוא תמיד גדול יותר מסך המגמה הראשית. הרבה פעמים רואים עליה של 2% ואחריה ירידה של 2% ובסוף היום רשום ששוק ההון דשדש. אני אומר שהיה פה פוטנציאל רווח של 4% (מעשית קצת פחות כי קשה לתפוס את מלא המגמה). איך אפשר להסביר את התנודות משניות הללו? מבחינה פונדמנטאליסטית בצורה מאוד עקיפה ולא ישירה לנייר הספציפי (דו"ח הרי מתפרסם רק פעם ברבעון) - שקשוק כנפי פרפר בקונגו. אבל אז כמות המשתנים וההשפעות כל כך גדולה שמאפשר במקרה הטוב להסביר בדעבד, אבל לא תוך כדי תנועה. זה תמיד מצחיק אותי לקרוא שאם היה אירוע חסר משמעות כלכלית שהשפיע אומרים "אפקט X" ואם הוא לא השפיע אז אומרים "השוק הפגין בגרות". בדעבד הכל בר הסברה. תוך תנועה יותר קל פשוט לראות מה אחרים עושים ולפי זה לשקול מה אתה עושה - והסיבה לא חשובה בכלל. יש אפשרות מדהימה לראות מה אחרים עושים בלי לשבת ליד המחשב שלהם - פשוט שב ליד המחשב שלך וראה את גראף המחירים. למשל, אם אתה רואה שהשער לא מצליח לפרוץ קו התנגדות כלשהו זה באמת חשוב לך אם זה כי יותר השחקנים קראו דוחות וחושבים שזה השווי האמיתי, או כי כולם טכנאים זומבים שבגלל ניתוח שווא לא מוכנים לקנות בשער הנתון? כך או כך אתה מבין שזה שער התנגדות וסטטיסטית יש למחיר סיכוי גבוה יותר לרדת ממנו מאשר להפרץ. את הסיבות למה דברים התרחשו נקרא בעיתון הערב אחרי שכבר עשינו את היומית שלנו. מישהו פעם המשיל את זה שפונדמנטאליסטים אוכלים את העוגה, והטכנאים רודפים אחרי הפרורים. העניין הוא שיש הרבה יותר פירורים מעוגה.

mashkiayeruka

New member
הכניסו קצת ציניות לתיק ההשקעות

מה החזאי מבין ?
גם חזאי מזג האויר משנה את התחזית כל הזמן, עם זאת כשהוא אומר שעשוי לרדת גשם, אתה שם מטריה בתיק. הניתוח הטכני לא קובע חד משמעית מה עומד לקרות, אלא נותן רמזים מה סביר שיקרה בהסתברות מסויימת שאיננה 100% אבל לרוב גדולה מ 50%. צריך להפעיל שיקול דעת. כמו שלא תפתח מטריה אוטומטית כי כתוב בעיתון תחזית של גשם, אלא תחזיק אותה בתיק, וכשאתה יוצא החוצה תסתכל האם באמת יורד גשם, גם בניתוח טכני צריך לראות את הרמזים שהאינדיקטורים נותנים, להיות עם אצבע על ההדק, אבל לראות מה קורה בפועל לפני היריה. לגבי השאלה הקודמת. מגמות ראשיות מונעות על ידי אירועים פונדמנטאליסטים וציפיות להם. אף מנתח טכני לא יכחיש זאת. עם זאת בשוק יש המון תנודות משניות שלא ניתן להסביר פונדמנטאליסטית, ואם אפשר לנבא אותן גם אפשר להרוויח עליהן כסף טוב. אתה מוכן להתעלם מהן, אני לא. להיפך, סך התנודות המשניות הוא תמיד גדול יותר מסך המגמה הראשית. הרבה פעמים רואים עליה של 2% ואחריה ירידה של 2% ובסוף היום רשום ששוק ההון דשדש. אני אומר שהיה פה פוטנציאל רווח של 4% (מעשית קצת פחות כי קשה לתפוס את מלא המגמה). איך אפשר להסביר את התנודות משניות הללו? מבחינה פונדמנטאליסטית בצורה מאוד עקיפה ולא ישירה לנייר הספציפי (דו"ח הרי מתפרסם רק פעם ברבעון) - שקשוק כנפי פרפר בקונגו. אבל אז כמות המשתנים וההשפעות כל כך גדולה שמאפשר במקרה הטוב להסביר בדעבד, אבל לא תוך כדי תנועה. זה תמיד מצחיק אותי לקרוא שאם היה אירוע חסר משמעות כלכלית שהשפיע אומרים "אפקט X" ואם הוא לא השפיע אז אומרים "השוק הפגין בגרות". בדעבד הכל בר הסברה. תוך תנועה יותר קל פשוט לראות מה אחרים עושים ולפי זה לשקול מה אתה עושה - והסיבה לא חשובה בכלל. יש אפשרות מדהימה לראות מה אחרים עושים בלי לשבת ליד המחשב שלהם - פשוט שב ליד המחשב שלך וראה את גראף המחירים. למשל, אם אתה רואה שהשער לא מצליח לפרוץ קו התנגדות כלשהו זה באמת חשוב לך אם זה כי יותר השחקנים קראו דוחות וחושבים שזה השווי האמיתי, או כי כולם טכנאים זומבים שבגלל ניתוח שווא לא מוכנים לקנות בשער הנתון? כך או כך אתה מבין שזה שער התנגדות וסטטיסטית יש למחיר סיכוי גבוה יותר לרדת ממנו מאשר להפרץ. את הסיבות למה דברים התרחשו נקרא בעיתון הערב אחרי שכבר עשינו את היומית שלנו. מישהו פעם המשיל את זה שפונדמנטאליסטים אוכלים את העוגה, והטכנאים רודפים אחרי הפרורים. העניין הוא שיש הרבה יותר פירורים מעוגה.
הכניסו קצת ציניות לתיק ההשקעות
זה יכול מאוד לעזור. וזה היה גם העיניין ב10 העצות שנתתי, בערך כל יום מתפרסמות בעיתונים הכלכליים עצות פופולריות כאלה ואחרות, מתכון בטוח להשקעה... לכן העצה המרכזית שלי היא להפסיק לחפש עצות, שיטות, נבואה, אסטרטגייה וכו'. פשוט תשקיעו בחברות טובות, ואם הן ימשיכו להיות טובות ולא תקנו את מניותיהן במחיר בילתי סביר, יש סיכוי טוב גם להרוויח

mashkiayeruka

New member
פעם הבאה- 10 כללים לזיהוי מוריס

מאוד אופנתי לתת כללים
אלו באמת כללים מעניינים, בכל אחד יש שמץ של אמת ועם זאת לדעתי אתה בחלקם קצת ליד. הרשה לי לתת את זווית ראייתי בנושא (המספרים בהתאמה לכללים שהצגת) - 1. הסיכויים לא-רעים למי שמבין. הבעיה שרב הסוחרים לא מבינים. אין בעיה עם הכלי אלא עם המשתמשים. הכלי נועד לפתור "בעיה" מסוג אחד והרבה משתמשים בזה לצורך אחר. 2. למה צריך להאמין אם אפשר לבדוק! לעשות backtesting על שערים הסטוריים ולראות אם זה עובד או לא. אין כאן שום שאלה של אמונה. 3. ראה הודעה מעלי. ככלל אצבע יש בו שמץ של אמת, הבעיה עם עודף יוצאי דופן שמחלישים את הכלל. 4.אין רווח בטוח. נקודה. יש רמות סיכון שונות. 5. חידוד: הכוונה להשקעה במדד ולא במניות ספציפיות. כדי להרוויח מהבורסה לאורך זמן צריך לעדכן את הסל בתדירות יותר גדולה מאשר פעם בעשור. מי שלא בנוי למעקב שיקנה תעודת סל או קרן נאמנות. 6. חידוד: פיזור הוא דבר חשוב. עם זאת יש יתרון בלהבין תחום מסויים להתרכז במה שמבינים, ולפזר בתוך התחום. מי שלא מפזר בין אפיקים - שיקפיד לא לשים את כל הכסף כל הזמן (פיזור על פני זמן במקום פיזור בין אפיקים). 7. גם אם אתה מאמין שהבורסה מונעת ממידע פונדמנטאליסטי עדיין לניתוח טכני יש יתרון עצום בזיהוי העיתוי המדוייק להכנס/לצאת. אל תזלזל בו. לעיתים אתה רואה איתות טכני ורק אז שומע בתקשורת פרסום רלוונטי כלשהו שמסביר את מה שראית בגראף. כשאתה שומע פרסום ברדיו או קורא במאיה אתה אף פעם לא הראשון להחשף למידע, לעומת זאת גראף השערים מגיב מייד - שווה להיות עירני אליו. גם אם זה לא כלי בלעדי עדיין אסור להתעלם ממנו. במט"ח למשל, התנודות התוך יומיות בשערים הן תוצאה של טכני ופחות פונדמנטאליסטי. כמה פעמים כבר מעלים ריבית או מפרסמים נתוני תעסוקה? אולי פעם בשבוע יש פרסום פונדמנטאליסטי משמעותי. רוב השבוע יש פרסומים של אינדיקטורים הזויים כמו מדד שביעות רצון הצרכנים ממזג האוויר כפי שמדד באוניבסיטת צ'וקומוקו. כמעט כל יום יש 100 פיפס תנודה שלא ממש ניתן לשייך בצורה ברורה לשום פרסום. ניתוח טכני יכול לעזור לזהות את המגמה התוך יומית בהסתברות של מעל 50%. למרות שהתנועות הגדולות בשוק הן תגובות לאירועים (עבר) וציפיות (עתיד) פונדמטאליסטיות - רוב הזמן במגמות הקצרות והבינוניות השוק בדינמיקה שאינה קשורה לזה, עד כדי כך שהרבה טכנאים יוצאים מפוזיציות לפני פרסומים כי הפונדמנטאליסטי מכניס "רעש". 8+9. אל תתקעו עם מניה מתרסקת כי אתם לא רוצים למכור עם העדר, צריך לדעת לחתוך הפסדים (המחשבה שאם לא יצאתם לא הפסדתם היא קשקוש). גם הפוך - אל תשארו בחוץ כי פספסתם כמה פיפס. לא מעניין מה אחרים עושים, אלא מה אתם חושבים יקרה עם הנייר בעתיד. אם יש סיכוי שהנייר עוד יעלה זו סיבה מצויינת לקנות גם אם אחרים קונים. 10. תאמין לי... אל תאמין לאף אחד. עם זאת, מומלץ לקרוא, להתעניין ולשמוע דעות נוספות. בסופו של דבר האחריות להחלטות היא שלכם בלבד. לקיחת אחריות היא צעד ראשון בהשתפרות. 11. אסור לתת מספר עגול של כללים - זה עושה פיחות מערכם. לגבי "משתלם יותר ללכת לעבוד" - סוחרי יום אינם "משקיעים" בבורסה, הם עובדים, ואפילו די קשה. זו *לא* הכנסה פאסיבית, אלא עבודה לכל דבר. מי שנכנס לזה כדי לנוח - עדיף שילך לעבוד במקום אחר.
פעם הבאה- 10 כללים לזיהוי מוריס
בכל אחד משמותיו

מצב
הנושא נעול.
למעלה