שאלה למנוסים/מנוסות בעניני רבנות

hoggle

New member
שאלה למנוסים/מנוסות בעניני רבנות

שמתי את השאלה הזו גם בפורום נשואים טריים, אבל בטח גם כאן יהיה מי שיוכל לענות לי: התחתנו לא מזמן בטקס רפורמי, ותכננו לנסוע לחו"ל להתחתן אזרחי. בינתיים עוד לא הספקנו לעשות את זה, והמצב הכלכלי קצת לא מאפשר את זה, והתחיל להיות לחוץ להתחתן כך שגם המדינה הנאורה שלנו תכיר בזה, בשביל המשכנתא. כרגע, אנחנו רוצים לעשות את זה כמה שיותר מהר ובלי בלבולי מוח מיותרים. השאלה היא, האם אתן/ם מכירים מנסיונכם ברבנות ת"א רב שלא מבקש טבילה במקווה ושיחה עם רבנית וכל השטויות הנלוות, אלא יהיה מוכן פשוט לחתן אותנו בלי יותר מדי בלאגן? אני ממש נגד הכפיה הדתית הכרוכה ברבנות, ולא מוכנה לעבור שום דבר מהדברים שהזכרתי ולכן חשוב לי מאד למצוא רב שרק יקח את הכסף ויתן את התעודה, וזהו. כמו כן, האם אנחנו חייבים ללכת לרבנות ת"א, כי שם אנחנו גרים, או שאפשר ללכת לרבנויות אחרות, ואם כן, האם יש מומלצות יותר, ואיך הרבנות בת"א. אני מקווה שיהיו לכם תשובות לכל השאלות שלי, וסליחה על הלוחמנות, אבל מרגיזה אותי בכלל העובדה שאנחנו צריכים בסוף להגיע לרבנות בכלל. תודה..

הדר לו

New member
אולי בעמות צוהר יש רב כזה שלא

כ"כ מקפיד? הנה הטלפון של העמותה: 6969644-03

אמיקה

New member
בנות - צהר הם בעיקרון נחמדים יותר

ופחות "שחורים" אבל הם לא פחות מקפידים.. מבירור שערכתי בזמנו בצהר הבנתי שהרעיון שלהם זה פשוט להפוך את כל העייסק לפחות מפחיד, ויותר צעיר והגיוני - אבל הם לא יותר גמישים מאחרים בכל הנוגע להוראות הרבנות..!

abuschr

New member
שאלה טובה

בדיוק רציתי לשאול שאלה דומה - האם מישהי מכירה דרך להתחמק מנושא המקווה? האם זה קשור ברב שמחתן שיכול לאשר לי לא ללכת או שהרבנות בעיר שלי שמכריחה ללכת? מישהי יודעת את התשובה?

מאיהק

New member
ים בתור אופציה

שמעתי על רב שמבחינתו הליכה לים שקולה להליכה למקווה

abuschr

New member
הרב הוא שמחליט או הרבנות?

גם אני שמעתי על רב כזה, אבל השאלה היא האם הרב שמחתן הוא זה שמחליט או הרבנות בעיר שבה אני נרשמת לנישואין... ? Help anyone

abuschr

New member
יש לך פרטים על הרב הזה?

את יודעת אולי מי הרב? או אולי רב אחר שמאשר ללכת לים במקום למקווה?

מאיהק

New member
מרדכאי סילואני מצוהר

במאמר מוסגר נאמר לי ע"י אותו זוג שהתחתן שרבנים תמניים או ספרדים מקפידים פחות על מיקום הטבילה

abuschr

New member
ויש "תקנות" לגבי צורת הטבילה?

ויש בעיות לגבי אופי הטבילה? כי אם הוא מסתמך על המילה שלי ש"כן, הלכתי לים..." זה אחלה, אבל אם צריך לטבול בים כמו שטובלים במקווה אז אני כבר לא כל כך בטוחה...

מאיהק

New member
תראי, לגבי הזוג שאני מכירה

היא באמת הלכה ולמדה את התפילה בע"פ <מתוך רצון> הרבנות שלהם היתה בר"ג עד כמה שאני זוכרת הוא שאל אותה אם היא היתה אמרה לו ברבנות לא בקשו ממנה שום מסמך.

אני לא הייתי בונה על הקטע של הים

מכמה סיבות: צריך לדעת איך לטבול, יש חוקים לעניין ותפילה. לכן, גם במקווה קיימת בלנטית, בכדי לוודא שדברים נעשים כהלכה (תרתי משמע). לכן, בעיקר אם את חילונית אדוקה, שאינה בקיעה בחוקים והמצוות, יש סיכוי שלא יאשרו לך, בגלל שלא תבצעי את הטכס נכון. דבר שני, המקווה נותנים לך אישור, פתק, שאכן טבלת ושמעתי על מיקרים שגם עם הרב בחופה לא ביקש, ביקשו את האישור ברבנות עצמה, כאשר באו אחר החופה להוציא אישור נישואין. לגבי הדרכת כלות. אולי יסכמו שתעשי את זה במסגרת אחרת, נגיד אם את מביאה "רבנית מהבית". אולי תמצעי איזו שכנה של סבתא שתעביר איתך שעה בכיף ולא תטיף לך מוסר. הערה באופן כללי: גם אני חילונית אדוקה. החתונה האורוטודוקסית היא בשביל המישפחה. עם הזמן התרכחתי והאנטי שלי נעשה פחות חזק. אומנם לא כלפי מוסד הרבנות הראשית אלא כלפי המנהגים. יש כאן בנות שאפילו(!) תיארו את הטבילה במקווה כחוייה חיובית (גם בנות חילוניות לחלוטין). כך שאולי כדי לך לחשוב על זה. אני מסכימה איתך שזה מרגיז מאד, אבל היות ואת חיבת לעבור את זה- כדי לקחת כמה שיותר בסבבה.

נכון מאוד!

כל הסיפור כולו לוקח איזה 10 דקות וזה כל כך כלום!!! אפילו משעשע! חבל על כל המאמצים לנסות להתחמק! זה באמת כלום! ותאמינו לי שאני חששתי מזה לפני כן בדיוק כמוכן.... זה כל כך כלום שזה בקושי ראוי אפילו למילה "חוויה"...

hoggle

New member
לצערי זו הדרך היחידה

להתחתן במדינת ישראל ולא במדינה אחרת... הטקס יעזור כדי לקבל את הזכאות לזוגות צעירים, שזו הנחה של 0.2 אחוז מהריבית הרגילה בערך... אבל הכל זה כסף. תבינו, אין לי בעיה עם המקווה כי אני מתביישת, אני פשוט מסרבת כי זה נוגד את העקרונות שלי להתחזות עכשיו לבתולה חסודה ולהתנקות כדי להרבות את סיכויי להכנס להריון בליל הכלולות, כשברור לכולם שאני, כמו כולכן, לוקחת גלולות, ואין לי שום כוונה לעשות עכשיו ילדים. חוץ מזה, בעיני אני נשואה מראגע הטקס הרפורמי, ולא מהשטות הזו שהמדינה מחייבת אותי לעשות. זה כל כך מרגיז!

מאיהק

New member
תבדקי בבנקים

טוב טוב אם באמת הריבית הזו נמוכה מרבית את יכולה לקבל בבנק בלי שום קשר להיותך נשואה <לנו הריבית הזו היתה ממש אותו הדבר כמו רבית שקיבלנו מהבנק> אנחנו לא מתחתנים דרך הרבנות, מהסיבה הפשוטה שלדעתנו הם הורסים את היהדות.

hoggle

New member
הריבית היא קצת יותר נמוכה

וכל שקל חשוב... גם לדעתנו הרבנות הורסת את הדת, וזו גם הסיבה שאנחנו ממש לא רוצים להתחתן דרכה, אבל אין לנו כסף לנסוע לחו"ל להתחתן, והמדינה המ@#$%$ הזאת מכריחה את הזוגות לעבור דרך הרבנות כדי להחשב נשואים. תאמיני לי שבעינינו אנחנו נשואים מהרגע של הטקס הרפורמי, שהיה מדהים ועשה לנו את כל החתונה. כולם בכו ביחד איתנו...

מאיהק

New member
מבינה

זה קטע מאוד קשה, "בביתנו" אני הריאציונרית ולכן עלי היה "מוטלת" הוכחת הכדאיות
ולאחר ברורים הבנתי שאנחנו יכולים לא להשתמש במשכנתא לזוגות צעירים ולקבל תנאים זהים בבנק. מבחינתי זה היה או להתחחתן בלי הרבנות או לא להתחתן בכלל. הטקס שלנו מכיל את התכנים שאנחנו רוצים בלבד כמו שאני מניכה שהטקס שלכם הכיל. מחזקת אותך ושכמותך! איש איש באמונתו יחיה

gmgy

New member
הצעה לטווח ארוך:

הרי גם להירשם ברבנות עולה בסביבות 600 ש"ח אם אני לא טועה (תעודת רווקות וכו´). עם הכסף שתחסכו עם 0.2 ריבית ההפרש יהיה יותר גבוה מטיסה לקפריסין (אני מבינה שחבילה עולה בסביבות $600, אבל דנונית בטח תוכל לתת יותר פרטים או למסור מידע על משרדי נסיעות זולים יותר). בקיצור: 600X4.67=2800 שזה 600 כפול השער היציג. 2800-600=2200 2200 ש"ח ב-12 תשלומים = בערך 190 ש"ח לחודש. אני בעד קפריסין... וחוץ מזה, רק המחשבה שאני עוד הולכת לשלם למוסד הזה עושה לי בחילה... ושוב, כמו שאמרתי בעבר, אני באמת מכבדת ומוקירה את הדת אליה אני שייכת (ואני מרגישה שייכת), רק שהמוסד הכפייתי הזה אין בינו לבין הדת שום קשר.

למעלה