שאלה למתגוררים במערב ראשל"צ

Majestic12

New member
שאלה למתגוררים במערב ראשל"צ ../images/Emo206.gif

לפני כיומיים (ב- 11/10) אירע פיצוץ עז ברחוב הפרח במערב ראשל"צ. אודה לכם אם מישהו שהיה עד לאירוע, או שמכיר אנשים המתגוררים בסביבה והיו עדים לכך, ייצור איתי קשר (או בפורום או רצוי במסר פרטי). חנן

חפY

New member
חנן- ../images/Emo206.gif- שאל בפורום "ראש"לצ"

כאן ב"תפוז"- אולי שם מישהו יודע על זה. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=822

אריק67

New member
הסיפור מופיע בעיתון

כתוב שם שפיצוץ מוזר היה בראשון ושאישה אחת אומרת שראתה כדור אש יורד מהשמיים.

Majestic12

New member
נכון, אבל...

אני מעדיף מישהו שראה במו עיניו או שיש לו משפחה/ידידים במקום עצמו.

אריק67

New member
לפי דעתי מדובר בעבם

כדור אש שיורד מהשמיים ומתפוצץ וגורם לשריפה ולמתח חשמלי מוזר זה לא מטאור.

Majestic12

New member
כדור אש

יכול להיות טיל ששוגר בטעות ממטוס/מסוק/מל"ט, או בהחלט גם מטאור. לא הייתי מעלה את השערת העב"ם לפני שלילת אפשרויות אלו. התושבים במקום טענו שלאחר הפיצוץ (היו גם טענות על רעש של כלי-טיס) הפסיקו מכשירי-חשמל רבים לפעול (כנראה השפעה אלקטרומגנטית כלשהי), וכוחות הביטחון לא מצאו כל רמז למה שפגע במקום. צה"ל טוען שלא הייתה פעילות אווירית במקום. לדעתי האישית, יתכן וזה היה מטאור. אפשרות שנייה - טיל שנורה בטעות (ולצה"ל יש מליון סיבות להכחיש), ואפשרות שלישית - לא אוכל לדעת עד שלא אקבל יותר עדויות מעדים למאורע עצמו.

אריק67

New member
השוטרים לא מצאו בשטח כלום

אך זה יכול להיות שבשטח הפיצוץ לא נשאר כלום.?אולי ברק כדורי.

Majestic12

New member
גם, אבל...

ברק כדורי לא היה גורם נזק בהיקף שכזה, וגם למען האמת - אין כל כך סיבה לברק כדורי בתקופה זו. כמו כן, מטאור יתכן ונשארו שרידים מועטים ממנו. יתכן ואיש לא זיהה את השיירים תוך כדי המהומה והשריפה. לגבי טיל, מן הסתם היו מוצאים שיירים (והרי הגיעו חבלינים למקום).

AlienSpirit

New member
מטאור לא יכול להיות

שכן מטאור לעולם לא פוגע בפני הארץ. המונך הנכון הוא "מטאוריט".

Majestic12

New member
ולגבי מינוחים מדוייקים

ע"פ ויקיפדיה (ואני בטוח שדודי זוסימן מכיר את המונחים טוב ממני): "כאשר מטאורואיד נכנס לאטמוספירה של כדור הארץ, הוא מתלהט כתוצאה מהחיכוך באוויר. החום והיינון של חלקיקי האטמוספירה יוצרים פס אור הנקרא מטאור. אם חלק מהמטאורואיד מגיע לקרקע, הוא מכונה מטאוריט."

Majestic12

New member
לא בעמוד חשמל

הוא פגע בקיר, אבל התפתחה שריפה והפסקות החשמל באו אחר-כך, כולל מקרים (לא בטוח שהמידע מדוייק) על מכשירים שהפסיקו לפעול גם כשהיה חשמל.

neo152

New member
אני גר ממש ליד

זה היה פיצוץ בשנאי מתח של חברת חשמל ואכן בחלק מהביניינים הפסיק החשמל חברת חשמל תיקנו את זה ותוך שעתיים הכל הסתדר.

Majestic12

New member
תודה neo

וממה נגרם החור בקיר והשריפה? ידוע לך (אני מדבר על מה שהופיע בכתבה)

למעלה